Autor Wątek: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej  (Przeczytany 154913 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #270 dnia: Sierpnia 02, 2019, 01:16:49 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #271 dnia: Grudnia 02, 2019, 09:08:52 am »
Wygląda na to, że się zgadzam z Łukaszenką   ;D
https://niezalezna.pl/299918-komorki-w-szkolach-bialorus-podzielona
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2019, 09:24:27 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #272 dnia: Grudnia 02, 2019, 09:31:51 am »
Pewno, nie ma to jak nogi z dupy powyrywać i mówię serio, najlepsza pomoc naukowa :) . Małż każe wkładać do pudełka jak coś. A przed maturą to każą wyciągać baterie, bo wiadomo, zadzwoni takiemu i znów za rok matura.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #273 dnia: Grudnia 02, 2019, 11:48:33 am »
Cytuj
nie ma to jak nogi z dupy powyrywać

Też jestem przeciw telefonom podczas szkolnych lekcji, ale żeby moderator publicznie bluzgał ohydnym wulgaryzmem? Zapaść polskiej Kultury Narodowej?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #274 dnia: Grudnia 03, 2019, 07:12:30 pm »
Pewno, nie ma to jak nogi z dupy powyrywać i mówię serio, najlepsza pomoc naukowa :) . Małż każe wkładać do pudełka jak coś. A przed maturą to każą wyciągać baterie, bo wiadomo, zadzwoni takiemu i znów za rok matura.
A SZ.P.  Onka nie obawia się, że sprzęt w pudelku się podrapie, uszkodzi czy cóś i delegat dziecia czyli rodzic będzie rościł wściekle?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #275 dnia: Grudnia 03, 2019, 08:11:55 pm »
Ona łatwo drapie podekscytowana ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #276 dnia: Grudnia 03, 2019, 08:29:40 pm »
Ona łatwo drapie podekscytowana ;) .
Aleco? Drapie służbowo? Te smartfony, w szybki?
Czy co inne miałeś na... bo jesli służbowo, to niech uważa jak zaraz zawiśnie nad nią niezawisły sąd uruchomiony  pieniaczem-rodzicem.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #277 dnia: Grudnia 03, 2019, 08:56:34 pm »
Jak już co to ona nie patrzy, co drapie ;) .

PS - jaja sobie oczywiście robię. Mają w regulaminie to czy tamto o tych komórkach i jakoś chyba sprzeciwów brak.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #278 dnia: Grudnia 03, 2019, 11:44:24 pm »
PS - jaja sobie oczywiście robię. Mają w regulaminie to czy tamto o tych komórkach i jakoś chyba sprzeciwów brak.
No ja przecież wiem  :D , że to jaja. Tylko te żółte mrużenie nie zawsze wkliknę. Przecież ja też, jeno bardziej na miękko.
Tym niemniej,  oblatuje do pierwszego crashu.. że wrócę do zaboru smartfonów. Takiego droższego. Kiedyś w końcu spadnie i się połamie. Kto wtedy płaci?
Może ubezpieczyciel? Hm..
Z innej bajki - PISA ujawnia dane sprzed roku - może nie taka ta zapaść jak ją malują  :)
Zależy jakie tło przyłożyć..
https://fakty.interia.pl/polska/news-wyniki-badania-pisa-2018-polscy-uczniowie-w-scislej-czolowce,nId,3368181
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2019, 11:52:36 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #279 dnia: Grudnia 04, 2019, 08:50:14 am »
No jo, szit hepens jak wiadomo. Chyba małż trzymie pudełko, a manipulują uczniowie. Co do tego PISA to łabędzi śpiew może być. Z pierwszych doniesień z linii licejum nowe-byłe ósme klasy jednak odstają od ostatnich gimnazjalnych. Może zmienność populacyjna tylko ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #280 dnia: Grudnia 04, 2019, 11:19:51 am »
Też uważam, że ta PISA dotyczy już ugruntowanego systemu - z gimnazjami.
Natomiast obecna zmiana wywróciła ów system na nice. Program dla 7/8 klas jest nieprzyswajalny - w sensie przeskoku - obecne 8 klasy miały do 6 klasy tylko ogólną przyrodę (na poziomie - jakie to drzewo?, myj zęby, sól szkodzi), która nagle w 7 klasie stała się: biologią, geografią, fizyką i chemią (na poziomie - uważam średnim - np. genetyka i krzyżówki). Do tego doszedł drugi język i WOS.
Dopiero za kilka lat ośmioklasowy model ma szanse powrotu do tego sprzed lat - kiedy to od 4 klasy będą wdrażane - stopniowo - wyżej wymienione przedmioty.
Obecni 13-15 latkowie przechodzą operację na żywych tkankach...wątpię by kończyli ją z poziomem wiedzy takim, jak po 3 letnim gimnazjum.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2019, 11:25:53 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #281 dnia: Grudnia 05, 2019, 12:58:30 am »
Cytuj
Z pierwszych doniesień z linii licejum nowe-byłe ósme klasy jednak odstają od ostatnich gimnazjalnych. Może zmienność populacyjna tylko ;) .
Może tak być, a może być inaczej  :)
Cytuj
Obecni 13-15 latkowie przechodzą operację na żywych tkankach...wątpię by kończyli ją z poziomem wiedzy takim, jak po 3 letnim gimnazjum.
Jeśli dobrze liczę PISY nie będą zdawać absolwenci 8 klas, gdyż są o rok młodzi od gimnazjalnych trzeciaków. PISĘ będą zaliczać uczniowie po 1 klasie LO, a w wypadku tych co wysłano do do szkoły 6-latkami, to i po 2 klasie LO (to sprawdzian dla tych co ukończyli 15 rok życia).
Ciekaw jestem wyników z kolejnych lat... zerknąłem - co 3 lata robią.
Następne będzie w 2021
https://pisa.ibe.edu.pl/2019/11/07/matematyka-glowna-dziedzina-badania-pisa-2021/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2019, 01:12:16 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #282 dnia: Grudnia 05, 2019, 03:08:31 pm »
Cytuj
Obecni 13-15 latkowie przechodzą operację na żywych tkankach...wątpię by kończyli ją z poziomem wiedzy takim, jak po 3 letnim gimnazjum.
Jeśli dobrze liczę PISY nie będą zdawać absolwenci 8 klas, gdyż są o rok młodzi od gimnazjalnych trzeciaków. PISĘ będą zaliczać uczniowie po 1 klasie LO, a w wypadku tych co wysłano do do szkoły 6-latkami, to i po 2 klasie LO (to sprawdzian dla tych co ukończyli 15 rok życia).
Ciekaw jestem wyników z kolejnych lat... zerknąłem - co 3 lata robią.
Następne będzie w 2021
To chyba wygląda tak:
http://www.ibe.edu.pl/pl/aktualnosci/1067-matematyka-glowna-dziedzina-badania-pisa-2021
Badanie przeprowadzane jest zawsze wśród uczniów, którzy w roku poprzedzającym ukończyli 15 lat.
Czyli w 2021 będą to uczniowie, którzy w 2020 skończyli 15 lat - rocznik 2005. Teraz ten rocznik jest w ósmej klasie. O ile uczeń poszedł do szkoły jako 7-latek.
W 2021 ten rocznik będzie kończył pierwszą klasę, a zaczynał drugą - nie wiem w którym półroczu to badanie. To także uczniowie klasy wyższej, którzy poszli do szkoły jako 6-latki.
To jest rocznik z eksperymentu.
Hm...z matmą trudno powiedzieć, bo jest pewna kontynuacja - reforma rozwaliła przede wszystkim przedmioty, które wymieniłam wyżej.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #283 dnia: Marca 24, 2020, 06:00:13 pm »
Czy to przymiarka do egzaminów via net? Podobno nie, ale próbne egzaminy i matury już były...so?:
Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że pod koniec marca Centralna Komisja Egzaminacyjna przeprowadzi przez internet próbne egzaminy ósmoklasisty – dowiedział się reporter RMF FM. W takim samym trybie mają się też odbyć próbne matury.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-cke-przeprowadzi-probny-egzamin-osmoklasisty-i-probna-mature,nId,4400174
I kto to będzie sprawdzać? Nikt? Automat? :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #284 dnia: Marca 24, 2020, 06:17:11 pm »
Czy to przymiarka do egzaminów via net? Podobno nie, ale próbne egzaminy i matury już były...so?:
Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że pod koniec marca Centralna Komisja Egzaminacyjna przeprowadzi przez internet próbne egzaminy ósmoklasisty – dowiedział się reporter RMF FM. W takim samym trybie mają się też odbyć próbne matury.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-cke-przeprowadzi-probny-egzamin-osmoklasisty-i-probna-mature,nId,4400174
I kto to będzie sprawdzać? Nikt? Automat? :-\
Pachnie bajeczką - już jest koniec marca   :D
Poza tym jak zagonią dzieci przed komputery w domu, skoro i teraz spora część uczniów udaje Greka w formie zdalnej. Jak sprawdzą osprzęt komputerowy, zabezpieczą stosowne programy graficzne w każdym domu? Jak zabezpieczą samodzielność roboty? Uwiarygodnią klikającego? Totalna bzdura.
Kto to sprawdzi tylko wisienką - chyba że na abc - wtedy i maszynka da radę.
Pytanie tylko - po co?
Ktoś chce coś udowadniać w takim czasie? Że można?
Albo to fejk, albo faktycznie, rodzaj zabawy z braku innych pomysłów. Znaczy próbka w formie zabawy, dla chętnych jest możliwa, ale to i teraz przecież jest możliwa - wystarczy wejść na strony cke i porobić sobie stare egzaminy. Obok są wzorcowe odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2020, 06:22:57 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana