Autor Wątek: Summa Technologiae - brakujący fragment  (Przeczytany 58322 razy)

WhizzKid

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 29, 2008, 12:03:59 pm »
Ja tam nie mam nic przeciwko. Jednak zdziwiony jestem, że dyskusje tutaj toczą się w tak wąskim gronie - czyżbyście już wszystkich wykończyli? :P

Myślę, że spokojnie skończę "Summę" w dwa tygodnie i wtedy chętnie się przyłączę do dyskusji :)
Juhu! Ostatni brakujący element - "Jacht Paradise" - zdobyty! :D

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 29, 2008, 12:20:18 pm »
Po prostu to wszystko jest już przegadane 17 razy. (O AI w "Szok prędkości w polityce" (tak zabójczo dziwna nazwa że do dziś pamiętam) ).

Tu dodam tylko że jest jeszcze taka opcja że odkrywając jak działa inteligencja odkryjemy że sami jesteśmy "algorytmami" i będzie nam smutno ;)

This user possesses the following skills:

WhizzKid

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 29, 2008, 12:58:06 pm »
Po prostu to wszystko jest już przegadane 17 razy. (O AI w "Szok prędkości w polityce" (tak zabójczo dziwna nazwa że do dziś pamiętam) ).

Tu dodam tylko że jest jeszcze taka opcja że odkrywając jak działa inteligencja odkryjemy że sami jesteśmy "algorytmami" i będzie nam smutno ;)
Dlatego nie chcę ludzkopodobnych maszyn :P Chcę być unique :P
Juhu! Ostatni brakujący element - "Jacht Paradise" - zdobyty! :D

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 29, 2008, 03:15:03 pm »
Zamiast bajdurzyc czesto o niczym (czyli wklejac jakies glupoty we "wlasnie zobaczylem"

Dajże spokój, ten wątek jeszcze żyje, bo nowe obrazki (głównie z Hubble'a) jeszcze przybywają, ja tam go bardzo lubię.

zabierzmy sie za Summe. Gdybysmy dali sobie 2-3 tygodnie na przeczytanie lub przypomnienie sobie tresci i zaczeli dyskutowac?

Pomysł dobry, w końcu mój ;), acz dla porządku powinien być zgłoszony w "Akademii Lemologicznej", w wątku "AL - Organizacja".
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 29, 2008, 03:19:40 pm »
Po prostu to wszystko jest już przegadane 17 razy.

Niestety, bo jak widać z moijej aktywności mam niedosyt "okołolemowych" dyskusji.

Tu dodam tylko że jest jeszcze taka opcja że odkrywając jak działa inteligencja odkryjemy że sami jesteśmy "algorytmami" i będzie nam smutno ;)

Chyba najwcześniejsza hipoteza na ten temat, którą postawił pionier badań nad SI - Marvin Minsky, to z nią tak polemizował przywoływany ostatnio dość często Penrose.

ps. cieszę się, że powyższym zdaniem stwierdziłeś, że drogą badań naukowych można coś ostatecznie stwierdzić ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 29, 2008, 03:22:35 pm »
Dlatego nie chcę ludzkopodobnych maszyn :P Chcę być unique :P

Małe szanse by większość z nich była ludzkopodobna z wyglądu (takie będą pewnie modele wystawowe czy hmmm, hmm eroticzne), z praktycznego punktu widzenia inne kształty są praktyczniejsze (no chyba, że względy estetyczne przeważą)...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 29, 2008, 03:55:08 pm »
Po prostu to wszystko jest już przegadane 17 razy. (O AI w "Szok prędkości w polityce" (tak zabójczo dziwna nazwa że do dziś pamiętam) ).

Tu dodam tylko że jest jeszcze taka opcja że odkrywając jak działa inteligencja odkryjemy że sami jesteśmy "algorytmami" i będzie nam smutno ;)
Ale nie przez nas  :P
A tak powaznie, to co ja mam zrobic, ze pomimo, ze mnie nie bylo wtedy na forum? Gapa (i Q tez) jestem. Chyba nie zamkniemy forum, bo wszystko juz powiedzieliscie?
A w ogole watek swietny, wlasnie czytam. Jest ich tak duzo, ze nie przerobie calego archiwum za predko, ale mimo to staram sie :)
A jak uda mi sie cos stwierdzic niepodwazalnie, to chetnie to zaakceptuje i smutno mi nie bedzie. Chyba wrecz przeciwnie :)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 29, 2008, 04:02:09 pm »
A tak powaznie, to co ja mam zrobic, ze pomimo, ze mnie nie bylo wtedy na forum? Gapa (i Q tez) jestem.

Ja nie jestem gapa, ja to świadomie zrobiłem. Zacząłem około roku 2006 czytać dwa wygooglane wtedy przypadkiem fora lem.pl i startrek.pl wybrałem pisanie na tym drugim, oficjalne forum Mistrza mnie onieśmielało (zabawne w sumie).

Przełamałem się po jakimś czasie.

Chyba nie zamkniemy forum, bo wszystko juz powiedzieliscie?

No Term stare wątki "Akademii..." zamknał...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 29, 2008, 05:13:58 pm »
Evangelos: Przecież nie bronię Wam dyskusji, tłumaczę się jedynie dlaczego tak mało osób pisze.

This user possesses the following skills:

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 29, 2008, 05:42:38 pm »
dzi: powinienem Ci podziękować, w sumie wskazałeś sposób ożywienia dyskusji - choć nie wiem czy nie okażę się zbyt leniwy, by z niego skorzystać - przeanalizować jeszcze raz poruszane tematy, stwierdzić o czym jeszcze mowy nie było i zaproponować temat, który nawet Was, starych wyjadaczy ;) zachęci do włączenia się...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 29, 2008, 06:40:31 pm »
Ale nie ma takiego tematu  ;D

This user possesses the following skills:

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 29, 2008, 06:52:40 pm »
Cóż, zatem skazuję się na nieustającą pogoń za nieistniejącym białym wielorybem, wróć.. tematem...

;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

WhizzKid

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 29, 2008, 08:31:49 pm »
Dlatego nie chcę ludzkopodobnych maszyn :P Chcę być unique :P

Małe szanse by większość z nich była ludzkopodobna z wyglądu (takie będą pewnie modele wystawowe czy hmmm, hmm eroticzne), z praktycznego punktu widzenia inne kształty są praktyczniejsze (no chyba, że względy estetyczne przeważą)...
Miałem na myśli aspekt inteligencji/charakteru :)
Juhu! Ostatni brakujący element - "Jacht Paradise" - zdobyty! :D

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 29, 2008, 08:44:58 pm »
Miałem na myśli aspekt inteligencji/charakteru :)

Pewnie wcześniej czy później zaprogramuje się maszynom takie cechy, choćby po to by mieć materiał do badań porównawczych. Ale na dłuższą metę "charakter" (zwłaszcza ludzki) nie będzie maszynom do do niczego potrzebny, ostateczne dość już mamy męczenia się z ludzkimi charakterkami ;).

ps. zapraszam do dyskusji w pozostałych wątkach... :)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

WhizzKid

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Re: Summa Technologiae - brakujący fragment
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 29, 2008, 08:47:26 pm »
Miałem na myśli aspekt inteligencji/charakteru :)

Pewnie wcześniej czy później zaprogramuje się maszynom takie cechy, choćby po to by mieć materiał do badań porównawczych. Ale na dłuższą metę "charakter" (zwłaszcza ludzki) nie będzie maszynom do do niczego potrzebny, ostateczne dość już mamy męczenia się z ludzkimi charakterkami ;).

ps. zapraszam do dyskusji w pozostałych wątkach... :)
Czytam sobie i inne dyskusje, ale jakoś nie czuję, abym mógł wiele od siebie dodać. Zresztą, czytać 100 stron wstecz niektóre wątki... :P Ale dzięki za zaproszenie, będzie odpowiedni moment, to skorzystam :)
Juhu! Ostatni brakujący element - "Jacht Paradise" - zdobyty! :D