Autor Wątek: słuchowiska radiowe  (Przeczytany 15835 razy)

yahmar

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
słuchowiska radiowe
« dnia: Sierpnia 16, 2006, 08:36:48 pm »
Czołem. Proszę nie krzyczeć, że zakładam nowy temat, ale przeczesując forum nigdzie się nie napatoczyłem na wątek dotyczący słuchowisk radiowych wg prozy p. Stanisława. Czy ktoś się pokusił lub ewentualnie pokusi o wymienienie tych słuchowisk? Ja pamiętam tylko Kongres Futurologiczny prezentowany swego czasu w radiowej Trójce, ale wiem, że było tego więcej.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2006, 11:16:03 am wysłana przez Terminus »

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: radiowych Słuchowiska
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 16, 2006, 09:42:23 pm »
o. nie wiedzialem. ale nie przepadam. cieżko mi sie skoncentrowac, chyba jestem wzrokowcem :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Re: radiowych Słuchowiska
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 16, 2006, 09:51:43 pm »
Jedyne, co kojarzę, to fakt, że swego czasu, za "starej, dobrej Radiostacji" niejaki Bogusz Junior (czy jak on tam się zwał) czytał na antenie Kongres Futurologiczny właśnie. Podobnie zresztą jak Śniadanie mistrzów Vonneguta. Nie było to jednak regularne słuchowisko, ale raczej przerywnik "mówiony" pomiędzy granymi numerami.

yahmar

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: radiowych Słuchowiska
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 17, 2006, 07:21:10 pm »
W sumie też bardziej wolę czytać, ale tak czasami przychodzi mi ochota, żeby ktoś poczytał za mnie :) Od jakiegoś czasu próbuję małżonce coś podrzucić do przeczytania, coś lekkiego na początek, np. Dziennki gwiazdowe, ale ona się zniechęca. Więc tak sobie pomyślałem, że zapodam jakieś słuchowisko, żeby się otrzaskała, ale poza Kongresem nic mi do głowy nie przychodzi. Help

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: radiowych Słuchowiska
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 17, 2006, 09:01:11 pm »
GOLEM XIV -> to był żart  :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

BJOPi

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 2
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: radiowych Słuchowiska
« Odpowiedź #5 dnia: Września 29, 2006, 10:20:31 am »
Witam wszystkich,
W czasach świetności Programu Trzeciego  :'( była "Codziennie powieść w wydaniu dźwiękowym". I tam doborowa obsada aktorów-lektorów czytała Solaris. Marek Walczewski, Barbara Barska, Bolesław Smela, Leszek Herdegen, Jerzy Nowak, Zygmunt Józefczak zrobili małe arcydziełko w rozgłośni krakowskiej.  :o
Teraz po wieeeelu latach znalazłem u kolegi 5 plików MP3 zawierających 6 odcinków tej powieści. Ucieszyłem się bardzo ale okazało się, że te odcinki są jakby przygotowane dyktafonem. Nie ma prawie żadnych przerw między wypowiedziami. Żadnego dłuższego fragmentu muzyki w tle, Skrócone do niemożliwości, aż czasem drażni.  >:( Ponadto w tych plikach w niektórych momentach słychać interferencję (buczenie) spowodowaną przez jakieś urządzenie elektroniczne.  :-[
Ale dobra strona tego wszystkiego to to, że być może istnieje gdzieś oryginał. Czy ktoś coś wie? Może można go gdzieś kupić? Może ktoś ma nagranie "Kongresu futur."? :-?
Pozdrawiam, BJOPi

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: słuchowiska radiowe
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 27, 2018, 12:43:52 pm »
Tymczasem Niemcy "Niezwyciężonego" na słuchowisko przerobili:
https://www.mdr.de/kultur/podcast/hoerspiele/hoerspiel-stanislaw-lem-der-unbesiegbare100.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lemolog

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 444
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: słuchowiska radiowe
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 27, 2018, 05:14:17 pm »

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: słuchowiska radiowe
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 16, 2018, 10:55:47 pm »
Pokłosie wiadomego plebiscytu... W radiowej Trójce przerobiony na słuchowisko "Solaris" w odcinkach leci*:
https://www.polskieradio.pl/9/206/Artykul/2224290,Zwyciezczyni-powraca-do-Trojki-czyli-Solaris-Stanislawa-Lema

* Kawałek już przeleciał, ale trochę jeszcze zostało...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: słuchowiska radiowe
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 08, 2021, 02:56:22 pm »
W Wielkanoc radiowa Czwórka powtórzyła słuchowisko (z roku 1996) według "Solaris". W Sieci można je odsłuchać i dziś:
https://www.polskieradio.pl/10/9180/Artykul/2708858,Solaris-Stanislawa-Lema-sluchowisko-na%c2%a0Wielkanoc
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: słuchowiska radiowe
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 25, 2021, 01:02:44 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Marek Kwiatkowski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: słuchowiska radiowe
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 19, 2021, 03:22:26 pm »