Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 272595 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #285 dnia: Listopada 15, 2012, 07:58:09 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #286 dnia: Listopada 15, 2012, 08:22:19 pm »
Prawie 22 minuty to jest za dużo dla mnie teraz. Tyle czasu nie mam. Ale może gdzieś jest streszczenie tego, co mówi ten pan, w kilku zdaniach, albo może ktoś mógłby streścić?
VOSM
W skrocie: Informatorzy z prokuratury zdecydowanie powiedzieli, ze znaleziono konkretnie slady trotylu. Seremet potwierdzil w rozmowie osobistej z Wroblewskim wykrycie czastek wysokoenergetycznych, pochodzacych z mat. wybuchowych i duza chec niektorych, podleglych mu prokuratorow do podzielenia sie ta wiadomoscia z opinia publiczna. Wydawca wyrazil pelne przyzwolenie Wroblewskiemu na publikacje tekstu.
Wroblewski mowil tez troche na temat podobnych sytuacji z przeszlosci i standardow dziennikarzy i wydawcow, co byc moze Pana, jako dziennikarza zainteresuje.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #287 dnia: Listopada 15, 2012, 10:01:21 pm »
@ wiesiol

Ja naprawdę rozumiem, że można mieć poglądy, w dodatku niekoniecznie zgodne z moimi*, ale z politycznych wypowiedzi (choć sam mam na sumieniu np. linkowanie Gadzinowskiego), stanowczo wolę taki styl (przykład celowo z Twoich okolic ideowych, żeby nie było...):
http://www.wprost.pl/ar/356283/Wildstein-Smolensk-co-sie-naprawde-zdarzylo/
I to nie dlatego, że Wildstein to - jak sam twierdzi - Żyd (z pochodzenia) i mason (były), a z czysto estetycznego obrzydzenia do agitki** (a takąż serwuje m.in. linkowana przez Ciebie z upodobaniem "GPC"). Polityka to, niestety, rzecz poważna, bo jej efekty we wszystkich z nas czasem uderzają, więc rozmawiajmy o niej poważnie nawet jeśli sami politycy czynią czasem wrażenie pozostałych mentalnie na piaskownicowym etapie.
Zarzucasz mediom - mową zależną - polaryzowanie społeczeństwa. Może masz i rację, ale jeśli tak, to może zaczniesz wypowiadać się w sposób bardziej wyważony, a przynajmniej cytować/linkować takież wypowiedzi?


* inna rzecz, że od poglądowego subiektywizmu wolę - i to od dzieciństwa - bazowanie na twardych faktach wszędzie tam gdzie to możliwe, poglądy powinny stanowić, ot, fikuśny dodatek do czegoś poważniejszego (czyt. wiedzy)

** owszem, w bardzo szerokim sensie wypowiedź Wildsteina też można pod agitację podciągnąć, bo dużo subiektywizmu, sporo niedowiedzionych tez, ale naprawdę coś takiego i lepiej czytać, i milej z tym polemizować
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2012, 10:12:49 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #288 dnia: Listopada 16, 2012, 07:41:49 pm »
@ ale jeśli tak, to może zaczniesz wypowiadać się w sposób bardziej wyważony, a przynajmniej cytować/linkować takież wypowiedzi?


  Dzięki za przyjazne rady.Wprawdzie nie jestem w Gwiezdnej Flocie,no ale regulamin to regulamin  ;) A tak po prawdzie,to wolałbym uścislenia co konkretnie nie tak a może wszystko (może być na priv). PS Link z wywiadem bardzo dobry i wyrazisty.W pełni oddaje rozterki pytanego autora ,jako i moje(czyli z jego rozumowaniem się utożsamiam)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #289 dnia: Listopada 17, 2012, 12:52:45 am »
...Inny mi słowy, pomysł z komisją międzynarodową jest może i dobry, ale nierealizowalny. Podobnie jak życzenie, abyśmy wszyscy byli młodzi, zdrowi, piękni i bogaci. Też bym chciał, ale się nie da.
A co się da? Ja myślę, że są jeszcze dwa PRAWNE wyjścia: przed sądem powszechnym oskarżyć rząd o takie działania/zaniedbania, które doprowadziły do smoleńskiej tragedii oraz (po wygranych wyborach ’2015) pozwać Rosję przed Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. No, ale ja nie jestem prawnikiem, tylko pismakiem na emeryturze...
VOSM
 http://forum.lem.pl/index.php?topic=945.msg48158#msg48158
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #290 dnia: Listopada 20, 2012, 06:43:05 pm »
Odnośnie komisji mieżdunarodnej... chyba prezes czyta Remuszkę? I nawet przemyśliwuje to, co przeczyta?

http://www.naszdziennik.pl/wp/15478,zawinil-rzad.html
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #291 dnia: Listopada 20, 2012, 07:56:28 pm »
Prezesowi dziś już nawet Mureszko nie pomoże...
Ić lepiej obejrzyj dzisiejszą prowokację ABW czyli Fakt Parasmoleński w telewizorze (TVN, POLSAT, TVP), chtórym chcą przykryć trotyl!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #292 dnia: Listopada 20, 2012, 08:08:11 pm »
A co tu oglądać. Wnioski są proste - najpierw się dusi własną babę, a potem dopiero spiskuje.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #293 dnia: Listopada 20, 2012, 08:14:19 pm »
Wiesz co? Ty to masz łeb!
Pokąpinuję...
VOSM
pjes: ale na NKWD, tfu,  na ABW zeznam, żeś mnie zainspirował: http://forum.lem.pl/index.php?topic=945.msg48271#msg48271 (dowód)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #294 dnia: Listopada 20, 2012, 10:33:01 pm »
Czuję się dumny z naszych Służb. >:(
Po jedenastu latach wojny z terroryzmem w końcu znalazły jednego terrorystę. I to nie jakiegoś Araba, a naszego, rodzimego.
 Swojski obskurant - ksenofobiczny, neurotyczny, zadziorny i co ważne - wykształcony.
Z tytułem. A, co...byle kto na organy konstytucyjne...nie uchodzi.
Dodatkowo Brunon Kafka.
 Wróżę wielką karierę, może nawet bohatera narodowego.
Wprawdzie bracia Kowalczykowie byli pierwsi, ale kto by tam pamiętał. 8)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bracia_Kowalczykowie
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2012, 10:37:45 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #295 dnia: Listopada 20, 2012, 10:37:08 pm »
Livie Kochany, naprawdę Kafka? Sprawdziłeś? Bo się przymierzałem wejść na ichnią stronę do pracowników, ale ciągle cóś mi wypadało naprzerkurw...
VOSM
pjes: właśnie przeczytalem w Wikipedii o braciach Kowalczykach, że przyszły prezydent LK sporządził prawniczy bubel kasacyjny. Albo może postąpił tak celowo? A co do samego czynu, to ja go nie pochwalałem, nie pochwalam, i bym nie upamiętniał - przynajmniej taką tablicą (z takim napisem).
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 02:54:30 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #296 dnia: Listopada 20, 2012, 10:39:26 pm »
Livie Kochany, naprawdę Kafka? Sprawdziłeś? Bo się przymierzałem wejść na ichnią stronę do pracowników, ale ciągle cóś mi wypadało naprzerkurw...
VOSM
Nie noo... ;D
Ale jeśli inaczej , to ktoś nie dograł, czegoś w tej szopce. W końcu, miano najweselszego baraku zobowiązuje.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #297 dnia: Listopada 21, 2012, 12:24:06 am »
Czuję się dumny z naszych Służb. >:(
Po jedenastu latach wojny z terroryzmem w końcu znalazły jednego terrorystę. I to nie jakiegoś Araba, a naszego, rodzimego.
 Swojski obskurant - ksenofobiczny, neurotyczny, zadziorny i co ważne - wykształcony.
Z tytułem. A, co...byle kto na organy konstytucyjne...nie uchodzi.

Kiedy nad naukami obskurant pracuje, Strzeż się go: jest to zbójca, który broń kupuje.... ::)


pijes (doedytowan): Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak, to wyjątkowo zdolna bestyja z pana zamachowca:
http://rybitzky.salon24.pl/465663,brunon-k-wideo-z-przygotowan-zamachu-nagral-11-lat-temu
Zresztą media jakby potwierdzają:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kiedys-i-na-politykow-przyjdzie-kolej-co-pisal-w-internecie,289756.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/breivik-popelnil-bledy-ja-bede-lepszy-jak-abw-wpadla-na-trop-brunona-k,289850.html
http://www.tvn24.pl/dwaj-kolekcjonerzy-broni-i-podejrzany-dr-brunon-k-co-wiemy-o-planowanym-zamachu,289813,s.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2012, 04:18:04 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #298 dnia: Listopada 21, 2012, 09:58:48 am »
Czuję się dumny z naszych Służb. >:(
Po jedenastu latach wojny z terroryzmem w końcu znalazły jednego terrorystę
Nie poprawiaj sobie samopoczucia ;) . Jakie służby? Przecież kobita go podkablowała. Gdyby nie ona to facet mógłby wysadzić Tuska, Komora i cały Sejm za jednym zamachem a dochodzenie trwałoby potem 3 lata i w smoleńskiej mgle nic nie byłoby pewne do końca, poza tym, że to Ruscy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #299 dnia: Listopada 21, 2012, 01:14:08 pm »
A co to ma wsþolnego  polityką smoleńską?