Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447456 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #285 dnia: Marca 12, 2018, 09:28:18 pm »
Nie przypuszczałem, że Forum posunie się do wycierania gumką. Wstyd. W każdym razie ja bym się wstydził.
Uważam, że odpowiedzialność - zwłaszcza przyszłą, w sensie profilaktyki - ponosi właściciel Forum, zarządca Forum, oraz te osoby, którym właściciel/zarządca dał narzędzie (gumkę).
Spróbuję odtworzyć z pamięci ten mój ocenzurowany wpis, ale od teraz wszystko będę archiwizował.

Skoro roczne ignorowanie nie wystarcza, przypomnę, że uważam pana Q za złego człowieka (post # 194 z 1 listopada 2017). Skoro roczne ignorowanie nie wystarcza, powiem wprost: pan Q - jako jedyny forumowicz - jest niemile widziany na moim kawałku podłogi. Jest nieproszonym gościem, natrętnym, nachalnym, namolnym i natarczywym, zwłaszcza gdy spojrzeć na jego wiadomą aktywność po 22 czerwca 2017. Mam nadzieję, że więcej się tu nie pojawi.

R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #286 dnia: Marca 12, 2018, 11:30:30 pm »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #287 dnia: Marca 13, 2018, 09:07:08 pm »
Tu są wyobrażalne kolorowe frezje z wstążeczkami i asparagusem

Tu są jubileuszowe życzenia:

WSzPanu Tomaszowi Lemowi następnych pięćdziesięciu lat w sile i zdrowiu : -)
życzy serdecznie
Stanisław Remuszko


A tu jest okolicznościowa flaszka: https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-12642-Pigs-Nose-Blended-Scotch-Whisky-40-Vol-0-7-l.html
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #288 dnia: Marca 14, 2018, 10:11:48 pm »
Zaglądam przed chwilą na na Forum i co widzę? Zrzut:

Ostatnia wiadomość wysłana przez Q
w Odp: Odp: Śmierć
dnia Dzisiaj o 16:07:17


Z ciekawości zaglądam pod "Śmierć" (mój wątek, pasjonujący dla mnie) - i co widzę? Zero. Ostatni wpis sprzed ponad miesiąca (11 lutego)...

Co się dzieje?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #289 dnia: Marca 14, 2018, 11:50:20 pm »
Nie wiem, czy ogół fizyków się zgadza (tak jak wszyscy fizycy uznają za słuszne ustalenia Newtona i Einsteina) co do promieniowania Hawkinga-Bekenbauera (czarne dziury), ale mam wrażenie, że aspekt pozamerytoryczny (celebrytowatość/spektakularność postaci Hawkinga - cokolwiek by przez to rozumieć) dominuje w powszechnym odbiorze nad jego osiągnieciami naukowymi.
A na dobranoc - zagadka za małą wedlowską.
Smok i Eustachy płyną kajakiem w wolno płynącym strumieniu i w pewnym momencie wyrzucają z kajaka korek. Potem wiosłują pięć minut pod prąd, po czym zawracają i doganiają korek, który w tym czasie (od wyrzucenia do dogonienia) przepłynął 2 km. Ile km/h wynosi prędkość strumienia?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #290 dnia: Marca 15, 2018, 01:20:42 am »

Smok i Eustachy płyną kajakiem w wolno płynącym strumieniu i w pewnym momencie wyrzucają z kajaka korek. Potem wiosłują pięć minut pod prąd, po czym zawracają i doganiają korek, który w tym czasie (od wyrzucenia do dogonienia) przepłynął 2 km. Ile km/h wynosi prędkość strumienia?


Mi wychodzi, że 12 km/h, plus minus poprawka na zawrócenie kajaka, no i zakładając, że chłopaki wiosłują jednolicie, a strumień nie ma zakoli, zawirowań, wodospadów, rekinów, znienackich łach piachu, spadomisiów, kolorowych jarmarków ani blaszanych zegarków.

Co wygrałem?
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2018, 01:23:18 am wysłana przez xpil »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #291 dnia: Marca 15, 2018, 01:36:06 am »

Smok i Eustachy płyną kajakiem w wolno płynącym strumieniu i w pewnym momencie wyrzucają z kajaka korek. Potem wiosłują pięć minut pod prąd, po czym zawracają i doganiają korek, który w tym czasie (od wyrzucenia do dogonienia) przepłynął 2 km. Ile km/h wynosi prędkość strumienia?


Mi wychodzi, że 12 km/h, plus minus poprawka na zawrócenie kajaka, no i zakładając, że chłopaki wiosłują jednolicie, a strumień nie ma zakoli, zawirowań, wodospadów, rekinów, znienackich łach piachu, spadomisiów, kolorowych jarmarków ani blaszanych zegarków.

Co wygrałem?
:)))))
Mnie też wychodzi, że 12km/h - ale z prądem płynęli na hamulcu albo na motorku pod prąd;)

Generalnie mają kłopoty z prądem - może im odcięli? Ale wtedy korek miałby problemy;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #292 dnia: Marca 15, 2018, 09:52:28 am »
[...]Ale wtedy korek miałby problemy;)

Przez chwilę dopuszczałem odpowiedź, że ponieważ wyjęli korek, szalupa napełni się wodą i pójdzie na dno, ale potem się zorientowałem, że musieliby płynąć wanną, a autor zagadki pisze wyraźnie, że to kajak jest. Także tego, ten.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #293 dnia: Marca 15, 2018, 12:03:34 pm »
[...]Ale wtedy korek miałby problemy;)

Przez chwilę dopuszczałem odpowiedź, że ponieważ wyjęli korek, szalupa napełni się wodą i pójdzie na dno, ale potem się zorientowałem, że musieliby płynąć wanną, a autor zagadki pisze wyraźnie, że to kajak jest. Także tego, ten.
Wanna odpada - zagadka nie dotyczy szympansa...a kto inny używałby wannolotu? :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #294 dnia: Marca 15, 2018, 12:44:33 pm »
@ xpil
Uznanie.

Czy ktoś zechce podać równania algebraiczne prowadzące do tego wyniku (v=12)?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #295 dnia: Marca 15, 2018, 04:13:56 pm »
@ xpil
Uznanie.

Czy ktoś zechce podać równania algebraiczne prowadzące do tego wyniku (v=12)?

R.

Równania tu zbędne:
1. Korek (po wyrzuceniu z kajaku) nie porusza się względem wody.
2. Jeżeli tak, to na chwilę zapominamy o fakcie, że woda się przemieszcza względem Ziemi.
3. Skoro odpłynięcie od korka zajęło chłopakom pięć minut, to powrót do korka - takoż, ponieważ łódka porusza się względem wody ze stałą prędkością liniową (plus minus zawrotka, zakola, zawirowania, wodospady, rekiny, znienackie łachy piachu, spadomisie, kolorowe jarmarki tudzież blaszane zegarki, pierzaste koguciki i baloniki na druciku)
4. Łącznie więc odpłynięcie i powrót do korka zajęły łódce (i jej pasażerom) 10 minut, plus minus wiadomo.
5. Przypominamy sobie teraz, że woda w ruczaju jednak się przemieszcza względem planety macierzystej. Przez tych ~10 minut przemieściła się o dwa kilometry.
6. Skoro przepłynięcie dwóch kilometrów zajęło wodzie 10 minut, to trzeba teraz policzyć ile woda przepłynie w godzinę.
7. 10 minut to jedna szósta godziny.
8. Mnożymy dwa kilometry przez sześć, czyli:
9. Wchodzimy na Wolfram Alpha: https://www.wolframalpha.com/input/?i=2*6
10. Wolfram mówi nam, że 2*6=12
11. Ponieważ nie dowierzamy pojedynczemu źródłu informacji, sprawdzamy w źródle alternatywnym: https://www.google.ie/search?&q=2*6
12. Google niby potwierdza, że 2*6=12, ale ponieważ wielkim korporacjom nie można ufać, na wszelki wypadek sprawdzamy jeszcze na smartfonie:
13. Włączamy kalkulator, wklepujemy: 2*6, wciskamy =
14. Pokazało się 12
15. Przypominamy sobie, że smartfon jest napędzany systemem operacyjnym od Google. Ponieważ nie wierzymy korporacjom, liczymy na palcach
16. Po upływie dziesięciu palców konstatujemy, że skończyły nam się palce u rąk. Zdejmujemy skarpetę.
17. Myjemy nogę.
18. Odliczamy jeszcze raz sześć dwójek.
19. Liczymy uważnie palce. Wychodzi 12.
20. Lub czasopisma.

Mogę już ubrać skarpetę, czy mam jeszcze coś policzyć?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #296 dnia: Marca 15, 2018, 06:27:52 pm »
Z zawodem odnotowuję na boku, że równań nikt nie podał.
Z sympatii dla Pana xpila spytam, w co Pan chce "ubrać skarpetę"?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #297 dnia: Marca 15, 2018, 08:12:29 pm »
Z sympatii dla Pana xpila spytam, w co Pan chce "ubrać skarpetę"?

Sensu stricto macie, Remuszko, rację z tym czepianiem się "ubierania skarpety", może się troche kojarzyć z ubieraniem choinki na ŚBN ;) Z drugiej strony, należałoby się w takim razie również czepiać poznańskiego "wychodzenia na pole" czy bydgoskiego chodzenia "na majtkach". Regionalizmy mają swój urok!

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #298 dnia: Marca 15, 2018, 08:59:36 pm »
Kto tu chce równań? Oto, proszę:

L/Vs=T+((T(Vk–Vs)+L)/Vk+Vs), skąd
LVk/Vs=2VkT, odpowiednio
Vs=L/2T

Tu L=2 km, T=5 min= 1/12 godziny, Vs – prędkość strumienia, Vk – prędkość kajaku

Vs=2/(2(1/12))=12 km/h

Prędkość kajaku Vk  na odpowiedź nie wpływa - po lewej i prawej stronie równania Vk kasują się nawzajem.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #299 dnia: Marca 15, 2018, 09:11:03 pm »
Szanowny Panie, wbrew Pana sugestiom nie "czepiam się", tylko wskazuję na Pana polszczyźniany czysty żywy twardy błąd. "Ubierać skarpetki" nie jest regionalizmem. To, powtórzę, czysty żywy polszczyźniany twardy błąd. Doroszewski, Kurkowa, Szymczak, Miodek, Bralczyk. Internet, jeśli Panu bardziej podchodzi...
W tej sprawie Pan nie ma racji ani trochę, a ja ją mam stuprocentową. Lecz jeśli Pan nie życzy sobie, abym na takie lapsusy zwracał Pana uwagę, to się oczywiście powściągnę.
pjes: ile Pan ma lat?

R.

@ LA. Właśnie o tego typu równania mi chodziło. Ten "ktoś" to ja. Dzięki
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2018, 09:12:43 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )