Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1116745 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2400 dnia: Listopada 04, 2014, 10:00:56 am »
Najbliższa rodzina może. O ile nie wiadomo, czy dla osoby pod płytą ma jakiekolwiek znaczenie, czy ktoś coś i co przyniesie, o tyle na pewno może to mieć wielkie znaczenie dla najbliższej rodziny, która to będzie sprzątać. W związku z tym należy schować do kieszeni swój głupi egocentryzm.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2401 dnia: Listopada 04, 2014, 11:52:23 am »
Maźku, a do kogo pijesz z tym egocentryzmem?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2402 dnia: Listopada 04, 2014, 12:31:08 pm »
A co, zadzwoniło :) ? Jak zadzwoniło to...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2403 dnia: Listopada 04, 2014, 11:57:21 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2404 dnia: Listopada 05, 2014, 10:29:36 am »
Nie zadzwoniło. Po prostu zwyczajnie "tionkoj aliuzji nie poniał". Przed Tobą wypowiadali się <&>, Q i ja. Lecz w tych wypowiedziach nie było nic o ego.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2405 dnia: Listopada 05, 2014, 11:03:43 am »
Żadna aluzja. Sądzę, że wszelkie decyzje podejmujemy aby pobudzić ośrodek satysfakcji we własnym mózgu. Jesteśmy więc 100-procentowymi egoistami i tylko na skutek wrodzonych bądź nabytych zachowań zachowujemy się pozornie nieegoistycznie. To znaczy, że norma każe się zachować "nieegoistycznie" bo takie zachowanie pobudza ten ośrodek a inne bądź jego brak wręcz przeciwnie bądź wręcz przeciwny. Ze egoistów "zewnętrznie" uważa się ludzi, którzy robią coś wbrew normie ale ku własnemu zadowoleniu przy czym są miejsca, w których to ujdzie w tłoku i takie w których nie powinno (jak np. cmentarze). Gdzie uważam powinno się nie myśleć o sobie, tylko o innych (taka jest tam moja norma).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

DillingerEscPlan

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2406 dnia: Listopada 05, 2014, 03:56:02 pm »
Sądzę, że wszelkie decyzje podejmujemy aby pobudzić ośrodek satysfakcji we własnym mózgu. Jesteśmy więc 100-procentowymi egoistami i tylko na skutek wrodzonych bądź nabytych zachowań zachowujemy się pozornie nieegoistycznie. To znaczy, że norma każe się zachować "nieegoistycznie" bo takie zachowanie pobudza ten ośrodek a inne bądź jego brak wręcz przeciwnie bądź wręcz przeciwny. Ze egoistów "zewnętrznie" uważa się ludzi, którzy robią coś wbrew normie ale ku własnemu zadowoleniu [...]

Nieudolny redukcjonizm i językowy zamęt...  Nie jesteśmy stuprocentowymi egoistami, zachowując się tylko pozornie nieegoistycznie, a normy wcale nie nakazują takich a takich działań, ponieważ w rezultacie ich podjęcia doznajemy satysfakcji.

Pojęcie egoizmu nie odnosi się do naszej neurologii, ale jego użycie ma miejsce w ramach relacji międzyludzkich, które przezeń kształtujemy albo ich kształt oddajemy. Czynienie czegoś dla siebie, czynienie dla kogoś innego, egoistyczne postępowanie i altruistyczne działania- to wszystko należy do gier językowych z codziennego życia. To, że działania te są zależne od naszej fizjologii, cała opowieść o układzie nagrody, mówi o tym, w jaki sposób one (nasze akcje) zachodzą, ale historii jego pobudzeń nie należy mylić z opisem moralnej strony naszych działań.

Norma kształtuje nasze działanie, uczymy się ją realizować, żyć zgodnie z nią (wychowanie dziecka), co zapewne dochodzi do skutku wraz z powiązaniem pobudzenia układu nagrody z zachowaniem zgodnym z normą.

I nie, nie podejmujemy działań po to, aby pobudzić ośrodek satysfakcji w mózgu. Tam, gdzie piszesz o procesie fizjologicznym, można pominąć zupełnie osobę. Piszę to wszystko, żeby Ci trochę dokuczyć, żeby poukładać sobie własne myśli (w związku z planowaną pracą licencjacką) i cieszyć się tym, jak te prace porządkowe mi wychodzą; aby z zapałem zabrać się potem za lekturę i rozmyślania powiązane z tym, o czym tu piszę. Pobudzenie układu nagrody to coś, co jest temu nieodłączne, czego mogę zupełnie nie być świadomym, a co i tak zajdzie- nie jest ono moim celem, o ile np. nie prowadzę badań nad układem nagrody, czyniąc z własnego mózgu obiekt obserwacji.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2014, 03:57:45 pm wysłana przez <&> »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2407 dnia: Listopada 05, 2014, 05:32:58 pm »
Śmiecenie dzielone na czworo?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2408 dnia: Listopada 05, 2014, 06:13:40 pm »
<&> masz rację.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2409 dnia: Listopada 11, 2014, 09:54:46 pm »
Własnie zobaczyłem, że Polska staje się coraz bardziej lewicowa.

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2410 dnia: Listopada 18, 2014, 12:25:20 pm »
Kocimi oczami:
What Cats See...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2411 dnia: Listopada 18, 2014, 10:14:20 pm »
Z mojego bliskiego podwórka.
Trochę się rozdarłem, gdyż nie mogłem zdecydować - wątek muzyczny?
Czy może eksploracja kosmosu?
Taki masmix z hamletem;
http://kurzetnik.wm.pl/221276,Doda-w-wykopie-Co-robila-w-Kurzetniku.html#axzz3JS51GPyo
http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,16693250,Coraz_blizej_do_obserwatorium_pod_patronatem_Dody.html
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2412 dnia: Listopada 20, 2014, 02:35:30 pm »
...Anixę. Polecam zwłaszcza zdjęcie pierwsze i szóste..
http://www.rp.pl/galeria/305909,1158818-W-wieku-88-lat-zmarla-ksiezna-Alby.html
[Anix - wiadomo. Anixa - rodzaj żeński. Anixę - biernik]
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2413 dnia: Listopada 20, 2014, 07:18:29 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2414 dnia: Grudnia 19, 2014, 01:04:51 am »
Kwestie związane z transplantologią wydzieliłem do Transplantologii.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).