Autor Wątek: Zmiany w Programie III PR  (Przeczytany 41401 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 14, 2020, 06:44:01 pm »
Słuchałam w różnych okolicznościach przyrody i tych...jest spokój i muzyka. Więcej nie trzeba. Wolę zapchajdziury i słabą publicystykę od natrętnej polityki z każdej strony i fali.
Na obczyźnie też się sprawdza - w ostatnich dniach przejechałam ponad 1000 km po Europie - są uśmiechnięci ludzie, nie ma COVID-strachu, daleko od polityki + to radio = ok.
Aktualnie jest chyba jakiś program publicystyczny...ale prowadzony w tak spokojnym tonie, że prawie niezauważalnie.
Mam nadzieję, że nie rozwiną skrzydeł politycznych.
Wolałabym kulturalne - czyli do muzyki dodać np. literaturę.
Na serwis naukowy chyba nie ma co liczyć - radia internetowe to troszkę inny byt od tych zwykłych.
Więc też - przełączyłam się z innych stacji - na tę.
Mnie miło zaskoczył koncert na żywo Limboski & Sosnowski -  spora dawka optymizmu.

Co do Taco - chyba nie pierwszy jego trafny kawałek;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2195
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 11, 2020, 02:31:57 am »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 11, 2020, 11:40:57 am »
Niestety stwierdzam, że radio Nowy Świat sieje propagandą jeszcze wytrwalej niż obecnie Trójka. Kierunek propagandy inny ale słuchać się jednako nie da. Najbardziej mnie "smucą" audycje Poniedzielskiego, który zamiast śmieszyć smuci z jakąś nutą osobistej pretensji do rzeczywistości, ale to nie jest poetycka, zwiewna nuta - tylko taka na głębokim fochu. W każdym słowie czuć wielką urazę. Na początku tak nie było i trzeba przyznać, że serwis info mają raczej bezstronny, ale ogólnie jest ciężko. Oczywiście są audycje OK, muzyczne, na zasadzie że transplantowane z prowadzącymi (albo i bez nich) z Trójki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 13, 2020, 09:04:24 pm »
Nie wiecie, co to za tajemniczy patroni dla których warto było robić taką chryję?
Ale dla wizerunku RNŚ, dla ucięcia wątpliwości patronów i dla zamknięcia ust nieżyczliwym krytykom byłoby wg mnie optymalne, żebyś, Piotrze, nie obrażając się na nas, tylko rozumiejąc delikatną sytuację całego przedsięwzięcia, podał się do dymisji... - napisał Sosnowski.

 https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/byly-prezes-radia-nowy-swiat-rezygnacje-sugerowal-mi-sosnowski-jethon-przeniosla-najgorsze-wzorce-z-trojki
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 13, 2020, 11:40:04 pm »
Nie wiecie, co to za tajemniczy patroni dla których warto było robić taką chryję?

Dziwny bywa tok skojarzeń... Spowodowałeś tą wzmianką o patronach, że myśli pognały mi do... Mickiewicza:
http://amused.github.io/2014/01/mickiewicz-panianiela.html

Widać i ci patroni, jak ów święty Franciszek, na ziemi sprawiają niebieskie słodycze swoim podopiecznym (acz raczej słodycze innego typu, niż tamten, prędzej konfitury), dlatego warto dla nich. A kim są? Zdaje się, że trzeba do nich dołączyć (z pomocą Patronite, jak sama nazwa wskazuje), by móc to stwierdzić:
https://patronite.pl/radionowyswiat
(Skądinąd jest to też przykład tempory z moresem, czyli udane przeniesienie na nasze poletko zachodnich praktyk crowdfundingu - tam się tak finansuje b. różne rzeczy, od projektów naukowych po fanfilmy "ST".)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2020, 12:07:38 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 14, 2020, 09:35:48 am »
Patron to sponsor, z tym, że nałogowy, albo na abonamencie. Osoba, która zadeklarowała stałą miesięczną wpłatę (https://patronite.pl/radionowyswiat). Można na tej stronie oszacować kasę (jest podana liczba patronów). Co ciekawe o ile logiczne jest, że ilość patronów zmienia się odwrotnie proporcjonalnie do zadeklarowanej kwoty - o tyle załamuje się to na kwocie 33 zł ("2 trójki") i ludzie najwyraźniej decydują, że jak mają wydać 33 zł to już jeden czort dać 50 :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 14, 2020, 10:26:48 am »
Q & maziek
Dzięki za wyjasnienie
Widzę z tego, że ponad połowa funduszu jest od drobnicy (ponad 23 tysiące).
 Są jeszcze mecenasi (10 po3 tysia)
https://nowyswiat.online/mecenasi/
ale to wisienka finansowa.  Hmm...ciekawy system.
Pytałem z ciekawości,  bo ileż to komunikatów z wątpliwościami od patronów mógł dostać Sosnowski, że wykonał tak radykalny ruch?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 14, 2020, 10:47:19 am »
Nie ma za co ;).
ileż to komunikatów z wątpliwościami od patronów mógł dostać Sosnowski, że wykonał tak radykalny ruch?

Mógł sporo - na Bukfejsie i w komentarzowej części stron finansowanych tak przedsięwzięć na stosownych serwisach emocje potrafią udzielać się b. szybko, a drobne plotki (nie mówiąc o większych konfliktach) powodują - bywa - przesadzone stadne reakcje (jestem w stanie to podeprzeć przykładami dot. w/w fanfilmów). Mógł też dmuchać na zimne, wiedząc, że drobni sponsorzy potrafią tak, a nawet gwałtowniej (np. łącząc się w grupę domagającą zwrotu datków, nie dlatego, że jednostkowo duże były, a dla zasady, bo finansowany projekt ich rozczarował) reagować i lepiej ich nie drażnić.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2020, 11:54:07 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 14, 2020, 12:04:23 pm »
Pytałem z ciekawości,  bo ileż to komunikatów z wątpliwościami od patronów mógł dostać Sosnowski, że wykonał tak radykalny ruch?
Jak znam ludzkość to nie miało to wielkiego znaczenia, raczej chodziło o spór w jądrze decyzyjnym.


PS - sru - i pozamiatane.
https://kultura.onet.pl/wiadomosci/kuba-strzyczkowski-odwolany-zastapi-go-michal-narkiewicz-jodko/mt7mxlj
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2020, 06:00:21 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 20, 2020, 06:34:16 pm »
O, właśnie miałam też napisać, że pozamiatane...cóż...może Zenek dostanie swoje pasmo...bo podobno stacja skręca w rozrywkę...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 20, 2020, 07:35:44 pm »
Jaką sierpniową słuchalność ma NŚ?

R.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2020, 03:13:15 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 20, 2020, 07:44:50 pm »
Nie wiem jak teraz, na starcie rekordowo wysoką, ponoć większą niż BBC Online:
https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/07/13/radio-nowy-swiat-start-sukces-ogromna-sluchalnosc/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2020, 07:51:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #73 dnia: Października 05, 2020, 07:14:50 pm »
Nowości ciąg dalszy:
Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Stelmach, Michał Olszański, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Szydłowska - to zaledwie kilka nazwisk dziennikarzy, których usłyszymy na antenie Radia 357, swoją nazwą nawiązującego do adresu Trójki. Będzie to druga internetowa rozgłośnia założona przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia.

Start w grudniu.

https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/trojka-marek-niedzwiecki-i-gwiazdy-polskiego-radia-zakladaja-nowe-radio/ltyjbxy,681c1dfa
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13393
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #74 dnia: Października 05, 2020, 07:29:50 pm »
Czytołem. Ciekawe. Ale myślę, że jednak to już wszystko wspominki, a może i wypominki (podobnież po Waszemu to zalecki - cudne...), mimo niewątpliwych osobowości. To se ne wrati. Perły som, ale naszyjnik rozerwany... Struktura wyższego rzędu przestała istnieć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).