Polski > Lemosfera

Przywitaj się

<< < (33/41) > >>

lemolog:

--- Cytat: Vadim w Maja 14, 2021, 11:57:32 am ---Ja nawet nie wiem czy to jest artykuł wiem jedynie że tytuł w wersji niemieckiej to „ Roboter in der sience fiction” szukałem również na stronach angielskojęzycznych i znalazłem to „
"Robots in Science Fiction" ("Roboter in der Science Fiction"), Quarber Merkur 21 (November 1969); in English: The Journal of Omphalistic Epistemology, no. 3 (January 1970): 8-20. Reprinted in Science Fiction Commentary, no. 19 (January-March 1971): 117-130, and in SF: The Other Side of Realism, ed. by Thomas D. Clareson (Bowling Green, Ohio: The Popular Press, 1971), pp. 307-326”
Moje pytanie brzmi czy spotkaliście się z tym artykułem w j. Polskim.

--- Koniec cytatu ---

Tego artykułu w języku polskim nie ma. Był napisany prawdopodobnie w języku niemieckim. Tłumaczenie na angielski - z niemieckiego.
Tekst po angielsku jest tutaj (p.117-130): https://fanac.org/fanzines/SF_Commentary/sfc19.pdf

Na ten sam temat - Roboty w SF - u Lema jest inny duży tekst:
Fantastyka i futurologia, 1970, Tom 2, Rozdzial "Roboty i ludzie".
(Jest po rosyjsku: Лем С., Фантастика и футурология, 2004, Том 2, Глава "Роботы и люди")

liv:
Lemologu! - czapko z łba  ;)

Czego to się człowiek przy okazji dowiaduje, i jak dużo jeszcze do nadrobienia. Patrzę, że tekst z 1969 roku.
Pozwolisz, że przeniosę link do rozdziału z artykułami?
Przy okazji, podlinkowane dokumenty z AAN - rewelacja. Zwłaszcza te "urzędowe"  ;D

W sumie, to Vadim był na dobrym tropie

--- Cytuj ---szukałem również na stronach angielskojęzycznych i znalazłem to „
"Robots in Science Fiction" ("Roboter in der Science Fiction"), Quarber Merkur 21 (November 1969
--- Koniec cytatu ---

Vadim:

--- Cytat: lemolog w Maja 14, 2021, 12:47:58 pm ---
--- Cytat: Vadim w Maja 14, 2021, 11:57:32 am ---Ja nawet nie wiem czy to jest artykuł wiem jedynie że tytuł w wersji niemieckiej to „ Roboter in der sience fiction” szukałem również na stronach angielskojęzycznych i znalazłem to „

"Robots in Science Fiction" ("Roboter in der Science Fiction"), Quarber Merkur 21 (November 1969); in English: The Journal of Omphalistic Epistemology, no. 3 (January 1970): 8-20. Reprinted in Science Fiction Commentary, no. 19 (January-March 1971): 117-130, and in SF: The Other Side of Realism, ed. by Thomas D. Clareson (Bowling Green, Ohio: The Popular Press, 1971), pp. 307-326”
Moje pytanie brzmi czy spotkaliście się z tym artykułem w j. Polskim.

--- Koniec cytatu ---

Tego artykułu w języku polskim nie ma. Był napisany prawdopodobnie w języku niemieckim. Tłumaczenie na angielski - z niemieckiego.
Tekst po angielsku jest tutaj (p.117-130): https://fanac.org/fanzines/SF_Commentary/sfc19.pdf

Na ten sam temat - Roboty w SF - u Lema jest inny duży tekst:
Fantastyka i futurologia, 1970, Tom 2, Rozdzial "Roboty i ludzie".
(Jest po rosyjsku: Лем С., Фантастика и футурология, 2004, Том 2, Глава "Роботы и люди")

--- Koniec cytatu ---
Bardzo dziękuję jednocześnie przekazuję podziękowania od mojego Chińskiego kolegi który doskonale zna j. Polski.

"Cześć! Jestem Lin Xin, lektorem języka polskiego z Kantońskiego Uniwersytetu Spraw Międzynarodowych w Chinach. Dziękuję serdecznie za pomoc w poszukiwaniu artykułu. Miło mi poznać prawdziwego Lemologa. Cieszę się, że mogę w ten sposób włączyć się do forum miłośników twórczości Stanisława Lema. Pozdrawiam z Kantonu."

Q:
Zapraszamy Kolegę Lin Xin do osobistego zjawienia się na Forum również ;) .

Jarek Rybus:
Cześć, rozwijam geolokalizacyjną aplikację ClippGO! która jest wykorzystywana m.in. w trwającym Roku Lema - https://dziennikpolski24.pl/darmowa-aplikacja-na-telefon-ktora-umozliwia-wycieczke-po-krakowie-sladami-stanislawa-lema/ar/c13-15692941 - zachęcam do podążania śladami Stanisława Lema :) pozdrowienia, Jarek / www.clippgo.pl

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej