Polski > Lemosfera

Przywitaj się

<< < (3/41) > >>

raymoont:
Cześć,

Ja z kolei do Lema wracam po wieeelu latach przerwy. Kiedyś zacząłem od Cyberiady, później był Niezwyciężony... następnie wiele lat przerwy
(po niesłusznym zaszufladkowaniu Lema jako "półka SF, nic specjalnego").. a ostatnimi czasy odkrywam Lema "na nowo". Zaczęło się od
lektury "Materia i wartości: Neolukrecjanizm Stanisława Lema" Okołowskiego... następnie znakomitych Dialogów, Summy, Fiaska, Solaris... no i
wciągnęło na tyle - że zacząłem polowanie na skompletowanie srebrnej serii LW, pierwsze wydanie Cyberiady, jednym słowem, stałem
się zapalonym lemofilem ;-)

pozdrawiam
Rajmund

Q:
Czy mnie oczyska kleiste mylą, czy dobry nabytek dla w "Akademii..." dyskusji się pojawił? ;)

Witamy, witamy... :)

Lustrzak:
Forumowicze,

Na powitanie załączam moją ilustrację, która jest dosyć dalekim - ale jest - pokłosiem czytanych dawno temu "Bajek Robotów". Jak widzicie na elementy tego Elektrycerza składają się części niekoniecznie elektryczne czy super kojarzące się z naukami ścisłymi.
Ilustracja jest czysto hobbystyczna. Generalnie uważam, że Bajki obchodzą się świetnie bez ilustracji zabawa słowem wystarczająco skutecznie absorbuje wyobraźnię.
Ale że zrobiłem to wysyłam, może komuś obrazek sprawi estetyczną przyjemność. Wszelkie opinie mile widziane :) . Ciekaw jestem jak Wy sobie wyobrażaliście świat z Bajek






Lustrzak

olkapolka:

--- Cytat: xpil w Października 31, 2017, 11:06:02 am ---Kacież mam, rychtowaną, potrójnie gwintowaną, ze szlaczkiem. Gorzej z t-shirtami. Podobnoż można kupić w lepniaczym siedliszczu, niecałe półtora parseka za Proximą C...
--- Koniec cytatu ---
Mam nadzieję, że to jasny gwint, bo tylko ten współgra ze szlaczkiem...inaczej radzę pacierz miast kacież... ::)

--- Cytat: raymoont w Listopada 04, 2017, 02:10:41 pm ---Ja z kolei do Lema wracam po wieeelu latach przerwy. Kiedyś zacząłem od Cyberiady, później był Niezwyciężony... następnie wiele lat przerwy
(po niesłusznym zaszufladkowaniu Lema jako "półka SF, nic specjalnego")..
--- Koniec cytatu ---
Cyberiada...SF...nothing special??? Oj!:)
[nie mówiąc o Niezwyciężonym...który chyba jako jedyna książka Lema wyświetla się mi filmem]
Ale widzę, że się zapaliłeś i zrozumiałeś swój błąd...ufff:)
Czyli witamy;)

--- Cytat: Lustrzak w Listopada 04, 2017, 11:27:06 pm ---Ale że zrobiłem to wysyłam, może komuś obrazek sprawi estetyczną przyjemność.
--- Koniec cytatu ---
Sprawiła - od pierwszego wejrzenia:)
Jak dla mnie jest czysta, przejrzysta i kompletna.
Łeb odpowiednio zakuty - myśleć nie powinien;)
Jeśli masz więcej takich prac - chętnie zobaczymy (przynajmniej ja:) - mamy np. taki wątek:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=441.0

liv:

--- Cytuj ---Ale że zrobiłem to wysyłam, może komuś obrazek sprawi estetyczną przyjemność. Wszelkie opinie mile widziane :)
--- Koniec cytatu ---
Fajny, z pomyślunkiem - mnie najbardziej uwiodło nakrycie głowy. Niby hełm kulistogarnczkowy, a zaparzacz do herbaty. Nowa funkcja?
W domyśle - wewnątrz fusy.  8)
Na dodatek łańcuszkiem uczepiony czajniczka, z odwróconą proporcją.
Czajniczek zdegenerowany, zredukowany...nieużywany; stąd w zaniku?
Fusy uzyskały osobowość prawną (niektóre głowy tak mają, biorąc to co w nich, za samozdolną esencję) i przestały się nawadniać, rozwadniać
zaś czajniczek zstępczo-zastępczo...ozdóbka jeno?...a może choć oliwiarka co ranną porcją oliwy czule maści tłoki l...?
Masz więcej? To dawaj!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej