Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 520126 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #585 dnia: Października 29, 2012, 09:17:08 am »
Ja zaś będę uznawał to za przypadek dopóty, dopóki nie pojawią się konkretne weryfikowalne przesłanki wskazujace na nieprzypadek.

Przypadki najczęściej dopadają samobójców w soboty(sekcja w poniedziałek,zapewne nic nie wykaże)Tu domysły w wersji prawicowej http://niezalezna.pl/34280-dlaczego-zginal-remigiusz-mus a tu w wersji "normalnej" http://wiadomosci.wp.pl/kat,38126,title,Swiadek-katastrofy-smolenskiej-nie-zyje,wid,15046656,wiadomosc.html (czyli zwykła deprecha)Jestem ciekaw,jak zweryfikować tezę o zabójstwie przyjmując,że denat został "ogłuszony" pewnym środkiem,kóry ulega rozkładowi w organiżmie w ciągu 10 godz.?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #586 dnia: Października 29, 2012, 09:23:36 am »
Cytuj
Pewnie Putin by zestrzelił ten samolot, gdyby mu przez myśl przemknęło, że da to tak wspaniałe efekty dla Rosji.
A głupi wszak nie jest... ;D
I o to właśnie chodzi, to jest najciekawsza konstatacja, że jakbyśmy byli mądrzejsi to nawet jeśli Putin zestrzeliłby ten samolot - to nic by z tego nie miał. Bezpośrednie straty (śmierć ludzi w tym samolocie) - jakkolwiek by to okrutnie nie brzmiało, były pomijalne dla racji stanu. A to co się dzieje z naszej głupoty pomijalne nie jest.

P.S. liv, nie moderuj się sam, daj mi szansę ;) ...

P.S.2
Napisz proszę,jak powinienen twoim zdaniem postępować i reagować Kaczyński.
Kaczyński, jeśli nie jest w stanie zapanować nad uczuciami i postępować racjonalnie powinien się wyłączyć z życia publicznego, albo jego partia powinna go wyłączyć. A jeśli panuje nad uczuciami i postępuje (wg jego celów) racjonalnie, to na pewno nie powinien robić dokładnie tego, o co chodzi każdej zewnętrznej sile chcącej wpływać na politykę Polski - czyli prowadzić destrukcji państwa i zohydzania jego organów od wewnątrz. Kiedyś nazywało się to kalaniem własnego gniazda.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2012, 09:32:21 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #587 dnia: Października 29, 2012, 09:52:56 am »
@Maziek-]Nieirracjonalne postępowanie Putina,takie coś nie istnieje przecie,bo" Zachodni dziennikarze udowodnili, że dla osiągnięcia imperialnego celu, jakim było ujarzmienie Czeczenii, Władimir Putin nie wahał się wysadzić w powietrze kilku moskiewskich bloków wraz z mieszkańcami." No możesz się z tym nie zgodzić,bo przecież nie ma twardych dowodów.Co do drugiego z tym pluciem na własne państwo to trochę przesadzasz.Myslisz,.że to co mówił miało tak wielki wpływ na sytuację Polski?Popełnił wiele błędów wypowiadając się w taki czy inny sposób,ale w kwesti myślenia politycznego i charyzmy z tym związanej niczego mu odmówić nie można.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2012, 10:48:40 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #588 dnia: Października 29, 2012, 10:20:32 am »
Maziek za dużo oglądasz i czytasz tych "poprawnych" mediów  ;)
Może jeszcze pogadaj z moim dzielnicowym, czy nie widywano mnie pijanego? A może żonę biję? To byłby argument w dyskusji, "czytasz za dużo poprawnych mediów" brzmi miałko.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #589 dnia: Października 29, 2012, 10:34:20 am »
Nie, nie, ja Ci nie radziłem, jaka literaturę masz czytać, tylko radziłem, żebyś czytał fakty a nie opinie. Spod czyjej ręki mało istotne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #590 dnia: Października 29, 2012, 10:44:02 am »
Olu Kochana, wychodzi mi na to, że jednak taki kształ czaszki.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #591 dnia: Października 29, 2012, 01:24:55 pm »
Cytuj
Pewnie Putin by zestrzelił ten samolot, gdyby mu przez myśl przemknęło, że da to tak wspaniałe efekty dla Rosji.
A głupi wszak nie jest... ;D
I o to właśnie chodzi, to jest najciekawsza konstatacja, że jakbyśmy byli mądrzejsi to nawet jeśli Putin zestrzeliłby ten samolot - to nic by z tego nie miał. Bezpośrednie straty (śmierć ludzi w tym samolocie) - jakkolwiek by to okrutnie nie brzmiało, były pomijalne dla racji stanu. A to co się dzieje z naszej głupoty pomijalne nie jest.



Zaiste trafna konstatacja,bo ojczulek Tusk właśnie tak postąpił.Jakbyś jeszcze wyjawił,jakie są dla ciebie granice(a wg.mnie ich brak) w wybieraniu lepszych opcji celem utrzymania racji stanu,to wszystko już byłoby jasne.W kontekście Konferencji Smoleńskiej, mam rozumieć przyczyny katastrofy zostały dla ciebie nie zmienione?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #592 dnia: Października 29, 2012, 05:37:22 pm »
Jeśli w zachowaniu Kaczyńskiego nie widzisz niczego antypaństwowego, to nie sądzę, abym Cie do czegokolwiek przekonał.

Co konferencji - które rzeczy tam podniesione KONKRETNIE Twoim zdaniem powinny zmienić moja optykę?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #593 dnia: Października 29, 2012, 08:24:31 pm »


Co konferencji - które rzeczy tam podniesione KONKRETNIE Twoim zdaniem powinny zmienić moja optykę?
Na konferencji przedstawiono różne tezy i dowody.Najbardziej twojej "optyki" dotyczace ,to zdaje sie kwestia brzozy albo raczej jej brak,bo brzoza według niektórych prelegentów na konferencji 'nie lata".Dalej mozliwosc wybuchu a nawet  wielu wybuchów,który rozbił samolot na drobne.Zreszta co ci będę tłumaczyl,są madrzejsi ode mnie http://www.popler.tv/KonferencjaSmolenska#50735 , http://www.popler.tv/KonferencjaSmolenska#50764  masz jeszce raz link i sobie poogladaj.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2012, 08:54:26 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #594 dnia: Października 29, 2012, 10:18:29 pm »
Pierwszy link OK -ale optyki mi nie zmienia. Złote słowa tego człowieka - eksperyment. Wnioski są uproszczone, bo to statyka. Biniendę pomijam. Czekam na publikację. Prezentację też umiem robić. Dalej trochę przeleciałem, mało konkretnie. Natrafiłem na rozważania, co by było, gdyby ciśnienie wieża podała zawyżone o 1/4 mm Hg. No samolot byłby wtedy (jak twierdzi prelegent) 8 m za nisko. Tu mi się zapala lampka. Jaka była wysokość decyzji Protasiuka? Jaka była minimalna wysokość przy mgle, na której MUSIAŁ zgodnie z przepisami zobaczyć ziemię, aby wylądować? O czym jest rozmowa? Co usiłuje przekazać prelegent? Tak na szybko.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #595 dnia: Października 30, 2012, 08:39:02 am »
http://www.rp.pl/artykul/459542,947282-Trotyl-na-wraku-tupolewa.html

@ maziek:

Hej, junacy! Hej chłopcy, dziewczęta!
Do roboty! Do roboty
!
http://joork.wrzuta.pl/audio/1UdOTOVELiN/zlote_przeboje_socjalizmu_-_04._do_roboty

VOSM
pjes: dla mnie nic się nie zgadza
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #596 dnia: Października 30, 2012, 09:12:55 am »
Dziś będzie ciekawy dzień, z tego co słyszałem w radiu jadąc do pracy. Ale niestety chwilowo muszę się skupić na pracy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #597 dnia: Października 30, 2012, 09:15:48 am »
Tak na szybko.
Na szybko,to wiesz co mozna...Pierwszy link,to ci zapodałem przypadkowo...poprostu miałem tak otwartą stronę.Zacznij od początku od prawego okienka.Jest tego parę godzin i zbieram się to obejrzeć od paru dni i zawsze coś mi przeszkodzi.Lepiej może poczekać rzeczywiście ,jak będzie jakaś pisemna relacja z konferencji.A Męber to chyba nie śpi ,albo śpi przy komputerze,taki news mi odebrać no no.Zostawiona została furtka na trotyl z II wojny a może ktoś podrzucił  8) albo to wszystko zaplanowane a w jakim celu wszystko sie wkrótce okaże.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #598 dnia: Października 30, 2012, 09:48:46 am »
To że wnioski szybkie to nie znaczy, że z czapy.

Ruscy posmarowali tym wrak, jak się dowiedzieli, że nasi jadą. Kolejny krok ku zwiększeniu ingerencji w nasze sprawy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #599 dnia: Października 30, 2012, 09:49:35 am »
PS Coś mi po głowie chodzi,czy czasem mając próbki trotylu ,nie mozna stwierdzić z jakiej fabryki pochodzi i kiedy wyprodukowany?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta