Polski > Prezentacje maturalne

[M] Maturzysta prosi o pomoc

(1/5) > >>

michal1986:
Mam taki problemik z klasyfikacją języka jakim posługują się bohaterowie utworów ST. Lema ==> a wybrałem sobie taki temacik na maturkę: "Scharakteryzuj język, którym posługują się bohaterowie utworów St. Lema i z tej perspektywy oceń przedstawioną twórczość" i mam problem z początkiem.  Może ktoś mógłby mi pomóc?? :)

dzi:
kurcze, ja nie zauwazylem by poslugiwali sie jakims specjalnym jezykiem... ciezki temat jak dla mnie...

michal1986:
Nooo łatwy to on nie jest, ale ja jestem ambitny :| może aż za bardzo :<

dzi:
ja bym atakowal tak, ze wlasnie mowia normalnie, tak jak my, przez co sa nam bliscy, a przez to z kolei tworczosc Lema wydaje sie taka realna, "prawdziwa", bo przyszlosc jest w niej przedstawiana z punktu widzenia jakiegos bliskiego nam w jakis sposob bohatera...

oczywiscie nie jest to jedyna interpretacja! w jezyku Polskim (w sensie przedmiotu w szkole) jest jednak to fajne ze nie ma niewlasciwych interpretacji, kazda jest dobra, napisz wiec poprostu to co myslisz...

w ogole to jak mozna sobie wybrac temat na mature...

skrzat:

--- Cytuj ---ja bym atakowal tak, ze wlasnie mowia normalnie, tak jak my, przez co sa nam bliscy, a przez to z kolei tworczosc Lema wydaje sie taka realna, "prawdziwa",
--- Koniec cytatu ---


Nie zgodziłbym się do końca z tym "normalnym" mówieniem. Choćby w BAJKACH ROBOTÓW i CYBERIADZIE  widać bardzo wyraźnie stylizację językową. Poza tym jeszcze zostają obfite neologizmy. Nie można wrzucać bohaterów Lema do jednego worka!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej