Autor Wątek: Pomysły  (Przeczytany 53209 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Pomysły
« dnia: Kwietnia 03, 2011, 12:16:44 pm »
W tym miejscu będę przedstawiał różne pomysły, które, mam nadzieję, wydadzą się Czytelnikom ciekawe, podobałyby się Mistrzowi, oraz jeszcze nigdzie i nigdy nie nabrały ciała (braku samego opisu nie mogę gwarantować ze względu na zjawisko myślenia równoległego - obserwowalne już w populacjach wielotysięcznych, cóż mówić o wielomiliardowych). Byłbym zaszczycony, gdyby w takich demonstracjach zechcieli brać udział - przynajmniej od czasu do czasu - również inni P.T. Forumowicze.
Jako rentier niebogaty [od 1 marca 2011 moja renta inwalidzka (inwalidztwo umysłowe) wzrosła z 498 zł do 512 zł miesięcznie] z góry oczekuję moralnie, iż jeśli ktoś zainspirowany moim pomysłem zrobi na nim pieniądze większe od 100 000 zł, wówczas ofiaruje mi jeden procent takiego swojego zysku netto :-)
Pomysł I.
Kawałeczki materii, możliwie małe, płaskie i nie rzucające się w oczy (jak jednomilimetrowej grubości warstwa połówki grochu), których przyłączenie/przyczepienie (przykręcenie, przyklejenie itp.) do jakiegoś przedmiotu (zazwyczaj częstego powszedniego użytku) pozwala na znalezienie tego przedmiotu w promieniu np. 10? 20? metrów od bazowego nadajnika-odbiornika-aktywatora (nie większego z kolei od paczki zapałek i zasilanego np. paliuszkiem R-6). Takie zestawy muszą być tanie (baza + 10 znaczników w cenie rzędu najwyżej małych kilkudziesięciu złotych, euro czy innych dolarów). Uważam, że w tym tkwią dosłownie miliardy.
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 03, 2011, 03:18:17 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2011, 08:14:10 pm »
No po prostu mnie zatkało. Przecież ja to "wymyśliłem" od początku do końca!!!
Staszek
P.S. Jednakże to chyba nie jest to - ze względu na "mój" minimalny zasięg oraz "moją" cenę. A bez tych dwóch parametrów to nie jest to, o co mi chodziło :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2011, 08:27:37 pm »
No po prostu mnie zatkało.
Zatka Cię jak w nowych spodniach wejdziesz do innego sklepu i rzucą się na Ciebie ochroniarze ;) .

Cytuj
P.S. Jednakże to chyba nie jest to - ze względu na "mój" minimalny zasięg oraz "moją" cenę. A bez tych dwóch parametrów to nie jest to, o co mi chodziło :-)
Kwestia założeń. W latach 90tych były modne breloczki które na gwizd odpowiadały "świergotaniem".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2011, 10:50:26 pm »
Maźku Drogi,
Mi (mnie?) chodziło nie o technologiczną możliwość, lecz o masowo produkowane i praktycznie dostępne dla każdego urządzenie, które będę mógł kupić w symbolicznym kiosku za kwotę rzędu 20-40 zł, i dzięki któremu będę mógł w swoim domu (zasięg 10 m) w każdej chwili odnaleźć gdzieś położone klucze, okulary, kalendarzyk, portmonetkę, ulubione wieczne pióro i inne tego typu drobiazgi. Mieszkań (gospodarstw domowych) jest w samej Polsce ponad 10 milionów.
Na razie to raczej nie jest to.
Staszek

Modify: Mnie
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2011, 06:27:30 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2011, 10:10:04 am »
Portale typu allegro, lecz nie sprzedające, tylko poszukujące czegoś.
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 05, 2011, 10:14:41 am »
Podczas transmisji sportowych telewizja nadaje głos stadionu i głos komentatora. Chciałbym móc kupić usługę polegającą na wyłączeniu, gdy chcę, głosu komentatora.
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 05, 2011, 04:03:09 pm »
Montowany z tyłu samochodu, aktywowany naciśnięciem umieszczonego na desce rozdzielczej przycisku, mały świetlny element w formie dłoni z wysuniętym środkowym palcem.

Fortuna, moim zdaniem, spłynęłaby szeroką rzeką na posiadacza patentu:)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:03:59 pm »
Terminusie, będa o tym pisać w książkach ropku Pańskiego 2011 Terminus i niezależnie maziek... ale oczywiście inni byli pierwsi:
http://allegro.pl/tablica-wyswietlacz-reklama-led-do-samochodu-hit-i1442116814.html

Ja to myślałem raczej o kilku pojednawczych napisach w rodzaju jak jedziesz chomącie, gdzie leziesz baranie, wyłącz długie kretynie itd.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 05, 2011, 11:00:05 pm »
Cytat: Stanisław Remuszko
Portale typu allegro, lecz nie sprzedające, tylko poszukujące czegoś.
istnieją serwisy ogłoszeniowe np. gumtree.pl, w których można zarówno zgłosić znalezionego kotka oraz zagubionego pieska :). W Polsce to jeszcze nie jest tak popularne (chyba), ale w USA jest coś takiego jak craigslist i z tego co wiem, ludzie tego powszechnie używają.
Cytat: Stanisław Remuszko
Podczas transmisji sportowych telewizja nadaje głos stadionu i głos komentatora. Chciałbym móc kupić usługę polegającą na wyłączeniu, gdy chcę, głosu komentatora.
Technicznie jest to jak najbardziej wykonalne, bo przecież już teraz w telewizji cyfrowej można mieć do tego samego obrazu kilka ścieżek dźwiękowych.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 05, 2011, 11:08:36 pm »
WSzTzoku,
1. Zajrzałem na nowojorską craigslist oraz trójmiejską gumtree.pl, i mam wrażenie, że to są raczej oferty typu dam/sprzedam/znalazłem, a nie szukam/kupię/wezmę - a mnie o to drugie szło.
2. Ma Pan niewątpliwą rację co do możliwości technicznych, lecz mi chodzi o praktyczność rynkowościową :-)
VSM
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2011, 02:55:08 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 06, 2011, 12:30:41 am »
Pan to masz wymagania ;) !
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 06, 2011, 12:31:22 am »
wyłącz długie kretynie itd.

+1 :)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 06, 2011, 06:59:03 am »
Podczas transmisji sportowych telewizja nadaje głos stadionu i głos komentatora. Chciałbym móc kupić usługę polegającą na wyłączeniu, gdy chcę, głosu komentatora.
VSM

też bym chciał. ale zdarzają się perełki w stylu 'a jezussmaria!' zanim piłka uderzy w słupek ;]
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomysły
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 06, 2011, 07:01:07 am »
Zatka Cię jak w nowych spodniach wejdziesz do innego sklepu i rzucą się na Ciebie ochroniarze ;) .

mogłem tu wcześniej wejść jednak ;]
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.