Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1360233 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3630 dnia: Marca 01, 2021, 01:46:58 pm »
z innej beczki


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3631 dnia: Marca 02, 2021, 10:47:31 am »
Z jeszcze innej (aż wstyd wrzucać po Chopinie)...
Ponieważ, jak media donoszą, boysbandy wstają z grobu:
https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/tiktok-spowalnia-kulturowy-postep-czyli-influencerzy-na-smyczy-korporacji/#header-2
Dobijmy tę zmorę, zanim na dobre zmartwychwstanie, a uczyńmy to z pomocą Gintrowskiego (tak, tego), który zabił ją śmiechem ponad 20 lat temu:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3632 dnia: Marca 05, 2021, 02:25:37 pm »
z innej beczki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3633 dnia: Marca 05, 2021, 05:30:26 pm »
Po polsku - nie po polsku...zradiowo rzep się Pablo:
https://www.youtube.com/watch?v=hVcgSByaHPA

i ostatnio Brodka o swojej płycie sporo - dobrze się jej słucha mówiącej - nie wiem jaka ta płyta - to całkiem...ale wizualnie:
https://www.youtube.com/watch?v=97oBjuw_akM
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3634 dnia: Marca 16, 2021, 05:59:29 pm »
Ja tam będę dawał folkowa nutę.

Trubadurzy, 2 plus 1, Brathanki, Enej, Lemon,...

Na początek to co za mną natrętnie ostatnio łazi
Fala goni falę wiatr za wiatrem lata
I tak dalej i tak dalej dookoła świata
Goni dzień za nocą i doba za dobą
A ja nie wiem nie wiem po co za tobą za tobą



I jeszcze słowiańskie rege:
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3635 dnia: Marca 18, 2021, 10:07:35 am »
Cytuj
Po polsku - nie po polsku...zradiowo rzep się Pablo:
Ta, Pablo rzepliwy. Pociągnąłem dalej w ramach domowej siłowni (dobry podkład do hantelków), te starsze i z niejakim zdziwieniem odnotowałem że DAAB...owate.
Ale pociągnę xetrasowe (taki widać strój).
Nie przepadałem za Trubadurami, doceniając harmonie wokalne, ale jako całość - czemuś... nie bardzo. Ustawka choreograficzna, stroje  :-\
Najlepsza ta Pani z megafonem na pierwszym.  :)
Ale pozostając w klimatach - bociany wrzucam, bo ostatnio dają się zauważyć.
Wprawdzie akurat tutaj wróciła zima, ale jak wiadomo powrót zimy to pierwsza oznaka nadchodzącej wiosny. Dodatkowo muzyczne bociany odlatują, ale to drobnostka, boć jak głosi wieść; sensem odlatywania jest przylatywanie.
I tego się trzymając klek, klek... na pięcioliniach

Jeszcze aporp Trubadurów. Z Kristofem ponoć kiepsko. zatem na podtrzymanie wigoru;
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2021, 10:18:06 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3636 dnia: Marca 19, 2021, 10:37:34 am »
z innej beczki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3637 dnia: Marca 31, 2021, 05:16:28 am »
Masz, Liv do hantelkow 8):



A tu nasz mlody geniusz gitarowy, Led Zeppelin:


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3638 dnia: Marca 31, 2021, 01:42:16 pm »
Cytuj
Masz, Liv do hantelkow 8):
Dzięki  :) Dobrze się słucha, ale...do hantelków ciut za szybkie...do brzuszków może? Ale to też dla wymiatacza..  ;D
I skoro już tu,...to chyba tutaj? Na koncert zaproszenie;
https://www.ebilet.pl/muzyka/pozostale/koncert-lema-pamieci/
Osobiście ambiwalet, ale kto wie, kto wie?
"Lema Pamięci" to koncert złożony z autorskich piosenek laureatek i przyjaciół SFP napisanych w inspiracji utworami Stanisława Lema.
Cztery kobiety, indywidualności, artystki, autorki i interpretatorki zostały zaproszone do napisania własnych spostrzeżeń opierając się na dziełach Stanisława Lema, szukając w nich odniesień do siebie, do świata i do naszej rzeczywistości. Teksty zawierają zarówno daleko idące metafory, jak i konkretne odniesienia do postaci czy opowieści, pojawiające się w dziełach Lema. Przedstawione i zaśpiewane niejednokrotnie w czterogłosie niosą ze sobą nie małą siłę i energię.
Warstwa muzyczna to elektroniczne kosmosy wzbogacone przez skrzypce, perkusje, przenoszą nas w nową, niespotykaną wcześniej przestrzeń… kosmos.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3639 dnia: Kwietnia 01, 2021, 04:40:42 am »
Cytuj
Masz, Liv do hantelkow 8):
Dzięki  :) Dobrze się słucha, ale...do hantelków ciut za szybkie...do brzuszków może? Ale to też dla wymiatacza..  ;D
I skoro już tu,...to chyba tutaj? Na koncert zaproszenie;
https://www.ebilet.pl/muzyka/pozostale/koncert-lema-pamieci/
Osobiście ambiwalet, ale kto wie, kto wie?
"Lema Pamięci" to koncert złożony z autorskich piosenek laureatek i przyjaciół SFP napisanych w inspiracji utworami Stanisława Lema.
Cztery kobiety, indywidualności, artystki, autorki i interpretatorki zostały zaproszone do napisania własnych spostrzeżeń opierając się na dziełach Stanisława Lema, szukając w nich odniesień do siebie, do świata i do naszej rzeczywistości. Teksty zawierają zarówno daleko idące metafory, jak i konkretne odniesienia do postaci czy opowieści, pojawiające się w dziełach Lema. Przedstawione i zaśpiewane niejednokrotnie w czterogłosie niosą ze sobą nie małą siłę i energię.
Warstwa muzyczna to elektroniczne kosmosy wzbogacone przez skrzypce, perkusje, przenoszą nas w nową, niespotykaną wcześniej przestrzeń… kosmos.

