Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 275593 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2013, 04:10:50 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #376 dnia: Października 23, 2013, 05:52:49 pm »
A tymczasem wesoło bywa:
http://www.wprost.pl/ar/421911/Parowka-dowodem-na-eksplozje-na-pokladzie-Tu-154M/
http://wyborcza.pl/1,75968,14819318,Naukowcy_smolenscy_w_natarciu__Tu_154_pekl_jak_parowka_.html#TRrelSST
Szerzej TU:
http://www.rp.pl/artykul/459542,1058406-Konferencja-smolenska---relacja-na-zywo.html
Najeżenie kłamstw w Wyborczej, niezwykłe nawet jak na tą gazetę sugeruje słuszność wniosków konferencyjnych.
Tu o pomyśle Forda:
http://smocze.opary.salon24.pl/542961,ostateczny-tryumf-sledztwa-blogerskiego
Nawet w naTemat zauważyli, że piiu fziuu to manipulacja:

http://natemat.pl/79471,prof-cieszewski-na-zmanipulowanym-nagraniu-robi-piuu-bziuu-internauci-sie-smieja-piszemy-jak-bylo-naprawde

Generalnie przypominam, że fizyka jest jedna i taka sama dla wszystkiego. Jak mnie zirytujecie to powyciągam jakieś przykłady z xiążek Lema.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #377 dnia: Października 23, 2013, 05:54:37 pm »
Daj koniecznie, z tym że od razu do polityki smoleńskiej, żebym się nie musiał przepracowywać. Od pewnego czasu nie mam grama chęci na zgłębianie produkcji tego prorosyjskiego cyrku propagandy maestro Macierewicza. Tutaj daj tylko jeśli będzie publikacja, zawierająca dane wejściowe, wzorki, obliczenia i wynik. Filmiki i agitki bez pokrycia proszę do polityki smoleńskiej.
Wzorów szukaj w Raporcie Millera.

DillingerEscPlan

  • Gość
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #378 dnia: Października 23, 2013, 06:21:16 pm »
Generalnie przypominam, że fizyka jest jedna i taka sama dla wszystkiego. Jak mnie zirytujecie to powyciągam jakieś przykłady z xiążek Lema.

Np. ten:
Cytat: Stanisław Lem w "Summa Technologiae"
To jest też pogląd Konstruktora. Jest on zupełnie pewny, że świat będzie istniał i po nim; w przeciwnym razie nie pracowałby dla przyszłości, której nie zobaczy. Mówią mu, że świat będzie istniał także po zgonie ostatniej istoty żywej, ale będzie to raczej świat fizyki aniżeli spostrzeżeń zmysłowych. W świecie tym nadal będą istniały atomy i elektrony, ale nie będzie w nim dźwięków, zapachów ani barw. Konstruktor pyta jednak, jakiej właściwie fizyki będzie to świat: dziewiętnastowiecznej, z jej kuleczkami—atomami, współczesnej z atomem falowo—korpuskularnym, czy też przyszłej, która scali może własności atomów z własnościami galaktyk? Pytanie to zadaje nie dlatego, aby nie wierzył w realność świata. Tę przyjmuje jako wstępne założenie. Widzi jednak, że własności ciał, które wykrywa fizyka, są też funkcjami sytuacji, mianowicie aktualnego stanu wiedzy fizycznej.

albo ten:
Cytat: tamże
Weźmy zatem teorię próżni fizycznej. Wynika z niej, że rozpad beta zachodzi tak a tak (co jest prawdą), jak również, że nabój elektronu jest nieskończenie wielki (co nie jest prawdą). Pierwszy rezultat jest wszakże tak cenny dla fizyka, że z lichwą okupuje nieprawdziwość drugiego.

?

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #379 dnia: Października 23, 2013, 07:19:17 pm »
Cytuj
Widzi jednak, że własności ciał, które wykrywa fizyka, są też funkcjami sytuacji, mianowicie aktualnego stanu wiedzy fizycznej.
A wiedza ta w danym momencie jest taka sama czy inna? Dla konserwy i samolotu takie same własności wykryje, czy nie?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #380 dnia: Października 23, 2013, 07:35:13 pm »
@maziek http://forum.lem.pl/index.php?topic=945.msg52989#msg52989
Mawet przez myśl mi nie przeszlo, że jeśli kompetentny funkcjonariusz jednej ze służb specjalnych mojego państwa przebywający w "sali gimnastycznej" chce sprawdzić - w ramach rutynowych ćwiczonych czynności - na kogo (personalia, adresy, telefony) zarejestrowany jest samochód (dom, firma albo komputer), to może zająć mu to więcej niż kilka minut netto.
Natomiast sądowa pokazówka, na dodatek dobrze nagłośniona medialnie przez naszych TP i TW w redakcjach, musi faktycznie zająć trochę czasu, ale też wystarczy parę takich pokazówek w czołówkach telewizyjnych, a mordercze żarty trolli znikną jak sen złoty (tak jak niemal z dnia na dzień zniknęli tchórzliwi chuligani i wandale z londyńskich środków komunikacji miejskiej po zainstalowaniu w nich wszystkowidzących kamer - o czym z radością zaświadczy pan Hokus albo Nex, bo Któryś z Nich tam mieszka, tylko ciągle zapominam, Który).
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #381 dnia: Października 23, 2013, 08:26:23 pm »
Najeżenie kłamstw w Wyborczej, niezwykłe nawet jak na tą gazetę sugeruje słuszność wniosków konferencyjnych.

Ja bym raczej rzekł, że skoro maja okazję szydzić, to szydzą... A co do manipulacji, to prof. Rońda - prawie jak Dońda - się przypomina... (jego przypadek potwierdza, że rację miałem, iż zespół M. na oślep podejrzenia miota wedle taktyki z "Kataru"*) ::)

* pytanie przy tem czy idzie o to by w sedno utrafić (co dziwne by było, bo przy wszechspiskowych założeniach potwierdzenie trafienia niemożliwym się jawi) czy... by się cokolwiek przykleiło (co i chęć do szydzenia u drugiej strony może wyjaśnić...)?

Nawet w naTemat zauważyli, że piiu fziuu to manipulacja:

Być może. I przyznam, ze też bym wolał na argumenty, choć czy ktoś jeszcze tak robi? Nie jest to jednak kłamstwo, a uwypuklenie tego akurat faktu.

tak jak niemal z dnia na dzień zniknęli tchórzliwi chuligani i wandale z londyńskich środków komunikacji miejskiej po zainstalowaniu w nich wszystkowidzących kamer

Znajomy przytaczał raz w swoim artykule statystyki jak drastycznie spadła przestępczość pospolita w USa w wyniku stosowania monitoringu, ale u nas lud do tego jeszcze nieprzywykły. (Vide ten od prób kwaszenia Wojewódzkiego co się tak ochoczo na nagraniu utrwalił.)

o czym z radością zaświadczy pan Hokus albo Nex, bo Któryś z Nich tam mieszka, tylko ciągle zapominam, Który

NEX, ale on się z tego NIE cieszy...::)
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2013, 09:51:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #382 dnia: Października 23, 2013, 09:00:58 pm »
Dostojny Kju, dzięki za wieści i oceny.
Co do monitoringu (i anonimowości) w miejscach publicznych - a więc także w internecie - to dla mnie jest to kwestia wyboru aksjologicznego. Co dla kogo ważniejsze: życie, zdowie i godność, czy prywatność i wolność słowa. Powtórzę z naciskiem: w miejscach publicznych!
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13388
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #383 dnia: Października 23, 2013, 09:42:52 pm »
Mawet przez myśl mi nie przeszlo, że jeśli kompetentny funkcjonariusz jednej ze służb specjalnych mojego państwa przebywający w "sali gimnastycznej" chce sprawdzić - w ramach rutynowych ćwiczonych czynności - na kogo (personalia, adresy, telefony) zarejestrowany jest samochód (dom, firma albo komputer), to może zająć mu to więcej niż kilka minut netto.
W przypadku komputera a konkretnie w przypadku potrzeby ustalenia po IP gdzie stoi komputer, z którego coś wysłano a tym bardziej KTO to coś wysłał to jest kilka papierków i kilku ludzi. NAwet jeśli ten ktoś nie starał się, żeby nie było wiadomo, skąd to wysłał. W przypadku samochodu ustalenie na kogo jest zarejestrowany jest banalne i wystarczy do tego krótkofalówka i kontakt z dyżurnym, nie trzeba sali gimnastycznej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #384 dnia: Października 23, 2013, 09:43:51 pm »
Ty to masz zdrowie...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13388
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #385 dnia: Października 23, 2013, 09:44:46 pm »
Piwem się sycę ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #386 dnia: Października 23, 2013, 10:32:08 pm »
Nie ma banku danych dostępnego on-line o właścicielach podług AjPi??? Panie, gdzie Ty żyjesz!
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #387 dnia: Października 23, 2013, 10:33:36 pm »
Które piwo pił Oremus?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13388
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #388 dnia: Października 23, 2013, 10:45:00 pm »
Słuchaj no, podchwytliwe ataki Smoka angażują 10% moich szarych komórek, a Ty chcesz pozostałe 90 plus połowę splotu słonecznego (w którym zresztą mam ich więcej i lepiej odżywionych). Czep się prądu, OK ;) ? I proszę mi tu nie śmiecić, jutro to wszystko wywalę do smoleńskiej, dziś nie mam siły, para już zeszła. Ja kupiłem sobie Carlsberga i straszny syf się z tego zrobił. Dramat. Nie wiem, na czym to produkują, ale jeśli choćby na myszach, to też z recyklingu albo bieżnikowanych.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #389 dnia: Października 23, 2013, 11:07:28 pm »
Chyba piąte (tytuł felietonu).
Najlepszym piwem na świecie jest PU. To mówię z pewnością, jako klient sklepów w Austerii, Anglii, Szfencji i Szfajcarii.  Drugim dostępnym w Polsce jest Budweiser. Niestety, one są drogie. Polecam trzecie, polskiego Lecha Pilsa. Reszta, to dla mnie św. Weroniki...
Dobranoc :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )