Autor Wątek: Eksploracja Kosmosu  (Przeczytany 703488 razy)

dzi

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #90 dnia: Października 12, 2007, 06:29:11 pm »
Geez i Ty mi przygadywałeś wiekiem?!

Przepraszam wszystkich ale nie potrafię Go ignorować!


Napisałem że Malezyjskie władze za kupno wynegocjowały lot jednego obywatela w kosmos co wydało mi się podobne do Twoich postulatów w dyskusji tu toczonej. Przedstawiłem w opozycji do tego negocjacje Polski która cośtam załatwiała dla całego kraju (ten nieszczęsny offset). Jako że niby na tej podstawie widać jasno co jest lepsze dla ogółu zapytałem który kraj ma lepiej. Wtedy jednak powstała konsternacja bo przecież akurat Malezja kojarzy się jak najlepiej pod każdym względem a Polska niezbyt. Dlatego w nawiasie napisałem że nie wiem czy nie podcinam gałęzi na której siedzę obalając sam sobie tezę że Polski rząd robi lepiej. A potem przyszedłeś Ty i nasrałeś.

Za ostatnie megatrollowe zdanie wypowiedziane w realu albo odpowiednik takiego zachowania prawdopodobnie bym się nie opanował i zwyczajnie dostałbyś po buzi. Niezależnie od wieku.

Odpowiedzialność za nieprecyzyjną wypowiedź i wprowadzone zamieszanie oczywiście że biorę na siebie bo niby na kogo innego miała by spaść?!

Tak rzeby była jasność to oficjalnie powiem że mam do Ciebie od teraz nastawienie wrogie i coraz rzadziej będę się opanywał a coraz częściej zaczepiał w Twoim stylu robiąc przy tym straszny syf na forum. I tak aż do bana. Niech stracę.

Q

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #91 dnia: Października 12, 2007, 06:54:54 pm »
Cytuj
Przepraszam wszystkich ale nie potrafię Go ignorować!

A dotąd to robiłeś?

Cytuj
Napisałem że Malezyjskie władze za kupno wynegocjowały lot jednego obywatela w kosmos co wydało mi się podobne do Twoich postulatów w dyskusji tu toczonej. Przedstawiłem w opozycji do tego negocjacje Polski która cośtam załatwiała dla całego kraju (ten nieszczęsny offset).

A ja napisałem, że wypowiadasz opinie nie mając absolutnie pewności, czy Malezja wynegocjowała w zamian za myśliwce tylko ten lot.

Cytuj
A potem przyszedłeś Ty i nasrałeś.

Cóż za cooltura...

Cytuj
Za ostatnie megatrollowe zdanie wypowiedziane w realu albo odpowiednik takiego zachowania prawdopodobnie bym się nie opanował i zwyczajnie dostałbyś po buzi. Niezależnie od wieku.

Jw.

Cytuj
Tak rzeby była jasność to oficjalnie powiem że mam do Ciebie od teraz nastawienie wrogie i coraz rzadziej będę się opanywał a coraz częściej zaczepiał w Twoim stylu robiąc przy tym straszny syf na forum. I tak aż do bana. Niech stracę.

Problem w tym, że
1. nie przyszedłem tu nikogo zaczepiać, a dyskutować (ba, "bitewnych" forów unikam).
2. Nie czuję bym kogokolwiek zaczepiał (jeśli jest to inaczej odbierane - przepraszam i proszę o ew. krytuczne głosy na priv).
3. Do Ciebie osobiście nic dotąd nie miałem (acz ostatnie wypowiedzi gotowe to zmienić :P, nie na tyle jednak, bym zamierzał zmienić to zacne Forum w pole karczemnych awantur), natomiast uważałem Twoją postawę w dyskusji (b. selektywne poszukiwanie dziur w całym, efekciarskie ogólniki zamiast przemyślanych opinii, dzielenie włosa na czworo, negacja dla negacji) za popisywanie się rzadko kiedy wnoszące coś do meritum forumowych dyskusji. W tym sensie zarzucałem Ci brak odpowiedzialności za słowa.

Dziwne też, że gdy tylko odpowiem Ci w Twoim stylu reagujesz nerwowo i agresywnie.

ps. jeśli masz ochotę się ze mną kłócić (choć nie bardzo wiem po co) zapraszam do wysyłania mi obelżywych PMów, lub do dyskusji na forum USS Phoenix, bo "śmiecić" po normalnych wątkach tego Forum służących do merytorycznych dyskusji nie zamierzam, zbyt wysoko je cenię.

[size=20]Przepraszam wszystkich za całe to zajście, bo czuję się współwinny...[/size]
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2007, 07:07:04 pm wysłana przez Q »

dzi

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #92 dnia: Października 12, 2007, 07:27:21 pm »
Cytuj

[size=20]Przepraszam wszystkich za całe to zajście, bo czuję się współwinny...[/size]
Płaczę ze wzruszenia!!!

Q

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #93 dnia: Października 12, 2007, 08:42:30 pm »
Wracając do tematu po potępieńczych swarach ;):

Troche o wystąpieniu prof. A Wolszczana zatytułowanym "Eksploracja kosmosu jest podróżą w głąb naszych ciał i dusz", i wygłoszonym z wiadomej okazji.

i (nadspodziewanie ciekawy, choć ogólnikowy) tekst z Wikipedii (zatytułowany po prostu "Eksploracja Kosmosu").

ps. dzi te przeprosiny to nie do Ciebie...
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2007, 08:47:42 pm wysłana przez Q »

maziek

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #94 dnia: Października 12, 2007, 09:10:18 pm »
Zejdźcie z siebie. Bez warunków wstępnych.

ANIEL-a

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #95 dnia: Października 12, 2007, 09:31:57 pm »
No i skończy się tak, że przyjdzie Terminus i wywali wszystkich z lasu.

A poważnie: obaj przesadziliście, dobrze to wiecie, więc jeżeli nie zamierzacie się godzić, najzdrowiej będzie się ignorować.


maziek

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #96 dnia: Października 12, 2007, 09:43:01 pm »
Cytuj
No i skończy się tak, że przyjdzie Terminus i wywali wszystkich z lasu.



Wsystkich?

[size=22]WSYSTKICH?[/size]

 Prose Pani, prose Pani!!! A ja gzecny byłem cały cas. Cały cas gzecny!. Ja prose Pani taki wiencej kujon jestem!


Q

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #97 dnia: Października 12, 2007, 09:58:03 pm »
Cytuj
A poważnie: obaj przesadziliście, dobrze to wiecie, więc jeżeli nie zamierzacie się godzić, najzdrowiej będzie się ignorować.

Wydaje mi sie, że fakt iż dzi i ja (wcale nie twierdzę iż wyłącznie z Jego winy) znaleźliśmy się w tak ostrej opozycji wynika z głębokiej róznicy filozoficznej miedzy nami dwoma przypominajacej konflikt Trurl-Klapaucjusz ;). (Być może winę ponosi tu też moja fundamentalna niechęć do poglądów które on głosi, nie do Niego personalnie...)

(Uważam tez, że z nas dwóch on "przegiął" troche bardziej, ale osąd ten jest czytsto subiektywny i nie mnie być sędzią we własnej sprawie. Zwłaszcza, że dzi zapewne ma tu zdanie idealnie odwrotne.)
 
ps. podałem dzi swój numer gg, może tam sobie wyjaśnimy co i jak...

A teraz - proszę - wróćmy do tematu, bo się bardzo przykro na Forum zrobiło (i to jeszcze w mającym dotyczyć sięgania gwiazd wątku) :( :( :(.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2007, 10:00:11 pm wysłana przez Q »

Q

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #98 dnia: Października 16, 2007, 10:54:47 pm »
A wracając do tematu: jak zazwyczaj nie cierpię reality show'ów, tak ten, zatytułowany "Space Cadets" wysoce mnie zaciekawił.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2007, 11:36:31 pm wysłana przez Q »

Q

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #99 dnia: Października 25, 2007, 03:01:54 am »
Wbrew malkontentom ;) kosmiczny wyścig trwa:

Cytuj
Świat      PAP, PU /24.10.2007 13:24
Chiny wysłały swoją pierwszą misję na Księżyc

Pierwszy chiński automatyczny próbnik Księżyca wystartował pomyślnie z kosmodromu Xichang w prowincji Syczuan na południu Chin.
Chińska telewizja państwowa pokazała start rakiety Długi Marsz 3A z próbnikiem Chang'e-1, który ma zostać umieszczony na orbicie wokółksiężycowej i przez rok transmitować stamtąd zdjęcia oraz dane naukowe.

Chang'e (w tradycyjnej polskiej pisowni Czang-Ngo) to w chińskiej mitologii zamieszkująca Księżyc bogini.
 
Misja Chang'e-1 wpisuje się w azjatycki wyścig kosmiczny - od początku października wokół Srebrnego Globu krąży jego japoński sztuczny satelita Kaguya, a w kwietniu przyszłego roku ma się tam znaleźć indyjski próbnik Chandrayaan.

Start Chang'e-1 nastąpił krótko po godzinie 18. czasu lokalnego (12. czasu polskiego). Próbnik o masie ponad dwóch ton ma wejść na orbitę wokółksiężycową 5 listopada, by pod koniec tego miesiąca wysłać na Ziemię pierwsze zdjęcia.

Według chińskich planów, kolejnym etapem podboju Księżyca będzie wysłanie około 2012 roku na jego powierzchnię automatycznego pojazdu kołowego. Mniej więcej w pięć lat później Srebrny Glob ma spenetrować drugi taki pojazd, by po zebraniu próbek gruntu powrócić na Ziemię.
http://wiadomosci.onet.pl/1629365,12,chiny_wyslaly_swoja_pierwsza_misje_na_ksiezyc,item.html

Dziwnym trafem ;) Japończycy w tym samym czasie też wybrali się w tamtym kierunku.
Cytuj
October 21, 2007 Updated
"KAGUYA" moves to regular control mode

The lunar explorer [ch8220]KAGUYA[ch8221] (SELENE), which successfully separated its two baby satellites, has been shifted to the regular control mode to observe the Moon's surface by having the observation equipment face the moon at all times.
From now on, the satellite will move to the initial functional verification phase to check out its onboard equipment until mid December. After that, it will start regular observations.
Photo: Moon[ch8217]s surface shot by the monitor camera of the main satellite from the regular observation orbit."
http://www.jaxa.jp/topics/2007/10_e.html
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 03:02:51 am wysłana przez Q »

Mieslaw

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #100 dnia: Października 25, 2007, 10:03:30 pm »
Podcast Polskiego radia:
Pierwszy turysta w Kosmosie (4 minuty 17 sekund)

Pochodzi z bardzo ciekawej serii Tym żył świat.

Q

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #101 dnia: Października 25, 2007, 10:17:28 pm »
Cytuj
Pochodzi z bardzo ciekawej serii Tym żył świat.

Seria owszem ciekawa.

BTW. Rosjanie cos zapowiadali, że opłaty dla kosmicznych turystów mają spaść... :)

EDIT:
a'propos spadnie czy nie spadnie. Tak na dobrą sprawę, to w NASA powinni juz teraz misję na wszelki wypadek szykowac...
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 11:59:03 pm wysłana przez Q »

Q

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #102 dnia: Października 31, 2007, 02:05:43 pm »
Świetna rzecz, dla wszystkich tzw. "astronautów stacjonarnych" czyli maniaków Programu Kosmicznego do których się zaliczam :):

Cytuj
ORBITER - darmowy symulator lotów kosmicznych.

ORBITER jest to darmowy symulator lotów kosmicznych, w którym aby dolecieć na daną planetę nie wystarczy najechać na nią celownikiem i nacisnąć FIRE. Orbiter posiada bardzo dokładny silnik fizyczny świetnie odwzorowujący rzeczywistość. Dlatego też najpierw musisz opanować podstawy rzeczywistych lotów kosmicznych i w tym ma Ci pomóc ta strona. Zawiera ona tłumaczenia poważniejszcych podręczników i przewodników które oryginalnie pisane były w języku angielskm. Hostujemy również różne instrukcje, które z reguły są kompilacjami ważnych informacji zawartych na forum, gdzie zwykle są one gubione w gąszczu innych postów. Strona służy również jako repozytorium odnośników do innych, najważniejszych stron, w tym zawierających dodatki do Orbitera (a tych jest mnóstwo). Możesz wybierać między historycznymi misjami typu program Apollo, teraźniejszymi (np. promy kosmiczne), a także futurystycznymi i sci-fi (np. Odyseja 2001, Gwiezdne Wojny, Star-Trek). Nie myśl jednak, że "grając" w Orbitera postrzelasz sobie w inne statki i zdezintegrujesz ciała niebieskie Niszczycielem Planet. W Orbiterze kładzie sie nacisk na realizm lotu i planowanie misji. Spróbuj tylko porzucić na moment przyzwyczajenia z innych tzw. symulatorów kosmicznych i zobacz jak ekscytująca może być Twoja pierwsza realistyczna podróż na Marsa z szalonym całkowitym wyhamowaniem prędkości w jego atmosferze
http://orbiter.rox.pl/ - strona polska
http://orbit.medphys.ucl.ac.uk/ - strona główna

maziek

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #103 dnia: Listopada 02, 2007, 12:27:36 pm »
Polacy są WIELCY

Q

  • Gość
Odp: Eksploracja Kosmosu
« Odpowiedź #104 dnia: Listopada 02, 2007, 12:37:02 pm »
Cytuj
Polacy są WIELCY

Coś o tym wiem ;) mam 194cm wzrostu i w gronie swoich znajomych nie jestem tu jakimś wyjątkiem...

BTW: Ruskie by pewnie ten panel gumą do rzucia kleili ;).

ps. i znów się, cholera, budowa stacji może opóźnić >:(

pps. a doszło do tego przez opiłki
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2007, 12:57:04 pm wysłana przez Q »