Autor Wątek: wiesiole (wesołe?) wojny religijne ;)  (Przeczytany 20378 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 15, 2018, 09:38:07 pm »

Nie wykręcisz się, cfaniaczku. Stawiasz tezy - spoczywa na Tobie obowiązek ich udowodnienia, takie są odwieczne prawa erystyki. (Poza tym: skoro masz konkretne poglądy, chyba wiesz na jakich podstawach je zbudowałeś, więc linkami powinieneś z pamięci, bez ponagleń, sypać.)
A coś dodałeś w między czasie. To odpowiem. Wszelkie linki nie są miarodajne, tylko strony rządowe, ale trza mieć ten, jak tam, profil zaufany. Oczywiście w większości jest jak twierdzisz, ja uważam jednak to co z głowy, bardziej miarodajne, nawet jak brak w tym precyzji.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 15, 2018, 09:44:17 pm »
Hoko z Hornetem mają rację - idź spać (albo dzień święty święcić), bo ten dialog od jakichś dwóch stron śladowego sensu nie ma (a wiodłem go dotąd na poły w nadziei wyduszenia z Ciebie konkretu*, na poły zaś, by pokazać maźkowi jak +/- wyglądają z zewnątrz rozmówki, w które z lubością się wdaje ;)).

* Który jednak sprowadził się do tego, żeś intuicjonista (i tym gorzej dla faktów).

ps. No i macie - wszyscy jej zwolennicy - tolerancję w praktyce... Remuszko, wiesiol, jeszcze ze dwóch się takich - napędzanych wewnętrznym poczuciem słuszności (i chęcią pisania, pisania, pisania), nie - weryfikowalnymi danymi oraz rozsądkiem - zjawi i będzie można Forum zwijać, bo treści nikt z tych pogaduch nie wyłowi ;).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2018, 09:49:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 15, 2018, 09:49:36 pm »


ps. No i macie - wszyscy jej zwolennicy - tolerancję w praktyce... Remuszko, wiesiol, jeszcze ze dwóch się takich - napędzanych wewnętrznym poczuciem słuszności, nie - faktami - zjawi i będzie można Forum zwijać, bo treści nikt z tych pogaduch nie wyłowi ;).
  A to sami swoi mają zostać. Nie potrafisz erystycznie (jak lubisz) udowodnić swoich racji a już NKWD ci się marzy ? Fakty ci podałem, przyrost naturalny w Polsce rośnie.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 15, 2018, 10:21:12 pm »
Cytuj
ps. No i macie - wszyscy jej zwolennicy - tolerancję w praktyce... Remuszko, wiesiol, jeszcze ze dwóch się takich - napędzanych wewnętrznym poczuciem słuszności (i chęcią pisania, pisania, pisania), nie - weryfikowalnymi danymi oraz rozsądkiem - zjawi i będzie można Forum zwijać, bo treści nikt z tych pogaduch nie wyłowi ;).
A mi się takie forum podoba. Jest życie, jest gwar, jest werwa i emocje - jak, że prowokacyjne to ujmę, w wielodzietnej katolickiej rodzinie.
A jak komuś zaczyna przeszkadzać, wystarczy nie kontynuować wymiany.
Proste? Proste.
Jeno trzeba więcej luzu a mniej protestanckiego zadęcia  :)
https://www.youtube.com/watch?v=QSq86HM1oec
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 15, 2018, 10:30:47 pm »

Jeno trzeba więcej luzu a mniej protestanckiego zadęcia  :)

Ha, ha miałem zalinkować "Sens...   " Pythona , ale bałem się być wyklęty przez tych na forum, których nie ma  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 15, 2018, 11:24:28 pm »
wiesiol odpowiem Ci przez wzgląd na nadobną livię, która mnie tu MontyPythonami rozłożyła ;).

Nie potrafisz erystycznie (jak lubisz) udowodnić swoich racji a już NKWD ci się marzy ? Fakty ci podałem, przyrost naturalny w Polsce rośnie.

Po pierwsze: to Ty musisz udowodnić swoją tezę, bo Ty ją postawiłeś (i to radykalną). (Ja tez nie stawiałem, ja przytoczyłem - od niechcenia - pewne statystyki.)
Po drugie: aby dyskutować, musi być wspólna podstawa/metodologia dyskusji. Intuicjonizm dobrą płaszczyzną dialogu nie będzie, bo intuicji można przeciwstawić cokolwiek (tj. inną intuicję, na zasadzie fiszerowego "Boga nie ma, ręczę za to moim honorem!"), po czym wrócić do swojego kąta w poczuciu wygrania debaty. (I kilkudziesięciu postów machać nie trzeba.)*
Po trzecie: przedstawiłeś jeden fakt (i to tak pół na pół w sumie, bo szczegóły sobie dogooglałem), ale nie powiązałeś go z innymi faktami w spójną teorię, więc na płaszczyźnie, która mnie interesuje (czyli rozumowania +/- naukowego) wynika z tego b. niewiele.

* Nawiasem: ten sam problem w dyskusji o raporcie zaczyna się pojawiać...

NKWD ci się marzy ?

"RWPG i EWG, I DDT i
Grupa AB"


Jest życie, jest gwar, jest werwa i emocje - jak, że prowokacyjne to ujmę, w wielodzietnej katolickiej rodzinie.

