Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 519869 razy)

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1215 dnia: Października 06, 2020, 12:21:38 pm »
"Tematem niniejszego wątku są przyczyny katastrofy. Pan zdaje się sugerować, że przynajmniej część tych przyczyn to sprawka JK. Czy mógłby Pan życzliwie objaśnić bliżej, o które/jakie kaczorowe przyczyny chodzi? "
Włąściwie trzebaby opisać całe tło, ale tu nie miejsce na politykę i sobie podaruję. J. Kaczyński  prowadząc arogancką, ze źle zrozumianą lub w ogóle bez racji stanu, bez zrozumienia historii politykę zagraniczną, ze szczególnym uwzględnieniem kierunku rosyjskiego, doprowadził  poczucia nacisku, że samolot musi wylądować.  Nacisk czuli piloci, ich przełożeni, cywilni decydenci, a przede wszystkim kontrolerzy, których przez ten nacisk ubezwłasnowolnili przełożeni. Wszyscy tam zdawali sobie sprawę, że jeśli nie dopuszczą do lądowania, J.K. rozpęta miedzynarodową awanturę, jak to niedobrzy Ruscy zabronili przedstawicielom narodu polskiego uczestnictwa w martyrologicznej uroczystości. I to była pośrednia przyczyna. Takie jest moje zdanie, z którym osobiście sie zgadzam.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1216 dnia: Października 06, 2020, 03:34:43 pm »
Czy, prócz intuicji, przeczuć i solennych przekonań (wiary), ma Pan jakieś twarde weryfikowalne dowody?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1217 dnia: Października 06, 2020, 03:55:32 pm »
Panie Stanisławie, z całym szacunkiem, ja w te maliny wprowadzic sie nie dam, bo ścieżka do nich widoczna jest jak wjazd na A4. Jeśli Pan uważa, że polityka zagraniczna nie była arogancka, krótkowzroczna i po prostu błędna, to jest to Pana intuicja, przeczucie i wiara.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1218 dnia: Października 06, 2020, 04:38:00 pm »
@ Nikto

Teraz już wiem, na czym opiera Pan swe poglądy na temat roli JK jako sprawcy smoleńskiej katastrofy. Dziękuję za odpowiedź.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1219 dnia: Października 06, 2020, 05:02:47 pm »
A wcześniej Pan nie wiedział? Nic nie dodałem.

Ponadto proszę podać mi metodę na zweryfikowanie możliwych do przewidzenia konsekwencji.

scaliłem Ci - Q
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2020, 05:36:54 pm wysłana przez Q »
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1220 dnia: Października 06, 2020, 06:15:50 pm »
J. Kaczyński  prowadząc arogancką, ze źle zrozumianą lub w ogóle bez racji stanu, bez zrozumienia historii politykę zagraniczną, ze szczególnym uwzględnieniem kierunku rosyjskiego, doprowadził  poczucia nacisku, że samolot musi wylądować.  Nacisk czuli piloci, ich przełożeni, cywilni decydenci, a przede wszystkim kontrolerzy, których przez ten nacisk ubezwłasnowolnili przełożeni. Wszyscy tam zdawali sobie sprawę, że jeśli nie dopuszczą do lądowania, J.K. rozpęta miedzynarodową awanturę, jak to niedobrzy Ruscy zabronili przedstawicielom narodu polskiego uczestnictwa w martyrologicznej uroczystości. I to była pośrednia przyczyna. Takie jest moje zdanie, z którym osobiście sie zgadzam.
Za przeproszeniem, w jaki sposób "nacisk" ze strony Prezydenta RP mogli poczuć rosyjscy kontrolerzy w wiezy? O ile dobrze pamiętam, w nagranych rozmowach pilotów z "ziemią" nie padło ani jednego słowa na ten temat. Więc jak? Drogą telepatyczną?

No dobra, przypuśćmy na chwilę, że JK miał prywatną rozmowę przez telefon satelitarny z rosyjskim kierownictwem, podczas której, grożąc międzynarodową awanturą, zażądał lądowania za wszelką cenę, bez względu na niebezpieczeństwo. Przypuśćmy, owo kierownictwo uległo groźbom, wywarło nacisk na przełożonych kontrolerów, a tamci z kolei na kontrolerów, ubezwłasnowolniając je.
Co wówczas mamy? Jeżeli kontrolerzy rzeczywiście, widząc grożące samolotowi niebezpieczeństwo, przez strach przed naczalstwem nie ośmielili się wykonać swoich służbowych obowiązków, t.j. zabronić lądowania i nakazać pilotom odejścia, to popełnili służbowe i kryminalne przestępstwo.
Otóż pytanie: dlaczego sąd nie wymierzył im kary? Dlaczego w ogóle w sprawie katastrofy nie odbył się proces sądowy?

I czemu zaraz "zabronili uczestnictwa"? No, odleciałby samolot na zapasowe lotnisko, powiedzmy w Mińsku. Ile tam kilometrów do Katynia? Spowodowałoby to opóźnienie uroczystości o kilka godzin, góra o jeden dzień. Czyżby to powód do międzynarodowej awantury?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1221 dnia: Października 06, 2020, 06:21:40 pm »
@ Nikto

Pan pyta, ja odpowiadam: nie wiedziałem. Sądziłem - jak widać mylnie - że ma Pan jakieś niewypowiedziane argumenty. A teraz już wiem.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1222 dnia: Października 07, 2020, 12:20:40 am »
Nic o Prezydencie RP nie pisałem. Telefon wykonany przez JK? Proces kryminalny w sprawie kontrolerów w Rosji? Hm...
Cóż, rozumiem to inaczej.
Ale to jest moje zdanie. Nie zamerzam nikogo przekonywać, ani też bronić go z rozwianą grzywą.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1223 dnia: Października 07, 2020, 11:32:54 am »
O kurczę, pomieszałem i poplątałem wszystko, co się tylko dało :-[
Starość nie radość... marazm... khe...
Cofam mój poprzedni wpis. Z wyjątkiem tezy o sądzie, której nie cofam :)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1224 dnia: Października 07, 2020, 12:17:12 pm »
Wszystkie główne i weryfikowalne przyczyny katastrofy - według opinii samego maźka - są takie:

>>>Piloci wprowadzili współrzędne pasa w innym układzie niż ten, w którym pracował ich GPS; niewłaściwie korzystali z wysokościomierzy; nie posłuchali wieży, że nie ma warunków; oszukali, a potem ignorowali urządzenie mówiące ludzkim głosem: „podciągnij, lecisz w ziemię"; wreszcie przekroczyli wysokość decyzji, wypatrując przez okna gruntu (eufemizm, zeszli poniżej poziomu pasa). Nadto nie mieli dopuszczeń, żeby w ogóle tego dnia na tej maszynie wzbić się w powietrze, a te nieaktualne, które mieli, były udzielone bezzasadnie<<<

Pytałem pana Nikto, jaki konkretny udział w tych siedmiu konkretnych przyczynach katastrofy miał Jarosław Kaczyński, ale pan Nikto nie wskazał żadnego udziału. Wnoszę stąd, że - zdaniem pana Nikto - pan JK nie miał wpływu na te siedem działań pilotów.

Zarazem chciałbym wesprzeć LA, który rozsądnie pyta, czemu - mimo upływu prawie 11 lat - nie doszło do procesu, ale uświadomiłem sobie, że wszyscy odpowiedzialni za katastrofę nie żyją.   

R.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 02:46:06 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1225 dnia: Października 07, 2020, 12:48:01 pm »
O co Panom chodzi z sądem? Polska prokuratura sporządziła postanowienia o przedstawieniu zarzutów kontrolerom. Panowie się spodziewają, że Rosjanie zrobią to samo? Naprawdę?

Kontrolerzy nie żyją? Bo przecież o nich była mowa w aspekcie sądu.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 04:11:09 pm wysłana przez Q »
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1226 dnia: Października 07, 2020, 01:37:49 pm »
@ Nikto

1. Dlatego nie wspieram LA. Kontrolerzy nie odpowiadają za wymienione 7 czynności, które spowodowały katastrofę.

2. Czy Pan czytał "Raport Millera"?

3. Czy Pan czytał "Anatomię katastrofy"? (Osiecki-Prószyński)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1227 dnia: Października 07, 2020, 05:19:40 pm »
Dzień dobry Nikto:)
Q odpowiedział Ci tutaj - przeniosłam jego post we właściwe miejsce. Jeśli życzysz sobie z nim rozmawiać o personaliach i wizji forumowiczow wg Q, to proszę:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1826.msg84151;boardseen#new
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1228 dnia: Października 07, 2020, 05:50:16 pm »
Dzień dobry i dziękuję
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1229 dnia: Października 07, 2020, 06:13:03 pm »
Nie czytałem raportu Millera w całości. Nie czytałem Anatomii katastrofy. I nie zamierzam. Nie jestem pilotem. Moja wiedza o lotnictwie sprowadza się do wyboru lotów z posiłkami.  Analiza takiego materiału dowodowego tak poważnego zdarzenia to zadanie na lata, tylko dla profesjonalistów i tylko tych mających do tego materiału dostęp.
Od lat budzi we mnie przerażenie wybuch fachowców znających się na wszystkim i badających zjawiska wszelakie znad klawiatury.
Myślałem, że ten wątek służy do podzielenia się opiniami i wątpliościami również. Ale normalnie, w sensie: tak myślisz? Ok. Ja myśle trochę inaczej. Czy dziś już tego nikt nie potrafi?
Zostałem wywołany do tablicy, więc napisałem co myślę o przyczynach. Z pominięciem analizy technicznej i proceduralnej, bo takiej nie można opierać na artykułach i komentarzach. Tło katastrofy było dla mnie do ogarnięcia i moje zdanie na ten temat jest autorskim moim zdaniem.
Idąc rozumowaniem powyższych komentarzy, mógłbym się zapytać, jakie są dowody braku nacisków, tautologicznie kontynuując.
Nie widze potrzeby roztrząsania tematu z szablą w dłoni i pianą na ustach oraz na pysku końskim.
 
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.