Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1943213 razy)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2565 dnia: Sierpnia 16, 2009, 08:22:38 am »
Tzn. kiedy wszyscy się wysadzimy w powietrze?
Nie, nie to miałem na myśli. Tak, jak maziek napisał, cywilizujemy się, ale wewnętrznie jesteśmy tymi samymi ludźmi, co 40 000 lat temu. Może jest tak, że musimy się kompletnie zmienić, żeby przestać robić sobie krzywdę.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2009, 08:39:07 am wysłana przez Hornet »
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16095
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2566 dnia: Sierpnia 16, 2009, 12:52:40 pm »
Może jest tak, że musimy się kompletnie zmienić, żeby przestać robić sobie krzywdę.

Kolega transhumanista? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2567 dnia: Sierpnia 17, 2009, 10:55:03 am »
... czasami nachodzą mnie czarne myśli, iż tylko inwigilacja, albo betryzacja, czy system elektrycznych obroży może sprawic, że będzie się nam żyło bezpieczniej :'(. Przynajmniej do czasu przeistoczenia się Homo-sapiens sapiens w nową jakość :P.
[/quote]
O rety, dalbys sie zakuc w obroze, zeby Cie KTOS mogl non stop inwigilowac, czy aby nie robisz CZEGOS niepoprawnego wedle CZYIS standardow, pogladow i wzorcow??? Kto wedlug Ciebie ma to nadzorowac? Sami dobrzy, prawi, szlachetni i madrzy urzednicy?
I skad ta wszechobecna potrzeba totalnego zabezpieczenia przed wszystkim???
Wrrrrrrrr  ;)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2568 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:43:32 am »
Evangelos proszę, zwróć uwagę, że napisałem czasami nachodzą mnie czarne myśli, iż tylko inwigilacja, albo betryzacja, czy system elektrycznych obroży może sprawic, że będzie się nam żyło bezpieczniej a nie należy jak najszybciej zakuć wszystkich obywateli w obroże!. Jest różnica.
W literaturze SF z jednej strony mamy obraz świata bez kradzieży i morderstw, a z drugiej zwykłych ludzi, starających się ukryć przed wszystkowidzącym okiem obserwatora. Zdaję sobie z tego sprawę.
Tak naprawdę, to jesteśmy w mniejszym, lub większym stopniu inwigilowani, już teraz. W internecie (różne instytucje wiedzą w co klikamy) i na ulicy (wspomniane przez Q kamery). Ten proces będzie się tylko rozrastał.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2569 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:50:22 am »
Zwrocilem, ale pisze, jakbym sie zagotowal, zeby Cie tak nie nachodzilo  ;) i zeby sie proces nie rozrastal, a przynajmniej nie z obywatelskim przyzwoleniem.
Pozdrawiam ladnie i z sympatia!

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2570 dnia: Sierpnia 17, 2009, 10:51:17 pm »

This user possesses the following skills:

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2571 dnia: Sierpnia 18, 2009, 09:09:05 pm »
A propos tego co powyzej...nie chce mi sie wierzyc:
http://republika.onet.pl/38477,26,1,fabryka.html
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16095
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2572 dnia: Sierpnia 24, 2009, 08:38:18 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2573 dnia: Września 17, 2009, 12:47:47 am »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16095
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2574 dnia: Września 17, 2009, 04:09:02 pm »
Cóż, świat dostał "Kataru"...  ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13406
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2575 dnia: Września 17, 2009, 05:44:44 pm »
To info nadaje się do religijnej rzeźby. Oto mamy - albo "cud", albo przypadek. Nie idzie tego rozstrzygnęć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2576 dnia: Września 17, 2009, 11:24:39 pm »
Trurl tez sie poddal kiedy jego truskawki zostaly trzykrotnie...z rzedu... przygniecione meteorytem.W dodatku z bebnem;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16095
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2577 dnia: Września 23, 2009, 12:39:41 pm »
Ech, chyba ten Kurzweil przesadza*:
http://www.telegraph.co.uk/science/science-news/6217676/Immortality-only-20-years-away-says-scientist.html




* Bo jak nie, to na starość zostanę se ektokiem  ;D.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2578 dnia: Września 23, 2009, 02:35:38 pm »
Gorzej, jak dostaniesz taki fajny, niesmiertelny hardware, ale z oprogramowaniem Microsoftu i co chwila bedzie Ci sie robilo niebiesko przed oczami proszac, bys skontaktowal sie ze sprzedawca. Albo z niewiadomych powodow zaczniesz machac uszami... Tak czy siak moje towarzystwo emerytalne ma przechlapane :)
A tak powaznie - mysle, ze mniejszym problemem jest sama technologia. Na swiecie naprawde sie cuda dzieja. Skoro naukowcy sa od krok od wytworzenia sztucznej, programowalnej komorki, to uwazam, ze wiele jeszcze przed nami. Bardziej mnie martwia globalne, spoleczne konsekwencje takich scenariuszy.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2579 dnia: Września 23, 2009, 05:07:47 pm »
a jak będzie od apple, to zaraz wybuchnie  ::)