Autor Wątek: kilka wyjasnien Bardzo Prosze  (Przeczytany 6756 razy)

maciekswierc

  • Gość
kilka wyjasnien Bardzo Prosze
« dnia: Marca 19, 2006, 11:53:52 pm »
witam wszystkich !
mam prosbe dotyczaca tworczosci Lema . prosił by o podanie utworow, w ktorych
akcja toczy sie w nastepujacych miejscach , badz jest jakisc dokładniejszy opis wygladu , wizji Lema tego miejsca :
1- statek kosmiczny
2- niesamowity pejzaz obcej planety
3- rozwinieta technika obcej\ych cywilazacji
4- wizja zdegradowanegej, zniszczonej cywilizacji pozaziemskiej
bardzo zalezy mi na czasie poniewaz w srode musze oddac gotowy dyplom a brakuje mi jeszcze paru
rzeczy .wystarczy nazwa utworu oraz krotki opis ( lub chociaz wskazanie w ktorej czesci ksiazki sie znajduje a ja sam sobie
odszukam )
                            pozdrawiam Maciej Świerc  
jezeli nie było by to klopotem ptrosze o odpowiedz na maila ( Macieks5@interia.pl ) .  

Falcor

  • Gość
Re: kilka wyjasnien Bardzo Prosze
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 20, 2006, 12:52:43 am »
Od razu przyszło mi na myśl "Fiasko". Opis statku to jeden z pierwszych rozdziałów (w "Obłoku Magellana" też się znajduje). Obraz obcej planety jest chyba w ostatnim (nie posiadam tej książki - piszę tyle ile pamiętam). W środku ksiazki mamy liczne opisy techniki innej cywilizacji oraz jej destrukcyjnej historii.

Hex

  • Gość
Re: kilka wyjasnien Bardzo Prosze
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 20, 2006, 03:20:30 pm »
A ja bym jeszcze dodał "Eden". Tam możnaby się doszukać wszystkich wymieonionych przez Ciebie wizji. Opis obcej planety w "Fiasku" znajduje się również na samym początku. Poza tym przymiotnik niesamowity od razu skojarzył mi się z wytworami oceanu z "Solaris". Tylko niestety nie mam tej książki przy sobie więc dokładnego rozdziału nie podam.

Pozdrawiam

A-cis

  • Gość
Re: kilka wyjasnien Bardzo Prosze
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 20, 2006, 07:41:44 pm »
A jesli chodzi o pejzaż obcej planety, to "Astronauci"