Polski > DyLEMaty

Filmy SF warte i nie warte obejrzenia

<< < (599/604) > >>

NEXUS6:
Ten, akurat chyba przegapilem, ale sporo podobnych ogladalem i poszczegolnych z tego filmu znam. Natrafilem tez na ten kanal:
https://www.youtube.com/@Igor_Triglav/videos
Tematyka znacznie starsza, slowiansko-wikingowska.
Zaciekawilo mnie, czy wczesniej historia experymentalna tez byla popularna, czy to dosc nowy trend? Liv?

Q:

--- Cytat: NEXUS6 w Styczeń 31, 2023, 04:42:00 am ---czy wczesniej historia experymentalna tez byla popularna, czy to dosc nowy trend?
--- Koniec cytatu ---

Co prawda nie jestem adresatem tego pytania, ale pamiętam, że młodszy kuzyn (syn jednego z redaktorów "Fantastyki" zresztą, co dodaję, by związki z SF zachować ;)), który namiętnie grywał w Magię i miecz (czyli spolszczony Talisman), należał również do formującego się wtedy (tj. w latach '90) bractwa rycerskiego. Pomnę także jak w latach 2000 przeżyłem niespodziankę na warszawskim Pikniku Naukowym, gdy spotkałem kuzynkę z zupełnie innej linii (wtedy czynną archeolog, dziś dość znaną, z popularyzatorskiej czołówki rzekłbym, dziennikarkę naukową), która nie dość, że ubrana była w huński strój, to zaprowadziła mnie do wiernej rekonstrukcji sporej jurty.

Q:
Szukając informacji kompletnie o czym innym wpadłem wczoraj (już wczoraj) na trop dwu filmów. Pierwszy to "The Lathe of Heaven" (Socrates o nim dawno temu wspominał; potem - cóż - ja też napomykałem, ale jeśli oglądałem, to zapomniałem) według powieści (u nas znanej jako "Jesteśmy snem") Le Guin, przy współudziale Autorki nakręcony*:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Lathe_of_Heaven_(film)
https://www.imdb.com/title/tt0081036/
https://www.filmweb.pl/film/The+Lathe+of+Heaven-1980-33066

* O czym tak opowiadała:


Drugi, dość nowy (co to jest 8 lat) - tego na 100% nie znałem - "Space Station 76" - stanowi pastisz SF-ów ze wskazanej w tytule dekady:
https://en.wikipedia.org/wiki/Space_Station_76
https://www.imdb.com/title/tt2369317/
https://www.filmweb.pl/film/Stacja+kosmiczna+76-2014-670621


Może warto po nie sięgnąć? (Zwł. po pierwszy.)

Edyta ;): Jako ciekawostkę dodam, że Netflix zapowiedział polski serial SF zatytułowany "Dziewczyna i kosmonauta":

Którego opis brzmi:

"Dwaj piloci F-16, przyjaciele Nikodem i Bogdan, konkurują o serce pięknej Marty oraz o to, który z nich poleci w kosmos. Kosmiczną rywalizację wygrywa Niko, jednak z powodu niewyjaśnionej awarii powraca z misji dopiero po 30 latach. Pomimo upływu lat na Ziemi, wiek ocalałego kosmonauty zatrzymał się w dniu startu. Podczas gdy Niko myśli tylko o Marcie, świat pragnie poznać tajemnicę jego wiecznej młodości."

Nie wygląda to jakoś szczególnie zachęcająco, ale...

NEXUS6:
Last of Us się rozmemlal i zgłupiał. Nudzi... 3 odcinek to nic nie wnoszący, rozbudowany romans gejowski, 4 nudny na tyle że nie pamiętam o czym był i większość przespalem

Q:
Mógłbym tu z hipsterskim nadęciem przypomnieć, że Roddenberry zamówił na potrzeby "ST" nudny gejowski romans zanim to było modne ;) (i dawno też - choć z niemałym opóźnieniem - został ten scenariusz zrealizowany), ale o czym innym chciałem zasadniczo .. Otóż wygłoszona dziś zostanie b. ontopiczna prelekcja:
https://www.facebook.com/events/568982785280581

A z innej beczki... Z nowego zwiastuna "Guardians of the Galaxy Vol. 3" wynika, że Gamora wraca do świata żywych:

Trudno nie spytać: co to oznacza dla Tony’ego Starka? ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej