Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447279 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1230 dnia: Czerwca 26, 2020, 09:43:56 pm »
@ maziek

Powtórzę:
Cytuj
Czy istnieją tak samo absolutnie pewne i niewzruszalne dane dotyczące rozkładu wieku kowidowych nieboszczyków oraz towarzystwa innych chorób w tej ich ostatniej drodze?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1231 dnia: Lipca 04, 2020, 05:13:35 pm »
Gdybym był GIS-em, to bym na swojej stronie umieścił trzy okienka i codziennie aktualizowałbym ich zawartość:

1. - liczba zakażeń w ciągu ostatniej doby

2. - liczba zakażeń w ciągu ostatniego tygodnia

3. - liczba zakażeń w ciągu ostatniego miesiąca

Inna sprawa, że GIS nie jest dla zwykłych obywateli-internautów, tylko - według wiki - dla PIS: (https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3%B3wny_Inspektorat_Sanitarny)

No i każdy porównujący okienka mógłby dojść do własnych wniosków, a to już byłaby samowola, chaos i anarchia. Białoruś i w ogóle Rosja, prawdę mówiąc...

R.   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1232 dnia: Lipca 08, 2020, 02:39:28 pm »
Trafiłem na ciekawy dokument Agencji Bezpieczeństwa Publicznego, który poniekąd łączy Poncjusza Piłata z Albertem Einsteinem. Stare pytanie rzymskiego namiestnika „czym jest prawda?” przeszło poniekąd do historii, ale teza o względności absolutnie wszystkiego nabiera rumieńców dopiero sto lat po swoich narodzinach. Mam na myśli fejkniusy [poręczna wikipedyczna definicja: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fake_news]. Fałszywe wieści są wprawdzie stare jak świat, lecz w XXI wieku nabrały całkiem nowego życia, wręcz narodziły się na nowo, a to dzięki internetowi i jego okolicom (mejle, SMS-y, smartfonia, także bezkonsekwencyjne plotkarnie-maglarnie, zwane dla niepoznaki "mediami społecznościowymi i "dziennikarstwem obywatelskim").

Tekst w „Przeglądzie Bezpieczeństwa Wewnętrznego” (Emów, 2018) nosi tytuł: „Środki aktywne jako rosyjska agresja hybrydowa w retrospekcji”. Tekst przeczytać można w podanym wikipedycznym haśle po kliknięciu w drugi przypis, a cały dowcip polega na tym, że żadnych opinii zamieszczonych w tym materiale prasowym ABW nie sposób zweryfikować! Tytuł tytułem, ale o podłych podstępnych Rosjanach i rzekomej ich agresji nie ma tam ani jednego konkretnego słowa. Trzeba ALBO wierzyć autorce (Jolanta Dalczewska, służbowego stopnia nie znam), ALBO potraktować jej artykuł jako przykładowy instruktażowy klasyczny fejknius.
Tertium non datur!!! To jest numer co się zowie!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1233 dnia: Lipca 13, 2020, 04:24:04 pm »
Co do "repolonizacji mediów", którą straszą przeciwnicy PiS, to jak przeciwstawiono się dominacji zagranicznych mediów w innych państwach? W jaki sposób prawny?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1234 dnia: Lipca 14, 2020, 06:17:28 pm »
Siedem twierdzeń, które nie mają ze sobą nic wspólnego poza jednym: wierzę w ich prawdziwość.

1. Najgorsze rzeczy na świecie, to kłamstwo i wojna.

2. To oskarżyciel ma dowieść winy oskarżonego, a nie oskarżony swej niewinności.

3. Człowiek, któremu czynienie przykrości innemu człowiekowi sprawia przyjemność, jest złym człowiekiem.

4. Późniejsze nie może być przyczyną wcześniejszego.

5. Głównym powodem, dla którego nie wybuchła dotąd wojna nuklearna, jest strach przed jej skutkami.

6. 2+2=4.

7. Stanisław Lem był najwybitniejszym umysłem w dziejach ludzkości.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1235 dnia: Lipca 15, 2020, 01:24:04 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1236 dnia: Lipca 15, 2020, 09:26:48 pm »
Wyodrębnię.

To jest afera co się zowie.

W pełni podzielam przedchwilny tenor pana Piotra Niemczyka u pani Ulejnik, że to jest koszmarna wpadka służb wielopłciowych. One nawaliły. Padły. Zdechły. Wedle słownictwa maźka - dały tylniej głowy. One NIE DZIAŁAJĄ.

No koszmar jakiś. Na ABW i wywiady/kontrwywiady moje państwo łoży (akurat wiem) duże piniendze, ale jakim cudem te, pożal się Boże, służby dopuściły do takiej rozmowy?

Jeśli cóś jest pewne, to to, że nie grały tu żadnej roli FSB/Putin, bo gdyby tak było, to by Dudę skumpromitowały PRZED, a nie PO.

Jeśli nie polecą gilotynowo służbowe głowy, to chyba pójdę po piwo albo może i wutkie.

Duda Dudą, ale polskie CIA, Mossad, eMaJfajf czy inne stare dobre KGB? Gdzie one są? Zabrakło ich.

W pale się nie mieści.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1237 dnia: Lipca 15, 2020, 09:40:28 pm »
Wtopa, powinny polecieć głowy.
Na pewno jedna, która jak twierdzą, uwiarygodniła "kawalarzy".
https://niezalezna.pl/340898-katarzyna-gojska-o-aferze-z-rosjanami-prawa-reka-cimoszewicza-narazila-glowe-panstwa
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1238 dnia: Lipca 15, 2020, 09:56:25 pm »
Aaa, czyli komuchy. Jasne. No przecież.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1239 dnia: Lipca 15, 2020, 10:56:49 pm »
Jeśli polskie tajne służby są komuchani lub komuszymmi agentami - powinny w całości być natychmiast rozwiązane i zamknięte - na razie w areszcie. Ale to duża robota - posadzić parę tysięcy ludzi.
I kto niby miałby to zrobić? Skąd wziąć parę tysięcy wyszkolonych niekomuchów pod bronią? Aaa, wiem, WOT!!!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1240 dnia: Lipca 15, 2020, 11:17:51 pm »
A gdzie przeczytałeś, że komuszy agent? Komunistą był, a może i jest Cimoszewicz. A Pan/Pani jego bliską wspołpracowni... Jedno nie wynika z drugiego, zwłaszcza, że dyplpmat...mam problem z końcówkami, protegowana/y przez profesora Geremka, który w tej fazie życia już komunistą nie był, o ile oczywiście uznać jako kryterium bycia/niebycia krasnoludkiem członkostwo w PZPR.
Mnie bardziej martwi niż ten cały incydent fakt, że media mają dostęp do tak szczegółowych technicznych informacji z kancelarii prezydenta (akurat zerkam w Onet).
Czy tam pracują na dwóch etatach?
Tam też ktoś powinien polecieć, przecież oni nie pracują za 4 tysiące miesięcznie, by dawać kolejne "szanse" z baraku chętnych na ich miejsce.
A Rosjanom należałaby się nagroda za ujawnienie "słabego punktu".
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1241 dnia: Lipca 15, 2020, 11:31:49 pm »
Nie przeczytałem, tylko poszedłem za sugestią mażka, która pojawiła się po Twoim wpisie.

R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1242 dnia: Lipca 16, 2020, 12:03:23 am »
Jeśli cóś jest pewne, to to, że nie grały tu żadnej roli FSB/Putin, bo gdyby tak było, to by Dudę skumpromitowały PRZED, a nie PO.
Moim zdaniem, tamci dwaj błaźni, Kuzniecow-„Wowan” i Stolarow-„Lexus” wcale nie skompromitowali Prezydenta Dudę. Zamierzony cel - sprowokować pana Dudę do jakiejś nieostrożnej wypowiedzi, ośmieszyć Polskę i jej Prezydenta w oczach świata – nie został osiągnięty.
Biorąc pod uwagę postawione przez rosyjskich „prankierzy” pytania, można twierdzić, że nie był to żaden prank, żart czy practical joke, tylko otwarta i bezczelna prowokacja. Z której Prezydent, dzięki Bogu, wyszedł z twarzą. Respekt i szacun.

Кузнецова и его коллегу подозревают в работе на российские власти и ФСБ. Сам Вован утверждает, что свободен в выборе «жертв» и не работает «на заказ», в то же время признаёт, что имеет предложения от «знакомых» по выбору тем для очередного розыгрыша.
Kuzniecow i jego kolega są podejrzani o współpracę z władzami rosyjskimi i FSB. Sam „Wowan” twierdzi, że ma swobodę wyboru „ofiar” i nie pracuje „na zamówienie”, ale jednocześnie przyznaje, że ma zalecenia od „przyjaciół” co do wyboru tematów kolejnego prankowania.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%80_%D0%92%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1243 dnia: Lipca 16, 2020, 08:51:14 am »
Całkowicie zgadzam się z LA. Prezydent mówił OK. Trudno wymagać od prezydenta, żeby zadawał pytania kontrolne i pytał o imię rodowe matki oraz miejsce urodzenia interlokutora w celu weryfikacji, skoro służby połączyły rozmowę. Mniej więcej od połowy rozmowy pytania padały tego rodzaju, że zapewne się zorientował, ale będąc na jego miejscu też nie zakończyłbym rozmowy, bo w końcu nie mógł wykluczyć, że to jednak sekretarz generalny ONZ po dwóch głębszych porto. Chociaż uważam, że bez przesady z zaliczaniem tego żarciku do arsenału wojny hybrydowej.


Natomiast przypuszczam, że Wronecka jest po prostu kozłem ofiarnym, bo przecież nasi się nie mylą, tylko te "popłuczyny" po komuchach i PO (i to nasza litość, że nazywamy to tylko "myleniem się"). Więc nasi nie mogli się pomylić, a Wronecka mogła, c.n.d. Po pierwsze to podobno jest na wakacjach w Polsce, więc zgodnie z BHP i kodeksem pracy za co ma niby odpowiadać będąc na urlopie? Podobno mail inicjujący rozmowę przyszedł jakiegoś pospolitego adresu publicznego... w rodzaju gmaila czy innej darmówki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1244 dnia: Lipca 16, 2020, 12:07:27 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83029#msg83029

Nie znam treści rozmowy prezydenta RP z ruskimi oszustami/żartownisiami.

Całkowicie nie zgadzam się z maźkiem i i z LA.

Kompromitacją - dla mnie - jest dramatyczna niesprawność różnych polskich służb w takich okolicznościach. Nie co innego.

Ta kompromitująca niesprawność polega na jednym jedynym: służby nie miały prawa autoryzować tej słuchawki prezydentowi. Prezydent natomiast musiał ufać służbom.

To jest afera, powtórzę: nie co innego.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )