Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 519988 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #630 dnia: Listopada 01, 2012, 09:03:49 pm »
PS Coś mi po głowie chodzi,czy czasem mając próbki trotylu ,nie mozna stwierdzić z jakiej fabryki pochodzi i kiedy wyprodukowany?
Nie. Właśnie o to chodzi, że nowoczesne materiały wybuchowe są do ustalenia a trotyl nie.
Któż sprzedał taką bzdurę? Większość mat. wyb. można wyprodukować w domu mając jakie takie pojęcie o chemii i dostęp do internetu. Wszelkie mat. wybuchowe może wyprodukować każde średnioporządne laboratorium chemiczne. Twierdzisz, że czysty związek chemiczny, dajmy na to (NO2)3C6H2CH3, wyprodukowany w jednym laboratorium, da się odróżnić od wyprodukowanego w innym laboratorium? Jak? Na atomach jest etykietka?

Faktem jest, że stosując metody porównawcze można czasem przypisać daną porcję TNT do produkcji którejś z dawniejszych fabryk (stosowano różne domieszki zwiększające czułość). Faktem też jest, że od pewnego czasu (po DWŚ) legalni producenci m.w. i m.m. mają obowiązek je znakować - poprzez stosowanie substancji znacznikowych. Legalni, i w niektórych częściach świata. Pytanie jednak, jakiego pochodzenia TNT użyłby Putin, który nie jest kretynem, zakładając, że nie byłby to środek wyprodukowany w tajnym laboratorium rosyjskim, ze zwróceniem szczególnej uwagi na brak najmniejszych przesłanek umożliwiających określenie jego pochodzenia*? Może wzięliby TNT z niemieckiego pocisku z DWŚ, a może z japońskiego? A może byłyby to laski TNT komercyjnie dostępne w USA? Mam lepszy pomysł, nawet nie to, że m.w. z polskiej amunicji przejętej w 1939 - ale może coś nowszego, z Afganistanu? A może to jednak Tusk zakradł się na Okęcie i napchał TNT do skrzydła - a TNT wyciągnął z jednego z tych niewybuchów, co to teraz w Warszawie masowo je znajdują?

*Np. wyprodukowany wyłącznie z użyciem surowców i aparatury zakupionej legalnie w USA (Niemczech, Czechach, Polsce...).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #631 dnia: Listopada 02, 2012, 12:02:51 am »
Taa by musiał wyprodukować semtex domowej roboty.
2. Macie tu podejście sokratyczne, czyli moje:
A teraz sokratycznie: był taki gościu Sokrates co zadawał pytania, idźmy tym tropem. Każdy niech zasłoni najpierw odpowiedzi kartką i powoli odsłaniając sprawdzi, czy się zgadza.

PYTANIE:
Co prokuratura zamierza opublikować za pół roku?
ODPOWIEDŹ:
Wyniki badań próbek.

PYTANIE:
Dlaczego te próbki pobrali?
ODPOWIEDŹ:
Pobrali, bo w Smoleńsku na Siewiernym testery bipały stwierdzając substancję wybuchową.

PYTANIE:
Ile tych próbek jest z pozytywem?
ODPOWIEDŹ:
Kilkaset.

PYTANIA na które nie ma odpowiedzi:
Jaka jest dokładność urządzeń użytych tam przez naszych szpeców?
Czy prokuratura dysponuje nowoczesną technologią i czy jej użyła, czy może jakiś gruchotów?
Czy są urządzenia, które od razu by dały pewniejszy odczyt i dlaczego ich nie mamy?
Czemu to badania ma trwać pół roku a nie 2 tygodnie?
Czy oni zawsze muszą czekać na raport a nie mogą informować się na bieżąco? Ci akurat najwyraźniej muszą.
Dlaczego dopiero teraz?
Dlaczego doktor Lasek nie wykrył tych śladów wcześniej?

Miller powinien wszak przeprowadzić badania stosowne i te ślady znaleźć i dawno zbadać, pokazując, że co prawda testery bipają pozytywnie ale są to fałszywe namiary. Skoro pozytywne bipania zaskakują, to znaczy ze komisja Millera odstawiła manianę i niech oddają piniondze za diety.

Mamy kolejny poza rejestratorami dowód, że te komisje lotnicze są niepoważne a Lasek to bezczelny troll.

Lasek włożył gen. Błasikowi w usta kwestie wypowiedziane w rzeczywistości przez 2 pilota. samo to świadczy o  dyletantyzmie tej szyszki z KBWL, bo nie zadał sobie nawet pytania, co robił wtedy mjr Grzywna? Nawet na pręgu ktoś zwrócił tu uwagę na dziwność tych ustaleń. Instytut Sehna zaś stwierdził, że mjr Grzywna wypowiadał to, co wypowiadał. Sama obecność gen Błasika który nic nie mówi, nie oddycha itp jest nieudowadnialna, a Lasek właśnie powinien jasno wykazać że gen Błasik tam był. Szczególnie że chorąży Muś nie żyje. Stwierdził chor. że wchodzenie generalicji do kokpitów było czymś niespotykanym u nas.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #632 dnia: Listopada 02, 2012, 10:41:00 am »
Taa by musiał wyprodukować semtex domowej roboty.
Widzisz jakąkolwiek trudność w produkcji TNT, pentrytu, semtexu czy C4 w domu? To na marginesie, bo udajesz, że nie rozumiesz. Napisałeś, że użyto TNT bo nie można stwierdzić, skąd pochodzi, a skąd pochodzą inne materiały można. To nieprawda, nie ma możliwości stwierdzić, skąd pochodzą m.w. o ile ten kto ich użył chciał tego uniknąć.

Cytuj
2. Macie tu podejście sokratyczne, czyli moje
Oparte wszakże na fałszywej przesłance...

Cytuj
w Smoleńsku na Siewiernym testery bipały stwierdzając substancję wybuchową.

Nie, testery tego typu działają na zasadzie IMS i nie określają składu chemicznego próbki. Pokazują jedynie, że próbka może pochodzić z rozpadu m.w., służą do badań przesiewowych na lotniskach. Bipają ponoć tak samo na papierze kredowym (celuloza) i na tworzywach sztucznych.

Dlaczego Rosja nie oddaje wraku, próbek i tak dalej pisaliśmy już sporo. Dlatego, że poprzez ich zatrzymanie i w praktycznej współpracy z główną partią opozycyjną RP ma znakomity wpływ na naszą  sytuację wewnętrzną, co jest i dla Putina szczególnie fortunne w tak trudnym okresie jak obecnie. Co postulujesz by to zmienić? Najechać ich?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #633 dnia: Listopada 02, 2012, 11:27:29 am »
Trollizm czy triolizm?
Ja tam zdecydowanie wolę to drugie!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #634 dnia: Listopada 02, 2012, 11:30:51 am »
Platonicznie, czy praktycznie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #635 dnia: Listopada 02, 2012, 11:49:28 am »
Panie Globalny, w moim wieku to już tylko pamięciowo...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #636 dnia: Listopada 02, 2012, 12:25:12 pm »

Cytuj
w Smoleńsku na Siewiernym testery bipały stwierdzając substancję wybuchową.

Nie, testery tego typu działają na zasadzie IMS i nie określają składu chemicznego próbki. Pokazują jedynie, że próbka może pochodzić z rozpadu m.w., służą do badań przesiewowych na lotniskach. Bipają ponoć tak samo na papierze kredowym (celuloza) i na tworzywach sztucznych.


Czyli bipają kiedy trzeba , a kiedy nie trzeba też bipają,tyle że nie słusznie.Czyli bez tej maszynki z dołu strony http://forum.lem.pl/index.php?topic=497.450  ANI RUSZ
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #637 dnia: Listopada 02, 2012, 12:38:13 pm »
Relacje z dwoma trollami (w moim wypadku - trollkami; nie mylić z architektonicznymi tralkami) nazywałyby się triollizmem.
Relacje mamy, teraz trzeba napisać hasło do Wikipedii.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #638 dnia: Listopada 02, 2012, 12:47:45 pm »
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2012, 01:15:07 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #639 dnia: Listopada 02, 2012, 01:51:28 pm »
Relacje z dwoma trollami (w moim wypadku - trollkami; nie mylić z architektonicznymi tralkami) nazywałyby się triollizmem.
Nie trallkuj, to wątek techniczny.

Czy ktoś wie, jakiego konkretnie urządzenia użyto (typ)?
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2012, 02:11:04 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #640 dnia: Listopada 02, 2012, 03:02:43 pm »
Relacje z dwoma trollami (w moim wypadku - trollkami; nie mylić z architektonicznymi tralkami) nazywałyby się triollizmem.
Nie trallkuj, to wątek techniczny.

Czy ktoś wie, jakiego konkretnie urządzenia użyto (typ)?
Nie wie. Możliwe, że to jakieś tandeta była i stąd zamieszanie.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #641 dnia: Listopada 02, 2012, 05:48:52 pm »
Relacje z dwoma trollami (w moim wypadku - trollkami; nie mylić z architektonicznymi tralkami) nazywałyby się triollizmem.
Nie trallkuj, to wątek techniczny.

Czy ktoś wie, jakiego konkretnie urządzenia użyto (typ)?
Tu cos jest o tym Alternews - 31.10.2012
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #642 dnia: Listopada 02, 2012, 06:26:11 pm »
O tym nie ma nic.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #643 dnia: Listopada 02, 2012, 07:17:49 pm »
O tym nie ma nic.
Trochę  przybliżyło problem jednakże,jeżeli nie tobie to przynajmniej innym.Jeśli ci chodzi o producenta sprzętu(spektometru ruchliwości jonów) i dokładny symbol to może zwróć się do Mębra  ;) Zamiast rozpisywać  o trollowaniu, mógłby zwrócić się z zapytaniem do prokuratury(jest dziennikarzem)
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2012, 08:13:31 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #644 dnia: Listopada 02, 2012, 08:15:29 pm »
Mi oddaliło. Nie wiem, kim jest Jerzy Dora ale to co mówił było przeznaczone dla przedszkolaków. Może takie są prawa massmediów (nie chodzi mi o dezawuowanie jego osoby) albo może opisy w necie są nieprawdziwe. Zresztą prokuratura też mówiła o wykrywaniu wysokoenergetycznych czy zjonizowanych cząstek, co też jest delikatnie mówiąc naciągane. Wysokoenergetyczne cząstki rozpierzchają się z prędkościami przyświetlnymi po zajściu a zjonizowane rekombinują natychmiast po ustaniu powodu jonizacji (w każdym razie w normalnej atmosferze).

To urządzenie jest prostszą wersją spektrografu mas. Próbka jest jonizowana (a więc zamieniana podczas badania w plazmę, co moim zdaniem zaciera ślad po ewentualnej wcześniejszej jonizacji) a następnie wprowadzana do rury. W rurze są dwa przeciwstawne trendy - w kierunku detektora molekuły próbki pcha pole elektryczne a przeciwnie znosi je strumień gazu. W związku z tym następuje separacja przestrzenna molekuł zależnie od ich masy, kształtu i ładunku (koniunkcja tych właściwości). Większe bądź cięższe bądź słabiej naładowane nie dolatują zbyt daleko - a te lżejsze, mniejsze bądź bardziej naładowane padają na detektor.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).