Polski > Lemosfera

cytat

(1/2) > >>

gwennish:
Ratujcie!
Kończę pracę magisterską o Katedrze Dukaja. potrzebny mi cytat z Lema, i znalazłam na tej stronie w dziale Fantastyka i Futurologia. Skąd on pochodzi???

Gwennish

nty_qrld:
Z Fantastyki i futurologii? (to jedna z książek Lema)
A możesz przytoczyć ten fragment?

pzdr

Rachel:
Witaj!

Postaramy się pomóc, tylko może napisz, który dokładnie cytat masz na myśli :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia

gwennish:
http://www.lem.pl/polish/dziela/dziela.htm - tu znalazłam, na tej stronie. na szarym tle jest cytat. O niego mi chodzi.

Terminus:
Że niby to? :


--- Cytuj ---Zdaję sobie sprawę, że Fantastyka i futurologia dla wielu czytelników, w tych rozdziałach, gdzie zajmuję się specyficznymi teoretyczno-literackimi rozważaniami, była nieinteresująca. Pośpieszny odruch zaklasyfikowania i chęć zaszufladkowania pisarza jest nagminny i dlatego wśród tych, którzy myślą, ze już wszystko wiedzą o Stanisławie Lemie powstaje szok - o czym ten człowiek pisze? I rzeczywiście czasem jest to trudne do wytłumaczenia.

  SF stała się wulgarną mitologią technologicznej cywilizacji. Żeby spłacić długi, napisałem jej monografię, która NIE MIAŁA być jej zdruzgotaniem. Stała się przecież rozprawą... ponieważ, tak mi się zdaje, ta monografia jest wyrazem mojej osobistej utopii: tęsknoty za lepszą SF - tą, jaka być "powinna".
--- Koniec cytatu ---


Uhm... no to niezłego gwoździa mnie zabiłaś; nie mam pojęcia. Nie może być to z samej ,,Fantastyki i Futurologii'', oczywiście... może z jakiegoś omówienia... albo z wywiadu szerszego. No nie wiem, ja bym pisał do Skrzata (tutejszy el moderatorr...). No, chyba że ktoś wie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej