Autor Wątek: Wojna  (Przeczytany 187480 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #165 dnia: Marca 08, 2016, 10:39:34 am »
Z tekstu można wysnuć wniosek, że pojazd był w opłakanym stanie technicznym - brak wspomagania kierownicy i hamulców.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #166 dnia: Marca 08, 2016, 07:31:53 pm »
A kierowca, między nami mówiąc, był "wczorajszy" (tacy mają lepsze wyczucie drogi)...
R.
pjes: na temat prętkości i pasów Bor ani mrumru nadal?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #167 dnia: Marca 09, 2016, 05:03:21 pm »
Gdy zakładałem ten wątek, Liv spytał retorycznie (cytuję z pamięci): wojna kogo z kim?

Właśnie przeczytałem opinię redaktora "GW":

Wcześniej czy później na porządku dziennym stanie sprawa pozostania Polski w Unii, a to będzie oznaczało, że polityka dopadła miliony Polaków pracujących poza granicami, miliony rolników otrzymujących dotacje, tysiące polskich przedsiębiorstw kooperujących z zachodnimi firmami, miliony Polaków wybierających się za granicę.
Ten ponury scenariusz to nie political fiction, ale konsekwencja wyboru, jakiego Polacy dokonali jesienią 2015 roku. W demokracji naród jest suwerenem, ale nawet suweren musi wziąć odpowiedzialność za swoje wybory.

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,151499,19738140,polityka-nas-dopadnie-co-wynika-z-naszego-kryzysu-konstytucyjnego.html#ixzz42PygJcMd

i teraz chętnie usłyszałbym odpowiedź Liva na pytanie, czy Polska wyjdzie z UE oraz czy w Polsce dojdzie do wojny domowej?
R.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2016, 05:34:22 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #168 dnia: Marca 09, 2016, 07:54:24 pm »
Cytuj
Gdy zakładałem ten wątek, Liv spytał retorycznie (cytuję z pamięci): wojna kogo z kim?
To nie było pytanie retoryczne. Spodziewałem się odpowiedzi.
Cytuj
Właśnie przeczytałem opinię redaktora "GW":
Cytuj
i teraz chętnie usłyszałbym odpowiedź Liva
Stan, błagam...nie każ mi analizować artykułów z GW, przynajmniej politycznych. W tej kwestii redaktorzy sięgają poziomu, już nawet nie "Gońca niedzielnego"- to poziom "Strażnicy".
W linkowanych zdaniach (więcej czytać nie zamierzam, zbyt męczy) nic się z niczym nie wiąże. Bełkot bez żadnego związku przyczynowo-skutkowego. Lem miał na to pasowne określenie - mętny bajtlok.
Już sam początek biblijny "prędzej, czy później"...np będzie koniec świata?
Ufff - nie tak źle,  tylko "stanie na porządku dziennym" (czemu nie nocnym? ostatnio bardziej nośne) - coś stanie, jeszcze nie wiadomo co, ale już brzmi groźnie.
Co zatem "stanie na porzadku" w dzisiejszej głowie redaktora? (jedno sympatyczne przychodzi mi do głowy, ale to raczej w porządku nocnym), zresztą -  wstaw co chcesz - może być; globalne ocieplenie, katastrofa demograficzna, kryzys emigracyjny etc. Ale stanie się coś strasznego. Czy bardzo bardzo?
Niee, to tylko dyskusja o wyjściu Polski z UE. W duchu pogratulowałem wyobraźni panu, ale może ma jakieś przecieki? W końcu on pracuje trochę jak Jan Serce i to w głównym nurcie.
Ciekawe, co wymyśli jutro. Sam mam kilka pomysłów, ale nie będę podpowiadał. W końcu to jemu płacą za straszenie.
I wtedy...
Polityka dopadła miliony Polaków buhahaha...wszak wcześniej żyli dziewiczo odseparowani :), dalej nic z tego nie wynika, ale wiadomo już, że to ponury scenariusz. Takie dopadnięcie prostego Polaka przez politykę.
Miliony, miliony, miliony...ale co?
Będą dopadnięte.
Niedomówienia...czytaj - koniec świata albo coś około.
I tradycyjne zakończenie - to przez "zły wybór", a przecież wcześniej było taak cudownie.
Ludu mój ludu - cóżeś mi uczynił, czym żem ci zawinił...
Nieodpowiedzialny naród - odpowiedzialny redaktor.
Pójdźcie za mną baranki boże...ja was poprowadzę - jaśnie oświecony redaktor - Stop! 8)
A może Amen?
Kończąc filipikę, przypomniał się stary kawał jak to socjalizm bohatersko pokonuje problemy nieznane innym ustrojom które sam stwarza, i myśl w tyle głowy...nieodrodne dzieci.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2016, 11:08:03 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #169 dnia: Marca 09, 2016, 07:56:44 pm »
O'K.
A jak przypuszczasz: czy Polska wyjdzie z UE oraz czy w Polsce dojdzie do wojny domowej?
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #170 dnia: Marca 09, 2016, 08:15:06 pm »
O'K.
A jak przypuszczasz: czy Polska wyjdzie z UE oraz czy w Polsce dojdzie do wojny domowej?
Staszek
Odpowiem w duchu redaktora.
Wcześniej czy później - tak.  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #171 dnia: Marca 09, 2016, 08:44:02 pm »
Jeśli to jest Twoje zdanie, starszy czlek bardzo się boi.
Ale może to nie jest Twoje zdanie?
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #172 dnia: Marca 09, 2016, 10:56:01 pm »
Jeśli to jest Twoje zdanie, starszy czlek bardzo się boi.
Ale może to nie jest Twoje zdanie?
Staszek
No już dobrze, dobrze... :)
Przyjąłem perspektywę mikrolemową - czyli stulecia.
Precyzyjniej zaś - Polska z UE nie wyjdzie w najbliższych latach...dekadzie, więcej? Niestety UE może się posypać sama  i na to nie mamy poważniejszego wpływu.
A czy wojna domowa?
Kogo z kim? Nie widzę stron na tyle masowych by cóś. Te gierki odbywają się pod stołem, najwyżej czasem wybuch tu czy tam. Ursynów będzie spokojny.  :)
Tył głowy prowokuje...o ile buchnięcie księżyca jest jeszcze wybaczalne, to już buchnięcie koryta z darmowym żarłem - nie. Będzie ciekawie, ale żeby wojna domowa...wyluzuj.
wróż Maciej
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #173 dnia: Marca 09, 2016, 11:00:56 pm »
Obyś miał słusznego...
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #174 dnia: Marca 10, 2016, 09:30:46 am »
Ale chcecie z kart, czy z ręki?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #175 dnia: Marca 10, 2016, 08:49:18 pm »
Obejrzałem TVP, Polsat i TVN, i patriotycznie nie wiem, czy zasnę. O Jezu, za stary jestem na wojnę...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #176 dnia: Marca 11, 2016, 11:03:05 pm »
Czytam w najpatriotyczniejszej gazecie: zamiast "Czerwone maki na Monte Cassino" ma być "Krwawe kaczyńce na Monte Macciaro"...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #177 dnia: Marca 12, 2016, 03:12:35 am »
Wrzucam link do mojego textu, głownie dlatego, że wstawiłem tam Salto Racionale:
http://smocze.opary.salon24.pl/701027,razem-mamy-z-glowy

Wg mnie ta koncepcja tłumaczy to, co się teraz wyprawia w Europie. Na dłuższa metę nie da się tak żyć. Np. kobitka uważająca się za kota. Czy ma podlegać pod ustawę o ochronie zwierząt? Pod ludzkie prawo nie chce. Gorsze to niż pralki.

A tu straszę redaktorem Ziemkiewiczem:
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-kto-kogo,nId,2161244

Pisze on: Tylko proszę, nie mówcie mi, że w tym sporze - co ja mówię o sporze, to jest już prawdziwa wojna! - chodzi o konstytucję czy prawo.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #178 dnia: Marca 12, 2016, 10:26:01 am »
Na dłuższa metę nie da się tak żyć. Np. kobitka uważająca się za kota. Czy ma podlegać pod ustawę o ochronie zwierząt?

Ty, ale wiesz, że to jest dopiero początek, bo za jakiś czas kobity pewnie będą w stanie się w coś kotopodobnego przerobić, jeśli zechcą - cyberpunk i "Podróż dwudziesta pierwsza" już dawno to wieszczyły...

ps. Nawiasowo:

"Oddział prowadziła czarnowłosa i zielonooka, dwudziestoparoletnia dziewczyna o nieprawdopodobnej wręcz urodzie – dzikiej, agresywnej i wyzywającej. Spojrzenie i ruchy miała prawdziwie kocie... ale w sensie dosłownym. Szła pozornie rozluźniona, prawie nieuważna, lecz tuż pod powierzchnią owej niedbałości widać było gotowość do natychmiastowej reakcji. Mogłaby pewnie zabić, nawet o tym nie ­wiedząc; jej ciało odparłoby niespodziewany atak szybciej, niż myśl pochwyciłaby, że nastąpił.
Dziewczyna była królową gór i grombelardzkich rozbójników. Nazywała się Kaga, co znaczyło: kotka.
W samej rzeczy, była i człowiekiem, i kotem. Jako dziecko porzucona na badorskiej ulicy, wychowała się w złodziejskiej kociej grupie. Mając lat dwadzieścia pięć, wciąż lepiej pojmowała koty niż ludzi."


I dalej:

"Ukryta w ciemnościach dziewczyna, niewidziana przez podkomendnych, gryzła wargi, powstrzymując płacz. Wzbierające łzy nie były jednak łzami wściekłości, lecz żalu. Żyły na świecie nieszczęśliwe istoty, które urodziły się nie tym, czym być miały. Kobiety o męskich sercach. Mężczyźni o duszach kobiet. Hel-Krehiri była najbardziej pokrzywdzonym stworzeniem Szereru – kotem uwięzionym w ludzkim ciele. Wielkim, niezgrabnym i niechcianym. Oddałaby pół życia, gdyby pozwolono jej przybrać postać jednego z tych wspaniałych wojowników"
Feliks W. Kres, "Grombelardzka legenda"
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2016, 02:42:42 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #179 dnia: Marca 12, 2016, 10:37:08 am »
Np. kobitka uważająca się za kota. Czy ma podlegać pod ustawę o ochronie zwierząt? Pod ludzkie prawo nie chce.
Prawo działa niezależnie od tego, czy ktoś chce.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).