Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1922951 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2970 dnia: Czerwca 20, 2011, 03:51:45 pm »
Ja zakładam wariant optymistyczny - tzok obroniony:) gratuluję - i się z tego nie wycofam...so...;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2971 dnia: Czerwca 20, 2011, 04:00:50 pm »
Zdałem, wszystko poszło dobrze. Gdyby było przeciwnie to zamiast "Lemowi zawdzięczam" napisałbym "Przez Lema wpieprzyłem się w głupi temat" :P

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2972 dnia: Czerwca 20, 2011, 05:09:06 pm »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2973 dnia: Czerwca 20, 2011, 05:26:02 pm »
Szanowny (Panie) Magistrze,
I co Pan/Ty zamierza(sz) teraz robić? Mam na myśli od jesieni? Czy z takiego tematu da się wyżyć? A wyżywić rodzinę? 
No i czy umieściłeś Summę w swej magisterskiej bibliografii?
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2974 dnia: Czerwca 20, 2011, 05:32:53 pm »
Szanowny (Panie) Magistrze,
I co Pan/Ty zamierza(sz) teraz robić? Mam na myśli od jesieni? Czy z takiego tematu da się wyżyć? A wyżywić rodzinę? 
No i czy umieściłeś Summę w swej magisterskiej bibliografii?
VSM
Wyżywić, z bioinformatyki?!!..
Nic prostszego. Będzie zamieniał bity na bitki, bajty na pajdy. No i te megazestawy... A jak mu się gignie bigos, jeszcze rozdawał będzie :)
Tysz gratulancje.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2011, 05:34:48 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2975 dnia: Czerwca 20, 2011, 05:40:36 pm »
Dwaj moi kolejni DiDi (świeży inżynierowie-informatycy po warszawskiej polibudzie) przestali być moimi DiDi, bo dostali na dzień dobry jeden 3000 na rękę w Kajetanach, drugi 5000 na rękę w Tepsie.
Po bijoinformatyce nima tak dobrze?
VSM

Modify: Uprzejmie wyjaśniam, że DD jest od Doradca Doskonały. To bardzo bystrzy młodzi ludzie, o otwartych głowach, którym mogłem płacić tylko marne 30 zł/h. Lecz pozostajemy w dobrych kontaktach.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2011, 06:36:52 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2976 dnia: Czerwca 20, 2011, 06:21:30 pm »
Dziękuję wszystkim za gratulacje!

Precyzując moje słowa - ukończyłem "czystą" informatykę, pracę pisałem z tej "bijo-". Od pewnego czasu obserwuję różne listy dyskusyjne i po bioinf. można ładnie zarobić, ale oferty pracy są głównie za granicą. Dziedzina jest taka, że bez danych z eksperymentów dużo się nie zrobi (jak w wielu innych, ale w tej wg mnie szczególnie), a sprzęt jest niesamowicie drogi.

Co ja zamierzam robić? Od jesieni chcę to kontynuować na studiach doktoranckich. Dlatego też w innym wątku pytałem czy rzeczywiście tak ciężko bywa w środowisku akademickim. Mam też już pracę w innej dziedzinie informatyki (co ciekawe - też trochę Lemowej), która się z bijo- nie pokrywa, ale jest równie fascynująca :), zatem na nic nie mogę narzekać.

A "Summy" nie wpisałem do bibliografii, bo bezpośrednio w pracy nie byłoby do niej odniesienia. Tu na forum o tym wspominam, bo na drugim roku (kiedy byłem w trakcie czytania "Summy") miałem możliwość dodatkowo poza zajęciami zająć się bioinformatyką, z której to możliwości z chęcią skorzystałem. Ale tak jak pisałem, jestem po "czystej" informatyce i biologię znam tylko tyle ile jest to potrzebne i nic więcej ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2977 dnia: Czerwca 20, 2011, 06:31:39 pm »
I co Pan/Ty zamierza(sz) teraz robić? Mam na myśli od jesieni? Czy z takiego tematu da się wyżyć? A wyżywić rodzinę?

Cóż, jeśli w kraju nie zdoła wyżyć, to podszlifuje język i pojedzie tam, gdzie na fachowców jest zapotrzebowanie, a na starość wróci odbierać laury z rąk rodaków ;).

(Żartuję starając się potraktować rzecz w sposób optymistyczny, choć zarobki naukowców w Polsce to zdaje się dość ciężki temat. No, ale kto jeśli nie lemowiec predysponowany jest by siłą rozumu (Wszech)świat podbijać? ;).)

ps. oczywiste gratulacje tzoku!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2011, 06:34:47 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2978 dnia: Czerwca 20, 2011, 06:49:22 pm »
Mam ciekawą intratną pracę, a od jesieni dodatkowo wezmę się za bijodoktorat
To dziś nad Wisłą brzmi jak Czysta Fantastyka...
O, Kochany Tzoku, niech Panu tak czarownie dzieje się przez najbliższe przynajmniej cztery lata !
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2979 dnia: Czerwca 20, 2011, 07:35:01 pm »
Moje szczere gratulacje, alleluja i do przodu :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2980 dnia: Czerwca 21, 2011, 05:45:46 pm »
hardcore!

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2981 dnia: Czerwca 21, 2011, 08:30:27 pm »
Polacy opracowali nowa, rewolucyjna podobno metode produkcji grafenu. Wszystko wyglada nadzwyczaj obiecujaco i dochodowo. Ciekawe ile z zalozen da sie zrealizowac, a na ile odkrywcy zostana wyslizgani z biznesu.
http://ciekawafizyka.wordpress.com/2011/04/22/polski-grafen/

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2982 dnia: Czerwca 21, 2011, 09:48:30 pm »
No trąbili o tym czas jakiś, rzeczywiście jest to wspaniałe osiągnięcie jak mi się zdaje, biorąc pod uwagę, że reszta świata też chciała być pierwsza. Co do ślizgania no to wszystko zależy od patentu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2983 dnia: Czerwca 22, 2011, 10:36:44 am »
Grafen to jedyna nadzieja na drobny (ok 10x) wzrost prędkości procesorów... Bo od 5 lat bariera cieplna wytłukła postęp w dziedzinie krzemu. Miejmy nadzieję, że jak nie Polacy, to ktokolwiek, byle szybko:)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2984 dnia: Czerwca 28, 2011, 10:58:19 am »
Blisko, coraz blizej... ::)

Asteroida minęła Ziemię "o włos"

Asteroida wielkości sporej ciężarówki minęła wczoraj Ziemię w odległości 12 tys. km - poinformowało kalifornijskie Laboratorium Napędu Odrzutowego (JPL) należące do agencji NASA.

Trajektoria lotu asteroidy 2011 MDDo bliskiego spotkania doszło nad Oceanem Atlantyckim. Kosmiczna skała o długości ok. 20 i szerokości ok. 5 metrów przeleciała w pobliżu naszej planety dokładnie wzdłuż trajektorii przewidzianej przez naukowców - powiedział rzecznik JPL D.C. Agle.

Odległość 12 070 km, na którą zbliżyła się asteroida, oznaczony przez naukowców jako 2011 MD, jest w kategoriach kosmicznych bardzo mała i wynosi zaledwie 3 proc. odległości dzielącej Ziemię od Księżyca.

Konsekwencje wejścia asteroidy podobnej wielkości do atmosfery mogłyby być poważniejsze, gdyby doszło do tego nad terenami zamieszkałymi. Jednak zdaniem większości naukowców, asteroida najprawdopodobniej eksplodowałaby i rozpadła w gęstszych warstwach atmosfery.

Według obliczeń astronomów, obiekty podobnej wielkości przelatują w pobliżu Ziemi średnio co 6 lat.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9854365,Asteroida_minela_Ziemie__o_wlos_.html

Ostatnie zdanie to chyba najlepszy argument na rzecz ponownego/dalszego rozwoju programu kosmicznego.

Edit: dobra, wiem, demagogizuję...  :-X
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2011, 11:03:56 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki