Autor Wątek: Summa Technologiae  (Przeczytany 65087 razy)

Terminus

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwca 01, 2007, 01:42:16 pm »
Hmm, to tak jak ja, choć ja nie mam drukowanej...
(to znaczy mam, ale nie na drukarce... eh.. nevermind)

maziek

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwca 01, 2007, 01:43:25 pm »
Dochodze do wniosku, że guziczki są tylko w ostatnim poście danej osoby w całym forum.
Czyli kolega czyta b.i.b.u.ł.ę ;D!

Mieslaw

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwca 01, 2007, 03:12:54 pm »
Ja miałem na drukarce drukowane Solaris  ::). Muszę sobie kupić "normalne" wydanie.

dzi

  • Gość
Re: Subject
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwca 26, 2007, 11:57:05 pm »
Cytuj
sorry for the offtopic:
http://nice-females-dicked.org/video?id=1263908
ROTFL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nie moge, przepraszajacy spambot ;D

maziek

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwca 27, 2007, 05:32:36 pm »
Zawsze po takim hamskim dorobkiewiczowstwie przychodzi KULTURA ;).

Especially for You, Mr. Dzi...

Hokopoko

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwca 28, 2007, 02:16:09 pm »
W radio słyszłem (PR1), że ten ma się ponoć nie zawieszać... bo w domowym pececie, stwierdzili, starczy że kilka okien na raz otworzysz i już leży i kwiczy...

dzi

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwca 28, 2007, 02:23:43 pm »
Hoko, po co mnie denerwujesz? ;)

Hokopoko

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwca 28, 2007, 02:35:44 pm »
A co, to prawda, że jest tak źle?

dzi

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwca 28, 2007, 03:16:03 pm »
Zalezy od konfiguracji kompa. Zdiagnozuj problem a nie "wspolczesne pecety nie wyrabiaja sie przy kilku oknach". :)

Hokopoko

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwca 29, 2007, 05:39:24 pm »
To w radio taką opinie wyrazili. Ja tam nie wiem. Ja się nie znam. Mój się wyrabia - chociaz to tylko PIII 500 i 128 ram. A jak sobie nieraz robię stronkę, to mam otwarte trzy przeglądarki, gimpa z ośmioma grafikami, edytor tekstowy z siedmioma plikami, klienta ftp, a czasem jeszcze gadu-gadu (chociaz staram się wyłączać, bo to juz przesada... ). No, a do tego w tle chulają mi jeszcze serwery http i mysql  ;D Chodzi jak w kieracie, ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby się wyłożył. Tylko że ja nie używam jedynie słsznego systemu...

Q

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 16, 2007, 02:27:08 pm »
Co do "Summy technologiae", to oczywiscie zgadzam się z przedmówcami, że jest to dzieło wybitne i kweintesencja tego co Lem miał nam do powiedziena. Sądzę, że przyszłe pokolenia będą do niej jeszcze zaglądać...

Jest z tą "Summą..." tylko jeden kłopot - technologia coraz bardziej zbliża się do poziomu opisanego w niej, ale my jako ludzkość wciąż jeszcze nie staliśmy się tak mądrzy jak Mistrz za młodu prostodusznie zakładał i nadal "używamy mikroprocesorów, żeby z nich maczugi klecić"...

BTW: logiczną kontynuację wizji z "Summy technologiae" widzę w "Diasporze" Grega Egana zwanego "australijskim Lemem" - choć optymizm tego autora zdaje się sięgać jeszcze dalej...

dzi

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 16, 2007, 03:17:25 pm »
Tej Diaspory jest polskie wydanie?

A co do zblizania sie to jakos sie nie zgadzam ;)

Q

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 16, 2007, 04:15:44 pm »
Tej "Diaspory" polskie wydanie to niby ma być, ale póki co głównie nam na nią Dukaj apetyt robił...

ps. a dlaczego Kolega sądzi, że się nie zbliżamy?

dzi

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 16, 2007, 06:00:22 pm »
Bo tam mowa o autoewolucji, sferach Dysona ludzkosci samych naukowcow i astroinzynierii. :) I nie tyle nie zblizamy sie bo sie zblizamy, ale z Twojego tekstu zrozumialem ze uwazasz ze nasza madrosc nie zbliza sie w tym samym tepie co technologia a moim zdaniem technologia ruszyla sie od czasu powstania ksiazki tak malutko w porownaniu do celu ze wzrostu madrosci tez nie sposob zauwazyc.

Q

  • Gość
Re: Summa Technologiae
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 16, 2007, 06:49:11 pm »
Owszem, w niektórych dziedzinach niewiele jeszcze osiągnęliśmy np. w inżynierii na skalę kosmiczną nie postawiliśmy nawet pierwszego kroku, ale przecież rozpoczęto realne prace nad klonowaniem, raczkuje VR,  mówi się o teleportacji, ba nawet o sztucznym stwarzaniu wszechświatów naukowcy dyskutują... Czyli jednak (choć przyznaję, przesadziłem z tempem realizacji wizji z "Summy...") przepowiednie Mistrza zaczynają się sprawdzać. Szkoda tylko, że jak On sam napisał nie robi się tego co by zrobić należało, ale to co się opłaca...