Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Dialogi]  (Przeczytany 97940 razy)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2564
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Dialogi]
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 02, 2022, 05:45:55 pm »
Hm. Strach strachem, a swoją drogą ciekawe, czy tabliczka mnożenia i wierszyk "Mary had a little lamb" też spoczywają sobie gdzieś w głębinach mózgu, zakodowane w białkach, jak w pamięci flash? :-\

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16375
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Dialogi]
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 03, 2022, 01:03:31 am »
Dobrze, że spytałeś o Mary, nie o Daisy, bo inny sposób magazynowania wspomnień miałbym przed oczami ;):
https://www.youtube.com/watch?v=E7WQ1tdxSqI
A serio: wiem, że masz wątpliwości, ale Brzytewka nakazuje przyjąć, że tak, przynajmniej roboczo...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2564
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Dialogi]
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 03, 2022, 09:25:42 am »
W tym i przed tym okiem, co umieściłeś na awatarze? ;)

A serio: i owszem, mam wątpliwości, a jakże. Raz, ile potrzeba tego białka, żeby zmagazynować szalone tera- i petabajty wspomnień? Mikrogramy? A może tony?
I dwa, nie umiem sobie wyobrazić "czytnika", który potrafi odnaleźć w otchłaniach pamięci potrzebne białko, zeskanować z niego infę, załadować ją do "pamięci operacyjnej" - i to na zawołanie, w trybie real time... Ale z tego, że nie jestem w stanie sobie wyobrazić, wcale nie wynika, że czegoś takiego nie istnieje :)

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 314
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Dialogi]
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwca 27, 2024, 11:33:53 am »
Popracowalom jeszcze nad tym artykułem o  Dialogach i marksizmie Mistrza, którego pierwszą wersję prawie rok temu umieściłam w wątku o Wypędzonym z Wysokiego Zamku. No i pomyślałem sobie, że a nuż to kogoś zainteresuje. A wklejam tu, a nie tam, bo to o Dialogachhttp://podstawyekonomii.pl/ekonomiastanislawalema/dialogi/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2024, 10:28:23 pm wysłana przez .chmura »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13556
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Dialogi]
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwca 27, 2024, 03:36:38 pm »
O, .chmura żyw, onże samoistnie. A może Arumch? Czy ta kropka to żeby czytać wspak? Ale bez odwracania ch, bo hc to nieludzkie? Tak mnię teraz zastanowiło...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 314
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Dialogi]
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 27, 2024, 04:20:26 pm »
Też miło Cię słyszeć, maźku. ile tu teraz ludzi zagląda, istne tłumy!  :)