Polski > DyLEMaty

Religijna Rzeźba

<< < (614/622) > >>

Q:

--- Cytat: liv w Maj 21, 2022, 10:29:03 am ---A czyż wiara w skuteczność instytucji świeckich to nie religijność? Ino inna?  :)
--- Koniec cytatu ---

W wypadku Hegla i włoskich faszystów doszła do tego stopnia ;):
http://www.konserwatyzm.pl/encyklopedia.php?id=39
https://pl.wikipedia.org/wiki/Giovanni_Gentile


--- Cytat: olkapolka w Październik 18, 2022, 11:36:06 pm ---„Po oddaniu wszystkiego Maryi udało się zrobić tyle rzeczy, ile przez ostatnich 20 lat nie udało się zrobić wszystkim prezydentom. Uratowaliśmy szpital, przeprowadziliśmy restrukturyzację oświaty, odzyskaliśmy kontrakt, wymieniliśmy 30 km dróg, czyli prawie 30 proc. wszystkich dróg w mieście, odnowiliśmy parki miejskie, które przez 40 lat nie były rewitalizowane” – wyliczał.
--- Koniec cytatu ---

O, proszę, jaki niespotykanie skromny polityk. Inni rozdmuchują nawet najdrobniejszą ze swoich zasług (albo wręcz przypisują sobie), a ten wszystko zwala na czynnik nadprzyrodzony ;D ;D ;D. (Ciekawe swoją drogą, czy - gdyby nań przyszły tak ciężkie terminy - będzie to również jego linia procesowa? 8))

Q:
https://deon.pl/kosciol/komentarze/brak-ducha-uniwersalizmu,2342177
To mnie Terlikowski (pozytywnie) zaskoczył...

xetras:
Połowy nie ogarnąłem.
Piszę to z pełną świadomością skomplikowania nauczania Marcina Lutra - katolicyzm jest świadomy wolności woli, rozumianej bardziej po tomaszowemu niż po augustyńsku. To także jest jego znak rozpoznawczy, który powinien zostać zachowany.

To są, jak sądzę, fundamenty, o których nie wolno nam zapominać. I to ich, a nie "tego jak było kiedyś" trzeba zdecydowanie i jednoznacznie bronić.
Filozof i po filozofowemu pisze.
Cenne że wskazuje na to co ważniejsze od tego mniej ważnego.


Hoko:

olkapolka:
Pomijając tytuł - kilka trafnych tez:

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,29511573,uwazam-za-celowe-by-ksiadz-stopniowo-wracal-do-pracy-kaplanskiej.html#commentsAnchor

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej