Autor Wątek: Wariacka kąpiel  (Przeczytany 37541 razy)

TYTAN

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 15, 2007, 10:37:59 am »
Cytuj
A "Odimienne stany świadomości" widzieli, hę?

Widziałem, film dokładnie właśnie o tym co w temacie. Nawet mi się podobał jak go widziałem parę lat temu. Zdaje mi się, nie pamiętam za dobrze, że zawiodło ich do Indian południowo amerykańskich, a pod koniec trąciło satanizmem, hi hi, ale nie jestem pewien czy to ten sam film.

Mieslaw

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 15, 2007, 03:35:17 pm »
1) Założyciela tego tematu, Nerkofila to ja na tym forum od wieków nie widziałem!!
2) Aż dziwne, że nikt nie wspomniał iż deprywacji sensorycznej poddawany był Pirx w jednej z "Opowieści o Pilocie Pirxie".
Ciało od duszy mu się, o ile pamiętam, nie oddzieliło.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2007, 03:39:02 pm wysłana przez Mieslaw »

Terminus

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 15, 2007, 04:28:36 pm »
Cytuj
2) Aż dziwne, że nikt nie wspomniał iż deprywacji sensorycznej poddawany był Pirx w jednej z "Opowieści o Pilocie Pirxie".

Myślę, że chyba właśnie dlatego nerkofil w ogóle stworzył ten wątek? Choć racja, może się mylę.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2007, 04:29:07 pm wysłana przez Terminus »

Mieslaw

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 15, 2007, 04:43:45 pm »
Cytuj
Cytuj
2) Aż dziwne, że nikt nie wspomniał iż deprywacji sensorycznej poddawany był Pirx w jednej z "Opowieści o Pilocie Pirxie".

Myślę, że chyba właśnie dlatego nerkofil w ogóle stworzył ten wątek? Choć racja, może się mylę.
Też tak pomyślałem.
Ale faktem jest, że nikt nie wspomniał  :) .

nerkofil

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 15, 2007, 05:32:12 pm »
no właśnie, więc można go trochę rozwinąć. Jak do tej pory nikt nie wyraził jakie są jego subiektywne odczucia na temat tego eksperymentu, były tylko komentarze do artykułu. Nie wzbudza w was entuzjazmu   lub chociażby ciekawości myśl o poddanie się takiej kąpieli? Mnie osobiście trapi myśl jakby to było tak całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego, zamknąć we własnym abstrakcyjnym (a może nie?) wszechświecie myśli, czy jak to nazwać, poddać weryfikacji naszą osobowość i własne JA. ale z drugiej strony czego to może być warte? Bo średnio wierzę w leczenie fobii i słabości, sięganie do pierwotenej energii bla bla bla. Wydaje mi się, że po poddaniu się takiej kąpieli niewiele może się zmienić w naszym postrzeganiu rzeczywistości, charakterze czy czym tam jeszcze. Będziemy bogatsi o jedno niesamowite doświadczenie, którego prawdopodobnie nie będziemy nawet w stanie przywołać w wyobraźni, a co dopiero ubrać w słowa. I nie wydaje mi się, żeby miało to jakiś wpływ na naszą psychikę. No i co z buddyjską Nirvaną? Jej osiągnięcie zachodzi przecież w całkowicie odmienny sposób (co prawda mam w tym temacie pojęcie blade), czy to możliwe aby oba te stany były chociaż trochę podobne?(na takie wyglądają, lecz wydaje mi się, że to złudne podobieństwo). Ponadto sądzę, że taka deprywacja sensoryczna to pójście na łatwiznę w stosunku do Nirvany. Nawet jeśli wykazuje przydatność naukową, to nie tędy droga do zgłębiania metafizyki ale właśnie przez słynną Nirvanę.  :P Ale to wszystko to tylko moje czyste spekulacje jak zwykle niestety

draco_volantus

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 15, 2007, 08:46:54 pm »
Ano przecież to forum Lema, każdy wiedział, że biega o Pirxa :)
Żeby osiągnąć Nirvanę można też wejść na jakieś forum dla nastolatek.

maziek

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 15, 2007, 08:55:05 pm »
Ja  bym się bardzo chętnie poddał tej deprywacji... Swoją drogą ciekawe, czy w Polsce ktoś to robi? Nie trzeba zaraz o duszy itp. wystarczy, że można doznać czegoś nowego, co siedzi w nas a my o tym nie wiemy.

Mieslaw

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 15, 2007, 10:14:23 pm »
Ja bym bardzo chętnie. Nie czytałem wprawdzie artykułu, ale dla mnie to po prostu ciekawe doświadczenie (jak to jest bez zmysłów), a nie nirvana ani żadne takie. Ogólnie rzecz biorąc, podzielam zdanie Nerkofila.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2007, 10:15:05 pm wysłana przez Mieslaw »

dzi

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 16, 2007, 09:19:28 am »
Ja na poczatek polecam LSD i grzybki, wydaja sie byc lzejsze od "cpania" tego typu...

maziek

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 16, 2007, 09:55:28 am »
O grzybkach był ostatnio artykuł w ŚN warcaja do tych eksperymentów, ludzie reagują skrajnie różnie, niektórzy popadają w straszne lęki i paranoję i bardzo trudno ich z tego wyprowadzić (efekt trwa dłygo - dniami i tygodniami) inni doznają mistycznych uniesień a spory odsetek - jeśli pamiętam 1/4 twierdzi po jednorazowym seansie, że zobaczyła coś, co trwale odmieniło ich życie.

TYTAN

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 16, 2007, 12:38:04 pm »
Poganie!!!, nie wiecie że jedynego i słusznego oświecenia można doznać jedynie dzięki cyklicznemu uczestniczeniu w mszy świętej. Chcecie się deprawować żeby wypędzić z siebie ducha świętego i wymoczyć go w jakiejś solance, na Boga. >:(

Z usznowaniem
K. Rydz


              
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2007, 12:38:40 pm wysłana przez TYTAN »

NEXUS6

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 16, 2007, 02:19:29 pm »
That's the spirit!
Ale na powaznie; ja tego probowalem (tyle ze bez namaczania) i roznie moze byc. Czasami bylo milo, czasem okropnie... Efekty fizyczne tez bywaly wstretne  :P. Niektore doznania byly baaardzo wyrazne, choc zupelnie odmienne od "rzeczywistych", inne rozmazane. Ogolnie trudno zachowac jednoczesnie koncentracje i rozluznienie, a to jest kluczem, zeby sie nie zrzygac duchowo i fizycznie. Lem opisal to plastycznie, ale ile doznan tyle opisow...

maziek

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 16, 2007, 03:39:20 pm »
Czego próbowałeś?

NEXUS6

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 17, 2007, 02:32:30 pm »
No tego odciecia od bodzcow/medydatacji. Kapiel jedynie pomaga osiagnac zamierzony efekt, ale nie zalatwia wszystkiego

Terminus

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 18, 2007, 12:35:58 pm »
Wiesz, medytacji to ja próbuję regularnie, i wydaje mi się że to nie o tym tu mowa :)