Polski > Prezentacje maturalne

[M] Prosze o pomoc speców

(1/4) > >>

Hejduk:
Witam, widze ze jest juz jeden wątek o maturze wiec i ja postanowilem poprosic o rade :) Wybrałem temat "Świat techniki w powieściach fantastycznonaukowych Stanisława Lema". Chciałbym abyście doradzili mi jakie ksiażki najlepiej przeczytać aby zebrac odpowiedni materiał. Z góry dziękuje

nty_qrld:
Praktycznie wszystkie oprócz Szpitalu przemienienia i  Śledztwa. Ale jak technika to technologia, a jak technologia to Summa technologiae. Ostrzegam jednak, że to nie beletrystyka.

pzdr

Terminus:
Heh, sztandarowe dzieła: Cyberiada, coś z Bajek Robotów, no i oczywiście Terminus ( jest to jedno z opowiadań w Opowieściach o Pilocie Pirxie).

Oczywiście, jak pisze n_ty, w każdej książce byś coś znalazł. Ale np. w Cyberiadzie trudno znaleźć coś innego, skoro 99,3  procent postaci to roboty.

dzi:
Summa, Bomba megabitowa, Okamgnienie. Dwie ostatnie krotkie - dasz rade przeczytac ;)

Hejduk:
Wielkie dzieki, przeczytac to przeczytam bo wybralem temat ktory nie bedzie mnie nudził tak jak jakis romantyzm itp...:D wieczorem zamowie ksiazki i zabieram sie powoli do lektury. Jak macie jeszcze jakies propozycje to podawajcie;) Pozdro

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej