Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 614675 razy)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1605 dnia: Listopada 26, 2023, 07:59:14 pm »
Hehe ;D

- Abramie Salomonowiczu, ja słyszałem, że Wam dopiero teraz, w dorosłym wieku, zrobiono obrzezanie. Więc chciałem zapytać: czy zabieg odbył się pod znieczuleniem?
Głos Salci z sąsiedniego pokoju:
- Pod mikroskopem!

 8)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1607 dnia: Grudnia 05, 2023, 08:41:26 pm »
No rzeczywiście nie mogę...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1608 dnia: Grudnia 05, 2023, 08:51:32 pm »
Dobre, po zamienieniu pociągów na rakiety i wstawieniu gdzieś n/w pilota, wyszłoby z tego niezłe opowiadanie o Pirxie.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1609 dnia: Grudnia 18, 2023, 09:22:10 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1610 dnia: Grudnia 18, 2023, 10:51:40 pm »
Jakoś zawsze w tym co AI wypuści proporcja "creepy" do "funny" jest zbyt duża. Tłumacząc na polski bardziej mię na chorobowy zwrot niż na zdrowy chichot. Podziwiam jedynie coraz większą dokładność w generowaniu potworności.
A i przedwczoraj widziałem wystawę obrazów olejnych bazujących niekiedy na podobnych generowanych, jednak szkaradztwach. W sumie dobrze pasujący temat, bo chodziło o klimaty nazistowskie, jakieś dziwne powiązanie uwielbienia, uświęcenia, kiczu propagandy ze stojącym za tym mordem. Podsumowując, coś tu nie gra. Czuję się mamiony.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2023, 11:14:03 pm wysłana przez Lustrzak »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1611 dnia: Grudnia 19, 2023, 01:17:12 am »
To mnie rozwaliło ;) ...

Wszystkie dobre, ale zwierzątka domowe z pierwszego najlepsze...

klimaty nazistowskie, jakieś dziwne powiązanie uwielbienia, uświęcenia, kiczu propagandy ze stojącym za tym mordem.

Oho, myśl z Aspernicusa ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1612 dnia: Grudnia 19, 2023, 09:14:23 am »
Jakoś zawsze w tym co AI wypuści proporcja "creepy" do "funny" jest zbyt duża. Tłumacząc na polski bardziej mię na chorobowy zwrot niż na zdrowy chichot.
Generalnie zgadzam się, że miejscami bywa to przeciągnięte czy przerysowane, tylko najlepsze pytanie - kto przeciąga? Wszak AI coś robi a zadawca tematu mówi że to dobrze a to źle. To wzmacnia lub tamto osłabia. AI to raczej odtwórca więc, czy twórca? Kopista, czy malarz? Odbicie, czy świecenie? Są rozmaite obrazki, gdzie najwidoczniej zadawca dążył do maksymalnego realizmu w sztafażu, jak seria po przyjacielsku spędzających wolny czas Trumpa i Bidena czy challange znanych osobowości jedzących mokry beton, gdzie poza absurdalnością samego tematu przerysowań nie ma.
https://www.sadanduseless.com/celebrity-concrete-eating-contest/


Zresztą, z tym stosunkiem creepy to funny to ja sam nie wiem... ;) .
https://www.eatliver.com/awkward-family-photos/#more-75940




PS  - Rosja pokazała samochód elektryczny, wytór rodzimej myśli technicznej. Cóż, jest taka ryba "samogłów", mnie się zdaje, że tutaj mamy "samobaterię" z siodełkiem dla kierowcy ;) .
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2023, 01:38:25 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1613 dnia: Grudnia 20, 2023, 06:07:40 pm »
klimaty nazistowskie, jakieś dziwne powiązanie uwielbienia, uświęcenia, kiczu propagandy ze stojącym za tym mordem.
Oho, myśl z Aspernicusa ;).

A już myślałem że to moja myśl nówka. Ale faktycznie to mało prawdopodobne wkońcum Lustrzak.

A co do generalnej zasady, czy to AI potworzy czy my, to Twoje przykłady Maźku, klasycznej fotografii awkwardowej, udowadniają że to jednak my.
AI wzmoże proceder ilościowo. Łatwiej jest potworzyć.

A swoją drogą wolałbym nazwę Artificial Intuition zamiast Intelligence.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2023, 06:13:40 pm wysłana przez Lustrzak »

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2440
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1614 dnia: Grudnia 20, 2023, 07:39:41 pm »
PS  - Rosja pokazała samochód elektryczny, wytór rodzimej myśli technicznej. Cóż, jest taka ryba "samogłów", mnie się zdaje, że tutaj mamy "samobaterię" z siodełkiem dla kierowcy ;) .
Co za niesamowity "wyraz twarzy" ma ta bryka. Bezczelny, a zarazem tępy ::)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1616 dnia: Stycznia 24, 2024, 04:39:08 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1617 dnia: Stycznia 25, 2024, 08:05:04 pm »
Lubię tą teorię, może przez sentyment do Emmeta.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1618 dnia: Stycznia 30, 2024, 12:17:56 pm »
Też go lubię.

Z innej beczki:
https://tech.wp.pl/kompromitacja-rosji-putin-eskortowany-przez-samoloty-nato,6990040628157408a
Że też żadnemu palec na spuście nie drgnął...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1619 dnia: Stycznia 30, 2024, 01:44:32 pm »
To dobre.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).