Autor Wątek: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM  (Przeczytany 15986 razy)

skrzat

  • Gość
Re: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 17, 2005, 04:57:38 pm »
Cytuj
Kupiłem sobotnią GW, ale płyty nie ma. Czy to nie było czasem tak, że CD był dołączony tylko do wydania krakowskiego? Sugerowałby to link:
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35796,2699686.html
Jeśliby zawartość płyty była mniejsza niż 100Mb mogę udostępnić (przynajmniej na jakiś czas  ;) ftp). Ale z drugiej strony lepiej, żeby było tego więcej.

pzdr


tak, płytka była dołączona wyłącznie do krakowskiego dodatku GAZETY. Niestety, waży ponad 400 Mb!

Bladyrunner

  • Gość
Re: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 17, 2005, 05:02:41 pm »
Znowu Krakusy się snobują  >:(

Pirx

  • Gość
Re: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 17, 2005, 07:36:59 pm »
Płytka jest też w "Latach czterdziestych"

Terminus

  • Gość
Re: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 18, 2005, 02:57:36 am »
Cytuj
Term: to prawdopodobnie problem ze sterami karty graficznej, podobny blad domyslam sie masz uruchamiajac gre prawda?


Nie gram na grach. To nietypowa karta graficzna (w laptopie) zintegrowana i z programową akceleracją, możliwe że wywala ją dlatego, że ,,Wszechświat'' ma menu 3D, i moja karta sobie z nim nie radzi.

Na innych komputerach działa, na szczęście.

dzi

  • Gość
Re: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 18, 2005, 09:05:16 am »
No czyli problem ze sterami. Od razu mowie ze nie potrafilem sie go pozbyc w moim GF4 MX ;)

Terminus

  • Gość
Re: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 24, 2005, 02:32:47 am »
Ostatnio udało mi się pooglądać sobie trochę płyty używając innego komputera niż mój. Ogólne rzecz biorąc jest to taka wielka encyklopedia; prywatnie najbardziej podobają mi się rzeczy takie jak słownik, bo łatwo można się dowiedzieć, czy Lem kiedyś wypowiadał się na jakiś konkretny temat.


nescius

  • Gość
Re: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 23, 2005, 05:09:06 am »
pytanie z gatunku rozpaczliwych i błagalnych:
Czy jest jakaś możliwość kupienia tej płyty - jaka?Gdzie?
Albo chociaż trop jakiś podeślijcie!!!
Ratuwsianko !!!

Witek

  • Gość
Re: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 25, 2005, 11:03:29 pm »
Wydawnictwo Literackie dołącza ją z okazji zakończenia "Dzieł Zebranych". Ja ją dostałem wraz z książką "Lata czterdzieste. Dyktanda" (42zł). Nie wiem, czy z innymi z tej serii też jest dołączana, ale wydaje mi się że nie. Innych nie widziałem z tego prostego powodu, żę ten egzemplarz dostałem pod choinkę...:D

Witek

Terminus

  • Gość
Re: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 27, 2005, 02:30:31 am »
Hoho, ja nabyłem w dniu w którym ukazała się w Wyborczej, czyli podczas pamiętnego Kongresu Lemologicznego w Krakowie w maju tego, ciągle bieżącego roku.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: WSZECHŚWIAT LEMA: CD-ROM
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 20, 2019, 05:23:04 pm »
Odkopuję wątek z  takim niezwykłym artefaktem;)
Czyli CD "Wszechświat Lema" - jak pisałam w innym wątku - teraz do mnie dopiero dotarł (wiem, że w tamtym źródełku jest jeszcze jedna płytka za 15zł...;) - omalże już z zaświatów...ale reaktywacja warta zachodu...naprawdę świetne wydanie.
Chociaż - jak już wspominałam: linki netowe nie działają - wszystko pozostałe (fragmenty książek, wywiady, listy, zdjęcia, rysunki, filmy, posłowia, słowniczki - ten neologizmów - super!) bez zarzutu.
Jak zwykle: rzeczy, które już czytałam - przeczytałam ponownie, a jakby pierwszy raz.
Zupełny rodzynek to plik "Zlotowski" czyli wewnętrzna recenzja wydawnicza z "Obłoku Magellana"...gdybyście nie wiedzieli książka opisuje burżuazyjną (a nie jedynie właściwą) miłość...a "styl powieści jest trudny i zawiły":))
W wątku audio nie mamy...a melorecytacje Dyktand by Maleńczuk - chyba pasują?
https://www.youtube.com/watch?v=VN8dIUgcqpo
https://www.youtube.com/watch?v=GMlyCgUupJY
https://www.youtube.com/watch?v=ioSBQcmfQSs

Ale! Zatrzymał mnie list Lema do Kandla z 1974, który już oczywiście czytałam - niemniej tym razem trafiło mnie zdanie:
Myśli mi się Coś Dziwnego, świat jako Maska Boga, takie rzeczy, ale nie wiem, czy co z tego kiedyś będzie.

Było coś z tego? Może w zapomnianej teczce pt. Maska? Podobna, ale nie taka sama (vide "Polowanie")?
Rozwijał gdzieś Lem ten pomysł?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)