Autor Wątek: Muzeum Lema  (Przeczytany 4054 razy)

czytelnik

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Muzeum Lema
« dnia: Marca 15, 2016, 11:29:53 pm »
Witam.
Mam pytanie czy jest gdzieś w Krakowie możliwość zwiedzania pracowni, gabinetu literackiego, czy domu, w którym tworzył Stanisław Lem, wzorem na przykład muzeów utworzonych po śmierci innych wielkich artystów, na przykład Tadeusza Kantora?
Piękna byłaby taka wędrówka śladami tego wielkiego pisarza.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Muzeum Lema
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 15, 2016, 11:42:00 pm »
Zbiegiem okoliczności, dziś usłyszałem propozycję stworzenia Izby Historii (Gabinetu Dziejów, jak go zwał, tak go zwał) Obserwatorium Astronomicznego UW (nie mylić z Unią Wolności).
Co do Muzeum Mistrza, to propozycja mi się bardzo podoba, lecz - ponieważ nie wyobrażam sobie, aby to było INNE miejsce - trzeba by naprzód usłyszeć opinię (choćby najwstępniejszą) Małżonki i Syna.
Panie Skrzacie?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Odp: Muzeum Lema
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 16, 2016, 02:40:14 pm »
Jest bardzo szeroko zakrojony projekt stałej ekspozycji-muzeum, który na 100 rocznicę urodzin Lema planuje zrealizować Krakowskie Biuro Festiwalowe. Plany są bardzo imponujące, między innymi zakładają też wykorzystanie potencjału naszego forum, jeszcze w tym roku ma zostać powołany rodzaj think tanku, który zajmie się przygotowaniem założeń.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Muzeum Lema
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 16, 2016, 03:14:13 pm »
Jako stróż nocny, uprzejmie pamiętam, że Książęta Państwo w jednym z zamków nad Loarą raz w tygodniu dopuszczali ludność turystyczną do zwiedzania ich prywatnego domostwa (za sowitą opłatą, ma się rozumieć).
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )