Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 290288 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1410 dnia: Września 24, 2021, 03:58:23 am »
Wróżenie z fusów

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1411 dnia: Września 24, 2021, 06:21:15 pm »
Raczej: próba wyciągnięcia wniosków z dostępnych danych, a to różnica.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1412 dnia: Września 29, 2021, 04:08:22 am »
@Nex, cieszę się, że jesteś :) . Zacząłem się obawiać.
Dziekuje za troske :-*  A czego sie obawiales? Nic mi nie jest, tzn. wlasnie mi przechodzi lekkie przeziebienie (7 dni, standard, wszyscy w pracy jakos chorowali ostatnio, choc ja zalapalem od dziecka). Po prostu ostatnio nie mam czasu na internety, a zwlaszcza na rozpisywanie sie. Bede Cos tam skrobal, lakonicznie i linki wrzucal.

Cytuj
Obecnie w Polsce jest jak wynika ze strony MZ mniej więcej pół na pół zaszczepionych kompletnie (drugą dawką) i całej reszty (po ~19 mln luda w każdej grupie). Jeśli stron nczas.com dobrze przytacza liczby chorych i zmarłych, to zaszczepionych zakażonych (po 14 dniach od II dawki) w dniu 10 września było łącznie 11398, co należałoby odnosić do ok. 19 mln zaszczepionych II dawką. Co daje prawdopodobieństwo zachorowania 6 promili w grupie zaszczepionych, co nie jest prawdą, ponieważ na początku grupa zaszczepionych była mniejsza, należy więc odnosić do siebie chwilowe liczby więc może wychodzi te 0,9%, które podał Niedzielski, ale jakby nie liczyć wynika tylko z porównania samych rzędów tych liczb, że prawdopodobieństwo zachorowania po zaszczepieniu jest małe - a strona nczas.com pisze o czymś innym - mianowicie z metodologii użytej na tej stronie wyniknie niezbicie, że po zaszczepieniu całej Polski wszystkie nowe zakażenia będą w grupie zaszczepionych i stanowić będą 100% udziału względem niezaszczepionych. Czyli szczepienie będzie odpowiadać wg tej metodologii za 100% zachorowań i zgonów - i wówczas jasnym się stanie, że lepiej się nie szczepić. Jest to podobny błąd myślowy, który był opisany tutaj https://forum.lem.pl/index.php?topic=1974.msg88411#msg88411 . I tak dalej.
No, nie. Wlasnie wskazuja na to, ze tylko tygodniowe zestawienia maja sens, bo liczba zaszczepionych sie zmienia, zwlaszcza od momentu rozpoczecia szczepien  ;)

Smok zostal tu zbesztany za sianie fake newsow, jakoby za covida placono jakos extra. Ja trafilem na takie cos i w zwiazku z tym pytanie, placa w koncu extra za covida, czy nie?
https://www.tygodniksiedlecki.com/t62644-chcialy..dodatek.covidowy.htm#

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1413 dnia: Września 29, 2021, 09:44:17 am »
Dziekuje za troske :-*  A czego sie obawiales?
Że kopnąłeś w kalendarz, mówiąc szczerze. Mam serię wśród znajomych.

Cytuj
No, nie. Wlasnie wskazuja na to, ze tylko tygodniowe zestawienia maja sens, bo liczba zaszczepionych sie zmienia, zwlaszcza od momentu rozpoczecia szczepien  ;)
Każde zestawienie ma sens, o ile się ten sens prawidłowo rozumie i nazywa, tym niemniej to co piszesz nie bardzo ma sens, bo jeśli prawdziwa jest liczba (łączna, narastająca) tych, którzy zachorowali po drugiej dawce +14 dni, to w tej liczbie są tylko ci, którzy zachorowali po drugiej dawce +14 dni. Gdyby ta zachorowalność była 1% to z pierwszych stu zaszczepionych zachorowałby 1 co daje 1%, a z pierwszego miliona 10 tysięcy, co też daje 1%. Natomiast ten klarowny obraz psują trzy rzeczy - przede wszystkim czas o który pytamy (np. komuś minęło wczoraj 14 dni od zaszczepienia więc jest w mianowniku ułamka, a praktycznie nie miał szans znaleźć się w liczniku - w jakim okresie badamy sprawę? Póki ludzie się gremialnie szczepią szybko puchnie mianownik, natomiast znajdzie to odbicie w liczniku tego ułamka znacznie później, np. po pół roku, czy roku), po drugie zmienność zakaźności wirusa (zjadliwsze szczepy) - oraz po trzecie oczywiście ma negatywne znaczenie możliwe rozluźnienie nawyków zaszczepionych w poczuciu bezkarności.

Cytuj
Smok zostal tu zbesztany za sianie fake newsow, jakoby za covida placono jakos extra. Ja trafilem na takie cos i w zwiazku z tym pytanie, placa w koncu extra za covida, czy nie?
https://www.tygodniksiedlecki.com/t62644-chcialy..dodatek.covidowy.htm#
Czy aby nie wspierasz durnowatych fejków? Nieprawdziwy wpis Smoka (a przynajmniej o ile pamiętam nie był w stanie podać jakiegokolwiek dowodu na jego prawdziwość) dotyczył płacenia szpitalom dodatkowych pieniędzy ZA ZGON z covida na oddziale (rzekomo więcej za trupa, niż za ozdrowieńca), a to co linkujesz to zaszeregowanie personelu zależnie od stanowiska pracy a konkretnie fałszowanie dokumentacji wykonanej pracy. Jedno z z drugim nie ma nic wspólnego, chyba że uważasz, że woźny i dyrektor powinni zarabiać tyle samo. Przy czym w ogóle bym się nie zdziwił, gdyby szpital dostawał dodatkową kasę ze względu na to, że może "obróbka" trupa z covida w kostnicy jest kosztowniejsza niż z innej choroby zakaźnej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1414 dnia: Września 29, 2021, 11:44:33 am »
Cytuj
Czy aby nie wspierasz durnowatych fejków?
Maziek, ne daj sie zwariowac. Utrzymuj chlodna glowe, nie daj sie wkrecic w narracje MY vs ONi  :)

Cytuj
Nieprawdziwy wpis Smoka (a przynajmniej o ile pamiętam nie był w stanie podać jakiegokolwiek dowodu na jego prawdziwość) dotyczył płacenia szpitalom dodatkowych pieniędzy ZA ZGON z covida na oddziale (rzekomo więcej za trupa, niż za ozdrowieńca), a to co linkujesz to zaszeregowanie personelu zależnie od stanowiska pracy a konkretnie fałszowanie dokumentacji wykonanej pracy. Jedno z z drugim nie ma nic wspólnego, chyba że uważasz, że woźny i dyrektor powinni zarabiać tyle samo. Przy czym w ogóle bym się nie zdziwił, gdyby szpital dostawał dodatkową kasę ze względu na to, że może "obróbka" trupa z covida w kostnicy jest kosztowniejsza niż z innej choroby zakaźnej.
Dlatego wlasnie pytalem o placenie.

Cytuj
Każde zestawienie ma sens, o ile się ten sens prawidłowo rozumie i nazywa, tym niemniej to co piszesz nie bardzo ma sens, bo jeśli prawdziwa jest liczba (łączna, narastająca) tych, którzy zachorowali po drugiej dawce +14 dni, to w tej liczbie są tylko ci, którzy zachorowali po drugiej dawce +14 dni. Gdyby ta zachorowalność była 1% to z pierwszych stu zaszczepionych zachorowałby 1 co daje 1%, a z pierwszego miliona 10 tysięcy, co też daje 1%. Natomiast ten klarowny obraz psują trzy rzeczy - przede wszystkim czas o który pytamy (np. komuś minęło wczoraj 14 dni od zaszczepienia więc jest w mianowniku ułamka, a praktycznie nie miał szans znaleźć się w liczniku - w jakim okresie badamy sprawę? Póki ludzie się gremialnie szczepią szybko puchnie mianownik, natomiast znajdzie to odbicie w liczniku tego ułamka znacznie później, np. po pół roku, czy roku), po drugie zmienność zakaźności wirusa (zjadliwsze szczepy) - oraz po trzecie oczywiście ma negatywne znaczenie możliwe rozluźnienie nawyków zaszczepionych w poczuciu bezkarności.
Na dzisiaj zaszczepieni vs niezaszczepieni w Posce to ok 50/50. Zeby obraz byl pelniejszy, nalezy tez uwzglednic przedzialy wiekowe i krotki okres czasowy probek do porownania. Wiadomo, ze jesli ilosc zaszczepionych bedzie rosla to proporcjonalnie zwiekszy sie ilosc chorujacych w tej grupie, tu mnie ma zadnej filozofii. Natomiast artykol (pomimo nieodniesienia sie do grup wiekowych i zwiekszania puli zaszczepionych) odnosil sie do tej proporcji 99/1% :
"Niedzielski ogłosił, że „udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc., czyli 99,1 proc. nowych zakażeń to są ludzie niezaszczepieni”. Uwazasz ze tak wlasnie jest?

"Dodał, że podobna prawidłowość dotyczy zgonów. „Udział osób, które zostały zaszczepione, a umarły z powodu COVID-19 wynosi 1,8, czyli 98 proc. zgonów od stycznia br. to są zgony osób, które nie zostały zaszczepione” – powiedział."
A to jest dokladnie to o czym sam pisales, tylko w druga strone: Ilosc osob niezaszczepionych w okresie liczonym od stycznia byla o wiele wieksza niz zaszczepionych, wiec oczywiscie ilosc zgonow wsrod niezaszczepionych byla o wiele wieksza, bo malo kto byl zaszczepiony.

Cytuj
Że kopnąłeś w kalendarz, mówiąc szczerze. Mam serię wśród znajomych.
Moze ich wykanczasz swoim wplywem?  ;D Sorry, nie moglem sie oprzec  :) A na co tak umieraja i ilu? Moze to juz te roczniki? Ale jakos malo sie musiales martwic, bo maila od Ciebie nie widzialem... Kolega... :-X Ja mam raczej najwieksza szanse na skrecenie karku na rowerze, juz kilka razy robilem salto przez kierownice.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1415 dnia: Września 29, 2021, 12:45:34 pm »
Maziek, ne daj sie zwariowac. Utrzymuj chlodna glowe, nie daj sie wkrecic w narracje MY vs ONi  :)
Ja w życiu nie dam się w to wkręcić, ale głupota mnie wkurza, jako może jedna z niewielu rzeczy.

Cytuj
Dlatego wlasnie pytalem o placenie.
Na podstawie wpisu, który linkujesz, można wywnioskować, że zależnie od wykonywanej pracy stawki w polskiej służbie zdrowia są zróżnicowane. A także, że istnieją osoby, które próbują poprzez fałszownie dokumentacji wykonywanej pracy zarobić więcej, niż im się faktycznie należy.

Cytuj
Na dzisiaj zaszczepieni vs niezaszczepieni w Posce to ok 50/50. Zeby obraz byl pelniejszy, nalezy tez uwzglednic przedzialy wiekowe i krotki okres czasowy probek do porownania. Wiadomo, ze jesli ilosc zaszczepionych bedzie rosla to proporcjonalnie zwiekszy sie ilosc chorujacych w tej grupie, tu mnie ma zadnej filozofii. Natomiast artykol (pomimo nieodniesienia sie do grup wiekowych i zwiekszania puli zaszczepionych) odnosil sie do tej proporcji 99/1% :
"Niedzielski ogłosił, że „udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc., czyli 99,1 proc. nowych zakażeń to są ludzie niezaszczepieni”. Uwazasz ze tak wlasnie jest?
Nie, co do tak sformułowanego zdania uważam, że te udziały są wyższe o rząd wielkości. Ale jeśli ktoś chce to dobrze oszacować to na pewno nie metodą wzięcia dwóch kolejnych tygodni tylko. Jak możesz przeczytać, od razu napisałem, że nie wiem i nie chcę dociekać, co konkretnie, faktycznie i naprawdę powiedział Niedzielski, bo wychodzi na to, że każdy komentujący był na innym spotkaniu z Niedzielskim. Moim zdaniem Niedzielski mówiąc cokolwiek publicznie powinien publikować równocześnie dla dociekliwych metodologię i surowe dane i jest to jego psi obowiązek. Jego i każdej zasranej władzy. I każda na to, z przeproszeniem dam, sra. Komunikacja ze społeczeństwem wyłącznie za pomocą fiszek na twitterze czy wpisów na fejsie, proto-pismem obrazkowym, o ile już mnie nie zdumiewa, to nie przestałem tego uważać za rzecz poniżej godności jakiegokolwiek publicznego organu. Szczepionka nie zabezpiecza 100% to pewne. Mam właśnie w rodzinie trzy bliskie mi osoby, które mieszkają ze sobą, każda całkowicie zaszczepiona dawno temu (ok. 4 miesięcy, dwie w wieku 80+ pfizer i jedna 50+ johnson) zachorowały wszystkie. Jedna z tych 80+ osób leczy się stale na ciężką chorobę, bywa co 2 tygodnie w szpitalu, za każdym razem jest testowana, czy nie złapała covida, jest bardzo osłabiona przewlekłą chorobą i jedyna nadzieja, że dzięki szczepionce przejdzie covida w miarę lekko i będzie mogła kontynuować leczenie. Covida nie wykryto na ostatnim teście w szpitalu tydzień temu ani nie wystąpił on potem na oddziale, wiec nie wiadomo, gdzie i kiedy złapała (i czy ona w ogóle). Równocześnie kilka innych osób, mających z nimi bezpośredni kontakt, także wszystkie zaszczepione, nie zakaziło się od nich.

Cytuj
Moze ich wykanczasz swoim wplywem?
Gdybymż tylko umiał tym precyzyjnie sterować ;) ...
Cytuj
bo maila od Ciebie nie widzialem... Kolega...
Zdajesz sobie sprawę, jak surrealistyczne jest  pisanie do kogoś "czy żyje"? Jak żyje, to pomyśli, że głupi, a jak nie żyje to jeszcze gorzej wyjdzie. Tym niemniej niepokoiło mnie, że ostatnie odwiedziny były 28 czerwca. Tak trochę żartem to mało już umyślnego nie posłałem do tego całego Gonville & Caius, żeby porównał obsadę z zapodanym kiedyś przez Ciebie konterfektem ;) . Wiadomo, że na tym forum są sami nałogowcy-popaprańcy, a który alkoholik może odstawić wódkę na 3 miechy? Od salt przez kierownice się nie umiera tak łatwo, mam kilka na koncie, choć to stare czasy, teraz to może bym się rozsypał ;) . Mordę na kamieniach też miałem pociętą. Moi znajomi przeszli do krainy wiecznych łowów z różnych powodów typowych statystycznie, jak dotąd żaden z nich na covida, jeśli o to pytasz.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2021, 12:52:26 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1416 dnia: Września 29, 2021, 03:18:31 pm »
/.../ZA ZGON z covida na oddziale (rzekomo więcej za trupa, niż za ozdrowieńca),
Za zgon na Covida versus za Zgon na niecovida. Ergo pielęgniarki w temacie.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1417 dnia: Września 30, 2021, 03:55:32 am »
Cytuj
Ja w życiu nie dam się w to wkręcić, ale głupota mnie wkurza, jako może jedna z niewielu rzeczy.
Mnie tez. Jednym zas z bardziej jej oczywistych przykladow jest ufanie politykom i przypisywanie im czystych intencji  ;)

Cytuj
Zdajesz sobie sprawę, jak surrealistyczne jest  pisanie do kogoś "czy żyje"? Jak żyje, to pomyśli, że głupi, a jak nie żyje to jeszcze gorzej wyjdzie.
A: Co slychac?

Cytuj
Wiadomo, że na tym forum są sami nałogowcy-popaprańcy, a który alkoholik może odstawić wódkę na 3 miechy?
Ze niby kazdy kto siedzi tu, tak sie wkreca ze dziwi pozniej, ze nagle przestaje pisac? No, w moim przypadku to jakk sie rozwinie dyskusja, trudno zostawic w polowie, ale obiecalem sobie limitowac czas tutaj.

Kogo, jak kogo, ale wynalazce mrna warto posluchac/poczytac:
https://twitter.com/Bob_Gedron/status/1442778173595340801?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1442778173595340801%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=

Konto tego naukowca:
https://twitter.com/RWMaloneMD?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1418 dnia: Września 30, 2021, 11:31:32 am »
Mnie tez. Jednym zas z bardziej jej oczywistych przykladow jest ufanie politykom i przypisywanie im czystych intencji  ;) 
Ja w pełni ufam, że zrobią wszystko, aby wprowadzić w życie swoje intencje - w najczystszej postaci.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1419 dnia: Września 30, 2021, 12:32:37 pm »
Wybaczcie offtop, ale nie ucieknę od skojarzenia z finałem jednego z odcinków startrekopochodnej "Andromedy" (tego samego Gene'a R.). Rozmawiają: skrajnie makiaweliczna wariacja na temat Spocka, przerobiona ze względu na kwestie prawne na wariację na temat Khana, i (mocno kirkowaty) kapitan, ostatni niedobitek Gwiezdnej Floty (usiłujący sam jeden odbudować Federację tymy ręcamy):

Tyr: Just when I thought you'd controlled your blind idealism, you say something like that. So, are you endeavouring to trust me, then?
Hunt: I trust Tyr to be Tyr.


"Gene Roddenberry's Andromeda",
odc. "Double Helix"
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1420 dnia: Września 30, 2021, 03:09:17 pm »
Kto miał pojąć pielęgniarki ten pojął.
Dzisiaj kultura obrazkowa będzie:
https://twitter.com/szczepienie/status/1443323200121806852
Warto popaczeć zanim zamkną konto.




Sprawa 99%, nie została poruszona tutaj chyba:
https://fow.pl/forum/viewtopic.php?f=16&p=188768&sid=88600ed1679a34ff4ddf7b6770180f3c#p188768

Ale ja ją poruszyłem
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1167833,dlaczego

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1421 dnia: Października 01, 2021, 04:53:41 am »
Raczej: próba wyciągnięcia wniosków z dostępnych danych, a to różnica.
Np. takich danych jak od tego pana co to nie utonie? ;)

To jest ciekawy i krotki material, co prawda z USA, ale dotyczy bardzo istotnej rzeczy dla wszystkich, czyli statusu ozdrowienca i silowych prob ich szczepienia:
https://www.youtube.com/watch?v=ml1W0k0yaJk

A tu kolejne badania o tym ze zaszczepieni sa podobnie zarazliwi jak niezaszczepieni. Troche mala probka, bo niecaly 1000 ludzi, ale chyba do wyciagniecia takich wnioskow wystarcza? No i chodzi o badania laboratoryjne, a nie estymacje albo kwestie statystyczne dotyczace populacji. W razie jakbym powielal fake-newsy, to przepraszam, ale nie wincie poslanca, tylko tych wrednych badaczy  ;D
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.09.28.21264262v1
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.09.28.21264262v1.full.pdf

A tu sa ciekawe tabelki, poazujace miedzy innymi proporcje i liczby ilu umiera/trafia do szpitala w zaleznosci od statusu szczepienia, z UK. Mozna sobie tez te dane odniesc do bajek Niedzielskiego:
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1019992/Vaccine_surveillance_report_-_week_38.pdf


Najciekawiej jest teraz chyba w NZ i Australii, w AU wybitnie ciekawie, bo tam juz ludzi traktuja jak w stanie wojennym, szczegolnie w stanie Victoria. 
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2021, 05:51:13 am wysłana przez NEXUS6 »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1422 dnia: Października 02, 2021, 10:10:04 am »
A tu sa ciekawe tabelki, poazujace miedzy innymi proporcje i liczby ilu umiera/trafia do szpitala w zaleznosci od statusu szczepienia, z UK. Mozna sobie tez te dane odniesc do bajek Niedzielskiego:
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1019992/Vaccine_surveillance_report_-_week_38.pdf
Pierwsza tabelka mówi najwięcej. Przy analizie pozostałych trzeba uważnie czytać co przez co się dzieli i zwrócić uwagę na logarytmiczną skalę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1423 dnia: Października 06, 2021, 05:53:15 pm »

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1424 dnia: Października 08, 2021, 04:34:00 am »
A tu sa ciekawe tabelki, poazujace miedzy innymi proporcje i liczby ilu umiera/trafia do szpitala w zaleznosci od statusu szczepienia, z UK. Mozna sobie tez te dane odniesc do bajek Niedzielskiego:
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1019992/Vaccine_surveillance_report_-_week_38.pdf
Pierwsza tabelka mówi najwięcej. Przy analizie pozostałych trzeba uważnie czytać co przez co się dzieli i zwrócić uwagę na logarytmiczną skalę.
Co trzeba podzielic przez co, zeby wyszly proporcje 99/1%?

Moj ulubieniec! :-*  Dokladnie WSZYSTKIE jego modele okazaly sie falszywe przez ostatnie prawie 2 lata, plus wszystkie poprzednie. Ale wazniejsze pytanie: Co on cpie? ;D:
&ab_channel=CarlVernon

To jest niezle, ale chyba przesada. Opaska na ramieniu powinna wystarczac:
&ab_channel=CarlVernon