Autor Wątek: Patriotyzm: głupota czy konieczność?  (Przeczytany 180603 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #435 dnia: Października 06, 2013, 09:24:38 pm »
A propo te wcześniej wzniesione ręce, to okazywanie radości czy też prośba abym nie pisał już więcej,
Jak zobaczyłem te spacje po znakach przestankowych - to jakbym Boga zza chmur zobaczył. Alleluja!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #436 dnia: Października 28, 2013, 11:39:00 pm »
Muszę odgrzebać, bo moja obsesja itd. ;)
"Sins of the Father"[/url] (ola zna, bo dała mi się przekonać - drogą PMową - do obejrzenia paru "Treków";). SF to nie jest, raczej - osadzona na umownym tle - historyjka społeczna ubrana w zewnętrzne formy szekspirowskiego patosu

To prawda. Obejrzałam nawet  jeden długi film. Nie wiem czy przez to, że byłam dosyć negatywnie nastawiona do ST  - parę odcinków zaskoczyło mnie in plus. Znaczy przesłoniły mi oczywiste minusy;) No właśnie - gdzie ta zasadność przebierania się w te "kosmiczne" szatki, żeby opowiadać o tym co przyziemne?;)

Niedawno wyczytałem, że jeden z najlepszych odcinków tego typu ("Duet", o którym pisałem dwakroć, dość uniwersalna przypowieść o ludobójstwie) został przepisany na realia Niemiec lat '50:
http://startrekreviewed.blogspot.com/2009/06/6.html
Ponoć z zadowalającym efektem.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2013, 11:56:18 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #437 dnia: Listopada 23, 2013, 05:37:43 pm »
Na trzeciej stronie tego wątku (BTW: czy Wiesioł od Globalnych dostal za ten wątek postulowany przeze mnie Medal Drąga, czy nie dostał?) jest mój podkij w podmrowisko: http://forum.lem.pl/index.php?topic=957.msg44333#msg44333, więc do mych Wybitnych Adwersarzy z tej trzeciej strony i następnych (olkapolka, tzok, maziek...) z przyjemnością kieruję dzisiejszą opowieść o szwajcarskich degeneratach-komunistach i ich podłym referendalnym ustroju: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15001196,Szwajcarzy_zabiora_bogatym__Szef_nie_zarobi_w_miesiac.html
Z osobistą frajdą intelektualną (na tym forumowym tle), w pierwszej wolnej chwili napiszę sobie teraz o tym felieton :-)
VOSBM

pjes: O, wciórności: http://forum.lem.pl/index.php?topic=957.msg44399#msg44399
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2013, 05:51:14 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #438 dnia: Listopada 24, 2013, 02:58:55 pm »
Powinni zrobic w Szwajcarii nastepne referendum z pytaniem: Czy uwazasz ze socjalistow, ktorzy zorganizowqli poprzednie referendum i ludzi ktorzy sie pod nim podpisali nalezy pozbawic obywatelstwa i wykopac poza Szwajcarie?
 Jak referenda to referenda, jak demokracja to demokracja.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #439 dnia: Czerwca 21, 2015, 12:16:15 pm »
 Tak tu kiedyś linkowałem wykład prof. Zybertowicza o minimum patriotycznym. Wczoraj przeczytałem to http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/id,6535/Firma-Monika-Olejnik-na-tropie-KRUS.html "problem" płacenia uczciwie podatków, jak widać jest wieczny  8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #440 dnia: Marca 16, 2017, 05:15:43 am »
http://www.stefczyk.info/blogi/na-moj-rozum/kapital-20,19574655730

Najpewniej wskutek popicia etanolem (może zresztą to był metanol?) większej ilości proszków na ból głowy, których otępiające działanie jest powszechnie znane od czasów „Wizji Lokalnej”, ni przypiął ni przyłatał umieściłem powyższy link do swego dzisiejszego blogowego wpisu („Kapitał 2.0”) w wątku o jakichś robótkach damskich Smoka Latającego, zamiast tutaj, u pana Wiesioła. Ten linkowany wyżej wpis jest bowiem ciągiem dalszym dyskusji o wynagrodzeniach. Ta dyskusja zaczęła się w niniejszym wątku w maju 2012 tym wpisem:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=957.msg44333#msg44333, tematem zajęli się nastęnie tzok,  Q, wiesioł, Olkapolka i inni, a kawa na ławę została wylana już chwilę potem m. in. w tym miejscu (i dalej):
https://forum.lem.pl/index.php?topic=957.msg44399#msg44399

 Uprzejmie przepraszam i proszę służby moderacyjne o usunięcie tego wpisu-linka ze smoczego wątku ”Właśnie stworzyłem”
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #441 dnia: Marca 16, 2017, 02:20:20 pm »
Powtórzę: czy demokratyczne państwo prawne powinno ustawowo okreslić jakąś górną granicę takich prywatnych wynagrodzeń za pracę, czy nie? I jakie są argumenty? [/i]
VOSM

imho demokratyczne państwo - nie, bo wszyscy ludzie wybędą za mamoną do państw które nie wowadzo. demokratyczny świat - chyba tak,
ale są dużo ważniejsze rzeczy jak zatrzymanie wzrostu gospodarczego bo bez zrobienia tego kopnie nas w końcu nieuchronny kryzys finansowy :X


argumenty:

jak ktoś ma za dużo pieniędzy to mu sie w głowie przestawia.
jak ktoś ma za mało pieniędzy to mu się w głowie przestawia.

tym sposobem postuluję również wprowadzenie do progresywnego podatku dochodwego negatywny.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2017, 02:21:54 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.


wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #443 dnia: Listopada 12, 2017, 12:17:54 am »
Coś takiego na interii taki artykuł http://m.interia.pl/biznes/news,2544345,4211 Czytam nie mogę załapać , gdzie jest haczyk, może ktoś pomóc ?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #444 dnia: Listopada 12, 2017, 09:32:58 am »
Chodzi Ci jak to działa?

Ten, który sprzedaje np. żelazo, nie płaci VAT, ale może odliczyć kwotę VAT, którą normalnie by zapłacił (jak ma "czym" odliczyć).
Ten, który kupuje nie płaci VAT, bo wystarczy, że to co kupił od razu sprzeda za te same pieniądze.

Typowo: posiadacz przykrej faktury z należnym VAT w wysokości X kupuje żelazo w ilości od której podatek również wynosi X, a następnie od razu to żelazo sprzedaje. W związku z tym u niego z transakcji żelazem nie powstaje podatek ale może on odliczyć od należnego podatku VAT X. X minus X równa się zero i przykry VAT z wejściowej faktury znika. Żelazo w rękach kolejnego nabywcy nie musi zagrzać miejsca i tak dalej (karuzela). Bonus taki, że żelazo w ogóle nie musi zmieniać miejsca pobytu, tylko leży sobie w wynajętym magazynie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #445 dnia: Listopada 12, 2017, 02:56:03 pm »
Chodzi Ci jak to działa?


Dobry człowieku, dzięki za wyjaśnienie lecz nie o to mi chodziło. Zresztą myślę, że profesor w artykule dosyć jasno to wyjaśnił. Jedynym z czym bym się nie zgodził w artykule to ocena niewykrywalności. Mi chodziło o same ukazanie sie artykułu na portalu, który to jak wiemy wszyscy jest własnością .... ."Usprawiedliwieniem " jest to, że treść niejako uderza w działania rządu, powiedzmy niewystarczające    i to jest haczyk, który nie wiedzieć skąd dotarł do mnie dopiero dzisiaj.  Snucie teorii spiskowych jest zapewne stratą czasu lecz w dzisiejszych, jakże ciekawych czasach wydaje sie całkiem na miejscu. Za "przewałami " na grube miliony, miliardy stoją grupy przestępcze często powiązane z służbami specjalnymi i to nie tylko naszego kraju. Majestersztyk   aczkolwiek nie do końca udany to piramida Amber Gold, której celem było wykupienie Lotu na rzecz niemieckiej firmy za pieniądze obywateli polskich.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #446 dnia: Listopada 12, 2017, 04:46:57 pm »
Widzisz ja nie wiem co jest czyje więc nie mam z tego powodu problemów
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #447 dnia: Listopada 12, 2017, 08:54:58 pm »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #448 dnia: Listopada 12, 2017, 11:36:21 pm »
Widzisz ja nie wiem co jest czyje więc nie mam z tego powodu problemów
Szczęśliwy człowiek  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #449 dnia: Lutego 19, 2018, 02:49:33 pm »
Podobnież Jaruzelowi i Kiszczakowi mają odebrać jenerała. Jestem przeciw. A co sądzi szanowne zbiegowisko?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).