Autor Wątek: Wariacka kąpiel  (Przeczytany 37556 razy)

nerkofil

  • Gość
Wariacka kąpiel
« dnia: Stycznia 12, 2007, 12:56:41 am »
Nie wiecie czy mozna sobie taką zafundować w realu?
Nie mam na myśli domowego zrób to sam traktującego opowiadanie jako instrukcję, ale może ktoś gdzieś takie coś przeprowadził lub przeprowadza?

ANIEL-a

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 12, 2007, 08:57:12 am »
Wpisz w google deprywacja sensoryczna :)

Tu masz linka do opisu eksperymentu w realu
http://neurobot.art.pl/03/teksty/deprywacja/deprywacja.html

 a na dole tej stronki jest bonus:

http://www.floatation.com/ - komercyjna strona firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją domowych komór do deprywacji sensorycznej :D  

Rachel

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 12, 2007, 10:01:18 am »
Hmmm... ciekawe doświadczenie, tylko ten roztwór soli, na którym się unosisz pewnie niszczy skórę  ::)

TYTAN

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 12, 2007, 03:29:59 pm »
Eee, ja tam w żadne samooczyszczenia duszy, psychiki nie wieżę. Pan John C. Lilly jak mi się zdaje, dąży  do odnalezienia w samym sobie, chyba, wyekstrahowanej duszy, wyzwolonej spod kieratu zmysłowości za życia i że tak powiem naocznie, na względnej jawie. Eksperymenty takie być morze dają fascynujące przeświadczenie odmienności sensorycznej, jednak dorabianie do tego buddyjskiego czy indyjskiego oczyszczenia przez osiągnięcie jakiegoś stanu jest nadużyciem pojęcia, lub błędnym rozumieniem i kojarzeniem, faktycznego stanu z idealizmami religijnymi. Cóż, jednak trend taki jest naprawdę popularny i to nie tylko wśród naukowców.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2007, 03:37:04 pm wysłana przez TYTAN »

maziek

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 12, 2007, 06:42:38 pm »
Co ma fakt stwierdzalny empirycznie przez EEG, że mózg sam sobie produkuje doznania jak mu się odetnie sensory do takiej czy innej teorii/wiary po co to?

ANIEL-a

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 12, 2007, 09:42:00 pm »
Cytuj
Hmmm... ciekawe doświadczenie, tylko ten roztwór soli, na którym się unosisz pewnie niszczy skórę  ::)

Kobiecy punkt widzenia... Jak najbardziej słuszny!  :-*


dzi

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 13, 2007, 12:06:05 am »
Wiecie, moze to sol ludzka.........




 :D

maziek

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 13, 2007, 09:32:48 am »
Własnie, kobiety nie zrozumiesz! Przecież w każdej perfumerii półki się uginają od słoików z solami do kąpieli! Wracając do meritum z tych linków na dole strony wynika, że używany baniak do kąpieli można nabyć już za tu tałsent dolar :). Może jako wielbicie prozy Lema złozylibyśmy sie solidarnie? A potem przeprowadzimy na kimś doświadczenie.

TYTAN

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 13, 2007, 12:22:38 pm »
Prędzej można oczyścić kieszeń z pieniędzy niż duszę z czegoś tam. Jednak parę dolców dorzucę do tego przedsięwzięcia. Ciekawe czy znalazł by się chętny do eksperymentu?
Mogło by się okazać że po jakimś czasie wyłowilibyśmy osobno ciało i duszę, i co wtedy? Trzeba by było składać biedaka, przytwierdzić mu duszę na klajster do uszu. ;D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2007, 12:29:25 pm wysłana przez TYTAN »

ANIEL-a

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 13, 2007, 12:37:58 pm »
Cytuj
Własnie, kobiety nie zrozumiesz! Przecież w każdej perfumerii półki się uginają od słoików z solami do kąpieli!

maziek, lepiej za dużo nie chodź po takich sklepach, bo jeszcze napijesz się mleczka do demakijażu albo śmietanki do ciała... ;)  

Tytan fajna wizja... gotowam dorzucić parę dolarów, żeby zobaczyć przyklejanie duszy do ciała...  ;D

Falcor

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2007, 01:41:18 pm »
A "Odimienne stany świadomości" widzieli, hę?

maziek

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 13, 2007, 02:04:47 pm »
Cytuj
Cytuj
maziek, lepiej za dużo nie chodź po takich sklepach, bo jeszcze napijesz się mleczka do demakijażu albo śmietanki do ciała... ;)
Nie no, jestem ostrozny. W takich zakładach pijam tylko to co przezroczyste i się nie pieni ;D.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2007, 02:05:06 pm wysłana przez maziek »

Rachel

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 13, 2007, 10:48:41 pm »
Cytuj
Cytuj
Cytuj
maziek, lepiej za dużo nie chodź po takich sklepach, bo jeszcze napijesz się mleczka do demakijażu albo śmietanki do ciała... ;)
Nie no, jestem ostrozny. W takich zakładach pijam tylko to co przezroczyste i się nie pieni ;D.
Hehehe... to z twojego opisu wygląda mi na zmywacz do paznokci  :o

draco_volantus

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 14, 2007, 10:33:40 pm »
Cytuj
Własnie, kobiety nie zrozumiesz! Przecież w każdej perfumerii półki się uginają od słoików z solami do kąpieli! Wracając do meritum z tych linków na dole strony wynika, że używany baniak do kąpieli można nabyć już za tu tałsent dolar :). Może jako wielbicie prozy Lema złozylibyśmy sie solidarnie? A potem przeprowadzimy na kimś doświadczenie.
Możemy też kupić na spółe wiaderko soli i wsypać do wanny  :D

maziek

  • Gość
Re: Wariacka kąpiel
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 14, 2007, 11:17:55 pm »
Cytuj
Hehehe... to z twojego opisu wygląda mi na zmywacz do paznokci  :o
Wystrzegam się takich malutkich buteleczek! Wiesz, no musi być jakaś objętość tego tam...

Poza tym, wracając do meritum, dochodzę do wniosku że znacznie przyjemniejsza od deprywacji sensorycznej jest deprawacja sensoryczna, szczególnie nieletnich... Uuuh, moje sensory!!!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2007, 11:19:58 pm wysłana przez maziek »