Heh, jak tylko to przeczytałem, wiedziałem co zlinkujesz ;D.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2018, 11:44:19 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 15, 2018, 11:45:36 pm »




Po pierwsze: to Ty musisz udowodnić swoją tezę, bo Ty ją postawiłeś (i to radykalną).
Łaskawyś Q, ale pieprzysz. Nie ma co udowadniać. Idż do sklepu, ukradnij baton jakiś tam i niech cie złapią . W świetle prawa jesteś złodziejem. Jak byś nie ukradł, znaczy uznajesz dekalog jak i obowiązujące prawo. Nie rozdrabniaj wszystkich 10 przykazań jak ich interpretacji, bo to nonsens. To jest tak jak napisałem w wątku o patriotyzmie, nie można sie zanurzyć w całości i być w połowie mokrym lub suchym, jak kto woli  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 16, 2018, 12:03:37 am »
Zacznijmy od tego, że nie pieprzę (nie mam tak podzielnej uwagi, by robić to i pisać jednocześnie).
Potem przejdźmy do tego, że skaczesz od tematu do tematu (jak cię konkretnie w sprawie wiary i dzietności przyciskam, to z Dekalogiem wyskakujesz i na odwrót) czyli albo nie wiesz sam co chcesz powiedzieć, albo - niby wiedząc - nie umiesz swojej tezy jasno sformułować i argumentami podeprzeć (w obu tych wypadkach współczuć tylko mogę), albo też nie masz nic do powiedzenia i jesteś tego świadomy (tylko usiłujesz gadulstwem rzecz zamaskować).
A skończmy na tym, że czepiłeś się tego עשרת הדיברות mocno (by nie rzec - kompletnie) bez sensu, bo w polskim/europejskim prawie karnym da się znaleźć - jak ci do znudzenia powtarzamy - odpowiedniki, jakichś czterech, nie - dziesięciu, przykazań (znaczy: utożsamiając dość dowolnie część z całością, i wyrywając rzecz z szerszego kontekstu, popełniasz parę dobrych błędów logicznych).

W skrócie: naucz się precyzji rozumowania (tego rozdrabniania, którym tak gardzisz) i trochę zapanuj nad ekspresją, to może będzie o czym gadać.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2018, 07:32:52 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 16, 2018, 12:16:13 am »

A skończmy na tym, że czepiłeś się tego עשרת הדיברות mocno (by nie rzec - kompletnie) bez sensu, bo w polskim/europejskim prawie karnym da się znaleźć - jak ci do znudzenia powtarzamy - odpowiedniki, jakichś czterech, nie - dziesięciu, przykazań (znaczy: utożsamiając dość dowolnie część z całością, i wyrywając rzecz z szerszego kontekstu, popełniasz parę dobrych błędów logicznych).
No dobrze, to idż do sąsiada i prześpij się z jego żoną. Dobranoc !
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 16, 2018, 12:18:15 am »
Pękam ze śmiechu. Hulaj dusza, piekła nie ma.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 16, 2018, 12:20:54 am »
Dobranoc !

Dobranoc. Może jak się prześpisz (wszystko mi jedno: sam czy z kimś) zrozumiesz, że równanie 4 = 10 jest nieprawidłowe.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 16, 2018, 12:25:36 am »
Q, nie poznaje Cię. Czyż nie mamy tutaj przykładu naruszenia netykiety i dobrych obyczajów?. Niektórym wolno więcej, jak widać. 
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 16, 2018, 12:30:13 am »
Skoro chcecie tolerancji (co liv właśnie napisał) to jestem - z elastycznością godną Wałęsy, któren gotów był stanąć na czele ludu idącego na zajmowany przezeń Belweder - pierwszy tolerancjonista ;). Po prostu zwiększyłem sobie dystans i traktuję tutejsze dyskusje znacząco mniej serio (przynajmniej do czasu, aż i Wam się ta tolerancja znudzi).

(Przy czym nie powiedziałbym, że wolno więcej. 1. Dwa dni to nie 8 lat. 2. Jak mówiłem: sam na słowo pisane/mówione jestem b. mało wrażliwy, to obrażania innych nie lubię.)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2018, 06:05:24 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 16, 2018, 12:43:54 am »
Być może, ale domniemywam, że gdyby to Remuszko napisał Ci w cyfrową twarz, iż pieprzysz jak potłuczony, a następnie poradziłby Ci, żebyś się przespał z żoną sąsiada, to Twoja reakcja byłaby inna, ale to tylko moje przypuszczenie.

PS: przepraszam forumową brać za off-top. Moim zdaniem cała ta dyskusja nadaje się do kosza szalonego cukiernika, jak przezywano architekta Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 16, 2018, 12:48:30 am »
Być może, ale domniemywam, że gdyby to Remuszko napisał Ci w cyfrową twarz, iż pieprzysz jak potłuczony, a następnie poradziłby Ci, żebyś się przespał z żoną sąsiada, to Twoja reakcja byłaby inna, ale to tylko moje przypuszczenie.

Szczerze? Chyba wolałbym to od tego jak się zachował w odpowiedzi na krytykę. Jak mówiłem: jestem zwolennikiem dialogu.

(Ale jeśli sugerujesz, że obaj "gentlemani" solidnie zapracowali na to by im końcem buta forumowe drzwi wskazać, to - cóż - nie polemizuję ;).)

PS: przepraszam forumową brać za off-top. Moim zdaniem cała ta dyskusja nadaje się do kosza szalonego cukiernika, jak przezywano architekta Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Dobra, to się ją wydzieli i do Hajtparku zdegraduje ;). (I jakoś się nie spodziewam, by w odpowiedzi wiesiol krzyczał, że gwałcą, i strajki ogłaszał, jak S.R.)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2018, 11:43:08 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki