Polski > Lemosfera

Głos Pana

(1/12) > >>

Anna:
Właśnie przeczytałam "Głos Pana" i uważam to za prawdziwy majstersztyk. Połączenie tak wielu wątków z zakresu psychologii, socjologii, filozofii, nauki, okraszone poczuciem humoru i wyobraźnią, z zakończeniem otwartym i zachęcającym do dalszych przemyśleń - to tylko pan Lem mógł stworzyć. Szkoda, że książka ta jest mniej znana niż inne dzieła Mistrza. Może jest trochę trudna w odbiorze, ale ile daje intelektualnej satysfakcji!
Pozdrawiam wszystkich uczestników forum
Anna

Darth_SKunk:
Heh, no to polecam jeszcze Golem XIV, to dopiero jazda! No i lekutko sie czyta  :D
pzdr
D_S

Luka:
Nie mogłem nie dorzucić swoich trzech groszy, jeśli chodzi o "Głos Pana", ponieważ jest to jedna z tych ulubionych z ulubionych książek Stanisława Lema. Zgadzam się ze wszystkim,co napisała Ania i polecam tą ksiażkę wszystkim, którzy jeszcze jejk nie czytali (Ania pisze, że jest to jedna z mniej znanych). Ja z kolei nie natrafiłem jeszcze na Golema, co muszę nadrobić wkrótce szybko. Pozdrawiam Anię i innych, dla których ta książka również była czymś orginalnym. (czyli chyba wszystkich czytających forum  ;))

Terminus:
Tak się składa, że właśnie zaczytam czytać "Głos Pana". Narazie w oczy rzuca się oryginalna forma (oryginalność to norma u Lema, może nie powinienem zwracać na to uwagi :) ); bogactwo językowe ( por. wyżej )... no i zasygnalizowana już tematyka "kontaktu".

Zwraca uwagę fakt, że sukces projektu MaVo zostaje przekreślony już w pierwszych, wstępnych słowach. Nie przeczytałem książki do końca, niemniej wydaje mi się, że takie 'postawienie sprawy jasno' juz ab initio jest symptomem wyższej klasy; nie wszystkich prozaików byłoby na to stać  ::).

Cóż, będę czytał dalej. Mam takowe wydanie, z 1978r. (Wyd. literackie Kraków) w którym zawarto 'Głos Pana' razem z 'Kongresem futurologicznym', więc czeka mnie wiele radości :] Kongres już czytałem, ale powtarzanie jest matką nauki (przynajmniej dla przygłupów).

sd:
a ja mysle ze nie warto tak myslec

---------------------------------------------------
http://www.nirvana-shop.com/ref.php?id=5409fdd38c18f5

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej