Polski > Lemosfera

Dzienniki Gwiazdowe

(1/7) > >>

Agnieszka:
 :D ;D ;D Pan Lem to mistrz.Mam 16 lat i czytałam na lekcji jego Dziennik...Świetne,świetne i jeszcze raz świetne

Terminus:
A ładnie to tak czytać na lekcji ? (Zamiast słuchać nauczyciela :)   )

Polecam ,,Bajki robotów", wykopana zabawa. Potem, w liceum, możesz nawrzucać jakichś poważniejszych Lemideł, jak ,,Summa Technologiae..."...

Pozdrowienia

Bladyrunner:

--- Cytuj ---Polecam ,,Bajki robotów", wykopana zabawa.

--- Koniec cytatu ---


A ja nie polecam. "Bajki" to przykład nudnej książki o ciekawej formule. Jednak nawet najciekawsza formuła powtórzona kolejno dwanaście razy (bo tyle jest owych bajek) staje się nudnawa, wręcz męcząca. Gdyby autor poprzestał na trzech, czterech opowiadaniach byłoby w sam raz, niestety uczynił inaczej, a nadmiar ma to do siebie, że może prowadzić do niestrawności.

Macrofungel:
Moim skromnym zdaniem nic nie przebije "Cyberiady". To jest dopiero "wykoana zabawa".

Terminus:

--- Cytuj ---
A ja nie polecam. "Bajki" to przykład nudnej książki o ciekawej formule.
--- Koniec cytatu ---


A co kolega powie na wyświechtaną formułę ,,współczesnej powieści science fiction"? Z bohaterem, zielonymi kosmitami, etc? Bajki robotów to przy tym wysoce pożądany oddech i rozrywka. A zważywszy że każda z bajek ma góra po kilkanaście stron, to uważam z całą stanowczością, że dla osoby ciekawej nie formy, a treści, tj. spragnionej odrobiny zabawy (i śmiechu) nie będzie to lektura nudna.
Proszę wziąć pod uwagę że książka ta została lekturą na poziomie gimnazialnym, co oznacza iż właśnie ta a nie inna forma niesie poza rozrywką także pewien walor dydaktyczny, a mianowicie jest nowatorskim przyczynkiem do twierdzenia o przenikaniu się trendów : średniowieczny język + humorystyczne science fiction. Dzieci, co wiem z praktyki, bardzo ,,Bajki robotów" lubią. Przynajmniej te z dzieci, które w ogóle lubią czytać.


Co, uważasz może, że lepiej 16-latce polecić Summa Technologiae? Równie dobrze może czytać Koran w oryginale.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej