Autor Wątek: Pochodzenie Lema  (Przeczytany 69819 razy)

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema
« Odpowiedź #135 dnia: Listopada 08, 2019, 05:19:20 pm »
S.R.‎
‎1. Czy AK, AL i GL współpracowały z niemieckim okupantem?‎
TAK, szczególnie zaś AK. Oczywiście nie oficjalnie i nie jako całość, ale poszczególni dowódcy ‎i poszczególne oddziały.‎
‎2. Jeśli tak, to po czym to poznać? Jakie są dowody?‎
‎- AK: http://niniwa22.cba.pl/KOLABO.HTM, http://ioh.pl/artykuly/pokaz/polacy-po-stronie-‎niemcw,1052/ etc.‎
‎- AL w zasadzie nie kolaborowała z Niemcami jako organizacja, ale patrz np. pod „Śmierć ‎Marcelego Nowotki” w https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Partia_Robotnicza
‎3. Po czym poznać, że Lem obawiał się konfrontacji we Lwowie?‎
Po tym, że zwiedził w latach 1960-tych kawał Rosji i Ukrainy, ale jak przysłowiowy diabeł ‎święconej wody bał sie wtedy pokazać we Lwowie i że nie wyjechał po wojnie z większością ‎Lwowiaków-repatriantów do Wrocławia, a zatrzymał się już w Krakowie.‎
‎4. Po czym poznać, że Lem obawiał się aresztowania w USA z powodu zarzutu kolaboracji? Po ‎tym choćby, że odrzucał kolejne oficjalne zaproszenia do tegoż państwa. Pokaż mi kogoś z ‎Polaków zamieszkałych w Polsce, który by takowe zaproszenia wówczas odrzucał.‎
Pozdrawiam,‎
LK

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema
« Odpowiedź #136 dnia: Listopada 08, 2019, 05:42:46 pm »
@ Kagan

1. Wszystkie polskie portale podały wczoraj, że pewna matka urodziła bliźnięta: jedno białe, drugie czarne. Przeczytałem, że taka genetyczna kombinacja zdarza się raz na milion urodzeń (może to nieprawda? https://kobieta.onet.pl/dziecko/starsze-dziecko/nietypowe-blizniaczki-jedna-biala-a-druga-czarna/35smd).
Moje pytanie: orientacyjnie jak duża część AK kolaborowała z hitlerowskimi Niemcami? Połowa? Ćwierć? Jedna dziesiąta? Jedna setna? Jedna tysięczna? I skąd wiadomo, że jest tak, a nie jest inaczej? (źródło) Wie Pan coś konkretnego na ten temat?

2. Czy Pan wierzy Wikipedii?

3. To, co Pan podaje, to jest Pana opinia, nie zaś weryfikowalny fakt.

4. To jest jeszcze bardziej Pana opinia, zupełnie już fantasmagoryczna/spekulatywna, nie żaden dowód na "obawy Lema".

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kuzynka Pirxa

  • Gość
Odp: Pochodzenie Lema
« Odpowiedź #137 dnia: Listopada 08, 2019, 05:49:49 pm »
‎1. Oczywiście, że używanie przez ateistę wykrzykników typu „O Jezu!”, „O Boże!”, „Na miłość ‎Boską!”, „Chwała Bogu!”, „O do diabła!”, „Niech to wszyscy diabli!”...., czyli formalnie ‎wzmiankowanie istot, w które ten ateista nie wierzy, sprawia, że wypowiedź, którym te ‎wykrzykniki towarzyszą, staje się automatycznie niewiarygodna, szczególnie, jeśli jest to ‎wypowiedź publiczna osoby powszechnie znanej i cenionej, czyli kogoś, kto uważa się za ‎autorytet i jest tak też generalnie spostrzegany.‎

Okej. Z mojej strony koniec dyskusji.

Dopóki nie przestudiuję jakiegoś poradnika "Jak tłumaczyć osobom ze spektrum autyzmu, że uzus językowy nie daje się przełożyć na algebrę Boole'a", czuję się całkowicie bezradna.

‎2. Natomiast próba „Kuzynki”, aby zdyskredytować moje wypowiedzi poprzez przypisanie mi ‎choroby psychicznej, świadczy bardzo źle o Kuzynce Pirxa jako człowieku. Ale cóż, Polacy, ‎ogłupieni od ponad tysiąca lat przez agentów Watykanu, mają osoby chore psychicznie za coś ‎gorszego, z których można się publicznie wyśmiewać i które można publicznie obrażać, a więc ‎nawet w kampanii wyborczej do paramentu, polscy według nich samych „z bożej woli” tzw. ‎celebryci z PO, KO etc. wykrzykiwali publicznie takie hasełka, jak „nie świruj, idź na wybory”, ‎udając przy tym osoby chore psychicznie. Tylko dlaczego nie prowadzili oni kampanii pod ‎hasłem „nie choruj na AIDS, idź na wybory” przebierając się za uczestników tzw. marszów ‎równości? Czyżby ich wiara religijna pozwalała na obrażanie chorych psychicznie, ale ‎zabraniała już obrażania np. transwestytów?‎

Nie wyśmiewam się z osób chorych psychicznie, natomiast wydaje mi się, że do nawiązania z nimi efektywnej komunikacji potrzeba profesjonalnego przygotowania. Ja takiego przygotowania nie mam, więc nie podejmowanie z takimi osobami dyskusji uważam za wyraz szacunku wobec ich cierpień.

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema
« Odpowiedź #138 dnia: Listopada 08, 2019, 07:14:14 pm »
@ Stanisław Remuszko
‎1. Co to ma do Lema? To przecież NIE były bliźnięta typu Kaczyńskiego (kaczynskus geminos), ‎czyli jednojajowe. A z hitlerowskimi Niemcami kolaborowało tylko kilka procent AK. Ale to ‎wystarczy, aby uznać AK za organizację splamioną kolaboracją z III Rzeszą, szczególnie, że ani ‎KG AK ani też tzw. rząd londyński, nie potępiły oficjalnie tej kolaboracji.‎
‎2. Jako ateista, czy jak kto woli agnostyk, to ja w nic nie wierzę, ale przyjmuję Wikipedię jako w ‎miarę wiarygodne (w sensie godne zaufania) źródło informacji. Tak jak każde inne czytam je ‎krytycznie, ale bez popadania, tak jak w pańskim przypadku, w paranoję.‎
‎3. Tak, to jest moja opinia, ale oparta na zweryfikowanych faktach, tak jak np. opinia ogromnej ‎większości fizyków co do istnienia np. bozonu Higgsa, który jest przecie niemożliwy do ‎zobaczenia, ze względu choćby na swoje rozmiary.‎
‎4. Jak wyżej. Czy ma Pan jakieś kontrargumenty ad rem?‎



Pani Kuzynka Pilota a nawet Komandora
‎1. Znów tyko argumentum ad personam, czyli wyzwanie mnie od, powiedzmy to ‎dyplomatycznie, osób, których miejsce jest w budynkach bez klamek. Jeśli taka argumentacja ‎jest dopuszczana na tym forum, to nie widzę sensu kontynuowania mej obecności na nim.‎ :(
‎2. Wyraźnie wyśmiewasz się z osób chorych psychicznie i gardzisz nimi. No cóż, to jest twój ‎problem. Podziękuj rodzicom, szkole i księdzu proboszczowi.‎ :(

scalono - Q
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2019, 01:34:09 pm wysłana przez Q »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pochodzenie Lema
« Odpowiedź #139 dnia: Listopada 08, 2019, 08:40:04 pm »
Może zejdźmy z tego, kto jaki jest. Kto kogo nie lubi - niech do niego nie pisze. Ani o nim.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).