Bo sie obijasz! Rob drop-sety! 8)
Z ta muza na czesc Lema to bym nie liczyl na zbyt wiele i byl ostroznym. Nasz collegowy kompozytor (niby wysokiej klasy i zasluzony, Robin Holloway) skomponowal na czesc Hawkinga muze, tez zainspirowana kosmosem i kosmologia... No, krotko mowiac byla to muzyka bardzo wymagajaca  ;)
Dawno tatarskiego folku nie bylo:
https://www.youtube.com/watch?v=7ffssi3V_rM

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3640 dnia: Kwietnia 01, 2021, 11:56:59 pm »
Cytuj
Bo sie obijasz! Rob drop-sety!
Jasne, że się obijam.  8) Tylko że ja już wyrosłem z potrzeby budowania masy mięśniowej  :) Co nie znaczy, że zupełnie nic nic..
Cytuj
Z ta muza na czesc Lema to bym nie liczyl na zbyt wiele i byl ostroznym.
Jasne II, mam niemal tę pewność. Tak tylko wrzuciłem, do rejestracji...
Cytuj
No, krotko mowiac byla to muzyka bardzo wymagajaca 
Z tych co to ją potrafi zrozumieć kilkunastu ludzi na Ziemi? A jak ogłoszą to w prestiżowym źródle to jeszcze dołączy jeszcze kilkaset tysiecy snobów? Że też - czuja i słyszą tę wielkość? I nawet wiedzą, kiedy klaskać  :)
Ale tak zupełnie przypadkiem, przez durne skojarzenie covid-Norwid, via Budka (ale nie Borys) i pieśń ku czci tego drugiego (Nie Borysa a Cypriana)... że dałoby się podmienić bez większego wysiłku, czyli... "Noc nad Covidem"
 kawałeczek;
Kadzidlana mgła, Kłębi się, spiżów jęk, Migotanie świec Gotyk wyższym czyni wciąż, O marmur kopyt stuk, I na tarczy miecz, Taki pogrzeb chciałeś mieć. Ciebie po prostu z domu wynieśli, Jeszcze bardziej byłeś sam, Dudniły grudy, grudy gliny Na cichym... pere lachaise. Lecz ty żyjesz, wciąż żyjesz, Przetrwałeś jednak śmierć. Teraz siedzę w noc, Z twoją myślą sam na sam, Z białych kartek patrzą na mnie Oczy twe, Z uczciwości serca Sądzą nas, Ty żyjesz, wciąż żyjesz, Przetrwałeś jednak śmierć,
Ostatecznie można też posłuchać
https://www.youtube.com/watch?v=SzX4zTVvwYs&t=5s
Hołubce tatarskie zostawię  na jutro
Cztery wesela i sam se pogrzeb
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3641 dnia: Kwietnia 02, 2021, 09:54:14 pm »
Dziś Wielki Piątek.
Jan Sebastian Bach. Pasja według Św. Mateusza. Chór końcowy: "Siedzimy we łzach..."


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3642 dnia: Kwietnia 03, 2021, 01:04:05 am »
Pozwolę sobie zaspoilerować ciąg dalszy ;):
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3643 dnia: Kwietnia 03, 2021, 11:43:01 am »
Trzymając się klimatu. Mój ulubiony antygwiazdor, był już tu,  więc powraca (i to jest ten watek tematyczny  :) ) a i jakoś kowid-ovo pasuje.
Dobra tam, z jajeczkiem.
Pan w bereciku
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3644 dnia: Kwietnia 06, 2021, 03:31:42 pm »