Autor Wątek: Patriotyzm: głupota czy konieczność?  (Przeczytany 180565 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #495 dnia: Marca 01, 2018, 10:55:46 pm »
Oj tak napisałem "topór", toporek taki maleńki, można powiedzieć toporczunio a nawet topór-niunio. Fajki ja nie palę, wódki nie pije (wmałychilościach).

Też obejrzałem to co wiesioł nadał i miałem napisać coś jak liv napisał, ale pomyślałem sobie, że nie napiszę, bo wyjdzie, że bronię, ale skoro liv pisze to ja napiszę, że miałem podobne myśli. Ale chyba kupię którąś z jego książek, choć rad byłbym sprawdzić najpierw, czy zawierają jakieś dokumenty, czy tylko opinie autora.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #496 dnia: Marca 01, 2018, 11:36:37 pm »
przesłuchałem cały wykład i kawałek pytań, ale facet nie powiedział nic nowego, czego by w naszej gadce z maźkiem nie było
Inaczej wygląda słowo pisane a inaczej oglądane, poza tym adresowane do młodzieży  :) Prelegent też nie przypadkowy. Motywacje jego można oczywiście na różne sposoby interpretować a ja mam swoje zdanie, że takich ludzi właśnie trzeba słuchać uważnie, bo powiedzmy znają tamtą rzeczywistość z pierwszej ręki i w zbieraniu materiałów mieli pewne zaufanie w pozyskiwaniu informacji. Brak potwierdzeń w dokumentach to słuszny zarzut lecz czy historia nie zna podobnych przypadków.Trudno wymagać od mówcy aby podczas wykładu wykładał wszystkie karty na stół. Typowy przykład to zbrodnie katyńskie. Trzeba pamiętać, że sam wykład to reklama książki prelegenta i jest w nim odrobine pikanterii tamtych czasów, co oczywiście ma zachęcić do kupna, co jak widać Mażka już zachęciło  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« Odpowiedź #497 dnia: Marca 15, 2018, 11:26:18 pm »
Ktoś postanowił stosunek do PRL-u (zwanego też Prylem ;)) prosto, jak Snerg - psychologię, na ćwiartki rozpisać:
https://histmag.org/Cztery-interpretacje-PRL-16518
(IMHO truizmy mu wyszły.)

Edit:
I jeszcze a propos Berii:
http://niniwa22.cba.pl/beria.htm
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2018, 08:19:59 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki