Autor Wątek: Bomba megabitowa  (Przeczytany 37272 razy)

gumiska

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • cytcyt:)
    • Zobacz profil
Re: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 23, 2005, 09:11:37 pm »
a ja wlasnie wrociłam ze spaceru:P i napilabym sie herbaty z pradem, ale tylko z cytryna mam:)
aha, ja wcale nie zachecam do pisania na ilosc, wrecz przeciwnie. jedna taka postac w mojej osobie wystarczy. coz, w najgorszym przypadku przyjdzie mi przeczekac ow okres posuchy  :-X

Terminus

  • Gość
Re: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 23, 2005, 11:25:40 pm »
Ty piszesz dla ilości? Nieee... no przestań :) Patrz sobie na licznik moich postów! Toż ja sam produkuję taką ilośc... Ale zdradzę Ci sekret. Tak naprawdę to jestem tu podstawiony przez adminów strony, żeby pisac bezwartościowy spam ( w czym się najlepiej specjalizuję) a od czasu do czasu w ogóle wyłączam się osobiście i ustawiam bota, który bazgroli za mnie takie ,,fąfocle" jak ten właśnie tekst.


dzi

  • Gość
Re: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 24, 2005, 02:09:37 pm »

gumiska

  • Gość
Re: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 24, 2005, 09:31:21 pm »
nie to zebym z jakims zamiarem pisala na ilosc, tak po prostu chyba dobrze mi to idze:)

aaa... odnosnie sekretu: wiesz, o takich rzeczach to lepiej glosno nie mowić, ciii....;) hehe

Deckert

  • Gość
Re: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 11, 2005, 11:41:35 am »
Dzi,

Kiedyś napisałeś (chyba to byłeś ty) o negatywnym wydźwięku "Bomby megabitowej". Po przeczytaniu tego utworu istotnie można mieć takie wrażenie. Czy Summa napisana jest w podobnej tonacji?

dzi

  • Gość
Re: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 11, 2005, 02:19:26 pm »
Odnosze wrazenie ze nie, generalnie jest chlodna, cyniczna i rzeczowa :)
Z tym ze nalezy pamietac ze czytajac ja bylem w szoku spowodowanym pierwszym zetknieciem z tak podobajaca mi sie literatura na uwielbiany przezemnie temat. W Bombie liczylem na to samo, moze dlatego wieksze uczucie zawodu.
Ale Summe polecam zdecydowanie, jako pewne kompendium, elementarz, poczatek od ktorego nalezy zaczac, gdyz to tam rozwazone i opisane jest wszystko co podstawowe i najwazniejsze.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 26, 2010, 11:43:12 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 09, 2021, 11:52:08 pm »
lemologu, odsłuchałem po raz kolejny wywiadu z Tobą... Pada tam informacja, że jesteś doktorem stosownych nauk ;) , dlatego pozwolę sobie - po ponad dekadzie - podnieść ten wątek, by pociągnąć Cię za język ;) . Mówiąc inaczej ciekaw jestem Twoich przemyśleń na tematy Lemowsko-komputerowe, do czego tytułowy zbiór jest chyba najlepszym punktem wyjścia...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lemolog

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 444
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 10, 2021, 06:38:47 pm »
Co tu dużo mówić...
Zbiór Stanisława Lema "Moloch" (zbiór "Tajemnica chińskiego pokoju" plus zbiór "Bomba Megabitowa") to zbiór esejów opublikowanych w latach 1993-1998 w miesięczniku komputerowym "PC Magazine po polsku" - jest to na ogół zbiór zadziwiających pomysłów naukowych, rozważań, hipotez (a więc prognoz) w dziedzinie komputerów i informatyki, często w rozwój wykładów Golema XIV, które mogłyby być podstawą wielu rozpraw naukowych. Uważam, że zbiór ten powinien znaleźć się na liście literatury obowiązkowej dla studentów specjalizujących się w technologiach informatycznych. A osoby, które chcą zaangażować się w rozwój sztucznej inteligencji, przed podjęciem ostatecznej decyzji o takim zajęciu, należy bardzo uważnie przeczytać tę kolekcję – aby uniknąć rozczarowań w przyszłości w procesie pracy.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 10, 2021, 07:01:05 pm »
I właśnie dlatego, że tak twierdzisz, chciałbym Cię pociągnąć za język jeszcze bardziej ;). Bo często spotyka się reakcję na w/w Mistrzowe felietony, którą się da streścić jakoś tak: "Lem, prawda, geniuszem był, ale o komputerach co on tam wiedział, starowina", a tu mamy głos fachowca (Ciebie), który jasno przeciwstawia się takiemu protekcjonalnemu poklepywaniu Patrona po ramieniu, i dostrzega wartość tych tekstów/zawartych w nich myśli.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lemolog

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 444
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 10, 2021, 07:33:08 pm »
A jakie jest pytanie?..
Mogę twierdzić, że ktoś, kto tak mówi ("Lem, prawda, geniuszem był, ale o komputerach co on tam wiedział, starowina"):
A)"Moloch" Lema nie czytał;
lub B) absolutnie nie rozumie zasad działania komputerów.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 10, 2021, 09:47:55 pm »
A jakie jest pytanie?..

Cóż, chętnie posłuchałbym więcej o Twojej - specjalisty - (tekstów z) "Molocha" recepcji. Od strony akademijno-czytelniczej, a jeszcze bardziej pod kątem tego, jakie zawarte tam przemyślenia-pomysły-prognozy uznajesz (jako profesjonalista właśnie) za najcenniejsze, i dlaczego?
(Marzy mi się też trochę młot na wspomniane głosy, który je raz a dobrze merytorycznie w pył rozniesie.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lemolog

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 444
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 10, 2021, 10:21:08 pm »
chętnie posłuchałbym więcej o Twojej - specjalisty - (tekstów z) "Molocha" recepcji.

Niestety, musicie ograniczyć się tylko tym, co napisałem powyżej, i uwierzyć mi na słowo...
Tym bardziej, że "Moloch" czytałem wiele razy, zastanawiałem się nad każdym zdaniem, gdyż w całości przetłumaczyłem na język rosyjski...

Taka recepcja to prawdziwa praca doktorska...
A kiedyś dawno w "Odrze" nawet napisałem, że prawie każdy taki esej S.Lema może stanowić podstawę pracy doktorskiej...

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 11, 2021, 03:05:48 pm »
Taka recepcja to prawdziwa praca doktorska...

Gdyby taka praca kiedyś powstała (np. jako cykl stworzonych pod Twoim patronatem doktoratów zebranych następnie w jeden tom), liczę na egzemplarz z autografem (najlepiej darmowy, masięrozumieć ;) ).
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2021, 05:53:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Ptr

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Odp: Bomba megabitowa
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 13, 2021, 10:33:33 am »
Cytuj
Mogę twierdzić, że ktoś, kto tak mówi ("Lem, prawda, geniuszem był, ale o komputerach co on tam wiedział, starowina"):
A)"Moloch" Lema nie czytał;
lub B) absolutnie nie rozumie zasad działania komputerów.

Dokładnie. Być może takie osoby mylą umiejętność korzystania ze sprzętu ze znajomością zasad jego funkcjonowania, i stąd takie kuriozalne opinie.