Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 264582 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #675 dnia: Marca 24, 2023, 04:01:16 pm »
Po pierwsze - a widzisz, sam "na chłopski rozum" interpretujesz czyjeś intencje na podstawie czynów. A po drugie to że w jakimś kraju realizacja posłannictwa trafia na przepisy, to nie znaczy, że osoba ma inne intencje. Ma tylko mniejsze możliwości. Uważam to co uważam - gdyby chodziło o modlitwę, to pani modliłaby się w kościele. Więc chodziło o manifestację. W kierunku pi razy drzwi takim, w jakim działa nasza działaczka. Która w splocie z władzą, której to zapasowało, ma okazało się możliwości większe.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #676 dnia: Marca 24, 2023, 04:22:37 pm »
No to połącz kropki:
pi razy drzwi
Z tym:
wszystkie panie zaprowadziła by do nieba, żeby tylko skrobały się wieszakiem w piwnicy i po cichu.
To nie przejdzie.
Demolka macierzyńska tylko w zdemolowanej wyobraźni pojawia się. W mojej - nie.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #677 dnia: Marca 24, 2023, 05:12:38 pm »
Mnie się te kropki łączą. Możliwe, że po prostu nie tak interpretujesz to jak napisałem to, co chciałem wyrazić. Albo chodzi o emocje, a nie chciałem ich wywoływać. Cóż pisze skrótowo i mam niewyparzoną mordę. To napiszę jaśniej. Chodzi mi o to, że liczba aborcji nie zależy silnie od tego, jakich środków nacisku (manifestacje, zakazy itd.) się używa. Ona zależy wyłącznie od zapatrywań przyszłych matek, a te środki nacisku tychże nie zmieniają (a jeśli to w przeciwnym kierunku od pożądanego). O tym, że tak jest (o wpływie obostrzeń na realną liczbę aborcji) łatwo się przekonać, więc stosowanie środków nacisku uważam za faryzejskie, bo wiadomo że jedyne, do czego doprowadzą, to ewentualnie podziemie aborcyjne (określone tu "wieszakiem"). I o to faryzeuszostwo mi chodziło. Natomiast obostrzenia na pewno nie doprowadzą do tego, co teoretycznie obie panie chcą osiągnąć, to jest zmniejszenia liczby aborcji. Oczywiście sprawa jest zniuansowana, jeśli Ci o to chodzi, i być może na przykład pani zza granicy nie uważa, że obligatoryjnie rodzić należy płody zdeformowane a także dzieci poczęte z gwałtu lub w sytuacji zagrożenia życia matki. Tego nie wiem. Ale wiem, że pewne rzeczy wystarczy zacząć, aby się dalej żwawo potoczyły. W ogóle to jest bardzo śmieszne. Około roku 1989-90, kiedy jedynie słuszna partia oddała władzę a ostatni pierwszy sekretarz kazał sztandar wyprowadzić - natychmiast zaczęły się ruchy prolife, jak to teraz się określa (moim zdaniem całkowicie błędnie, ale to na marginesie). I taki jeden mój kolega ze studiów, wówczas w jakiejś przybudówce młodzieżowej do ZChN (albo jakiegoś jego protoplasty), podczas przypadkowej dyskusji gdzieś w akademiku na ten temat, zacietrzewiony poprosił mnie o napisanie artykułu o tym do gazetki wydawanej przez ową przybudówkę młodzieżową. Żeby była dyskusja. Napisałem dokładnie to samo - że próby odgórnego ograniczenia aborcji będą miały skutek jedynie w rozwoju podziemia aborcyjnego, większej umieralności kobiet spędzających ciąże a także zapewne bezpłodności wielu z nich w następstwie. Oczywiście artykuł nigdy się nie ukazał mimo, że kolega mnie zapewniał, że na pewno, tylko wiesz, na bieżąco coś ważnego wyskoczyło i w ramówce się nie zmieścił. Tak oto minęło ćwierć wieku z dobrym okładem i problem mentalnie stoi w tym samym punkcie, tylko silniejsi są ci, którzy chcą zamieść go do podziemia, żeby im było pięknie w duszach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #678 dnia: Marca 24, 2023, 10:25:04 pm »
 To Stan zwalił układ Magdalenki, przy okazji premiera, a wcześniej wraz z łaską  ludu była potrzeba zmiany ustawy między jedną a drugą turą wyborów bo lud nie zamierzał układu magdalenkowego i parytetu trzymać, taka była potęga mitu.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #679 dnia: Marca 25, 2023, 12:28:58 pm »
1. Rzeka to osoba prawna. Bez obaw - pod zarządem najfajniejszego dzierżcy Trudeau.
Czyli - hunwejbinów.
https://www.prawo.pl/samorzad/osobowosc-prawna-rzeki-moze-swobodnie-plynac-i-byc,507079.html
Sorry - nadinterpretowałem. Lokalnie to prawo prywatne, a nie publiczne. Czyli to tylko pragmatyczny wybieg prawny.
Czy w Quebec jest system kontynentalny czy precedensowy? Ktoś wie?

2.
U nas to ponizej stanowi swoiste kuriozum umów cywilnoprawnych.
(Ale jest - od 1964 roku)
https://lexlege.pl/kc/art-58/#:~:text=Bezwzgl%C4%99dna%20niewa%C5%BCno%C5%9B%C4%87%20czynno%C5%9Bci%20prawnej&text=Czynno%C5%9B%C4%87%20prawna%20sprzeczna%20z%20ustaw%C4%85,prawnej%20wchodz%C4%85%20odpowiednie%20przepisy%20ustawy.
https://mikroporady.pl/slownik-pojec/klauzula-salwatoryjna

Uzależnienie podmiotów umawiających od urzędu aż bije w oczy - tego nie da się odzobaczyć. Wykładnia "zasad współżycia społecznego" chyba nie jest zdefiniowana, czyli to urząd rozstrzyga spory stron.



« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2023, 12:41:08 pm wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #680 dnia: Marca 26, 2023, 01:30:55 am »
Mnie się te kropki łączą. Możliwe, że po prostu nie tak interpretujesz to jak napisałem to, co chciałem wyrazić. Albo chodzi o emocje, a nie chciałem ich wywoływać. Cóż pisze skrótowo i mam niewyparzoną mordę. To napiszę jaśniej. Chodzi mi o to, że liczba aborcji nie zależy silnie od tego, jakich środków nacisku (manifestacje, zakazy itd.) się używa. Ona zależy wyłącznie od zapatrywań przyszłych matek, a te środki nacisku tychże nie zmieniają (a jeśli to w przeciwnym kierunku od pożądanego). O tym, że tak jest (o wpływie obostrzeń na realną liczbę aborcji) łatwo się przekonać, więc stosowanie środków nacisku uważam za faryzejskie, bo wiadomo że jedyne, do czego doprowadzą, to ewentualnie podziemie aborcyjne (określone tu "wieszakiem"). I o to faryzeuszostwo mi chodziło. Natomiast obostrzenia na pewno nie doprowadzą do tego, co teoretycznie obie panie chcą osiągnąć, to jest zmniejszenia liczby aborcji. Oczywiście sprawa jest zniuansowana, jeśli Ci o to chodzi, i być może na przykład pani zza granicy nie uważa, że obligatoryjnie rodzić należy płody zdeformowane a także dzieci poczęte z gwałtu lub w sytuacji zagrożenia życia matki. Tego nie wiem. Ale wiem, że pewne rzeczy wystarczy zacząć, aby się dalej żwawo potoczyły. W ogóle to jest bardzo śmieszne. Około roku 1989-90, kiedy jedynie słuszna partia oddała władzę a ostatni pierwszy sekretarz kazał sztandar wyprowadzić - natychmiast zaczęły się ruchy prolife, jak to teraz się określa (moim zdaniem całkowicie błędnie, ale to na marginesie). I taki jeden mój kolega ze studiów, wówczas w jakiejś przybudówce młodzieżowej do ZChN (albo jakiegoś jego protoplasty), podczas przypadkowej dyskusji gdzieś w akademiku na ten temat, zacietrzewiony poprosił mnie o napisanie artykułu o tym do gazetki wydawanej przez ową przybudówkę młodzieżową. Żeby była dyskusja. Napisałem dokładnie to samo - że próby odgórnego ograniczenia aborcji będą miały skutek jedynie w rozwoju podziemia aborcyjnego, większej umieralności kobiet spędzających ciąże a także zapewne bezpłodności wielu z nich w następstwie. Oczywiście artykuł nigdy się nie ukazał mimo, że kolega mnie zapewniał, że na pewno, tylko wiesz, na bieżąco coś ważnego wyskoczyło i w ramówce się nie zmieścił. Tak oto minęło ćwierć wieku z dobrym okładem i problem mentalnie stoi w tym samym punkcie, tylko silniejsi są ci, którzy chcą zamieść go do podziemia, żeby im było pięknie w duszach.
Do podręczników od etyki frustracja nie powinna być dołączana.
Cytuj
Obcych się boimy, ale dążymy do ich eliminacji. Innymi pogardzamy, odstają od normy - mówiła podczas wykładu w Kielcach prof. Magdalena Środa, filozofka.
Ze strachu wynika piramidalny strach. Jak się boją to po co to upubliczniają i propagują?
https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,29584263,prof-magdalena-sroda-my-europejczycy-jestesmy-po-prostu-barbarzyncami.html

O- jeszcze - rządy kilku krajów pomogą w wymieraniu:
https://notesfrompoland.com/2023/03/21/finnish-pms-office-deny-claim-she-offered-free-abortions-to-women-from-poland/
Nie dziwi mnie taki cel (propagandowy).



« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2023, 04:33:18 am wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #681 dnia: Marca 26, 2023, 07:35:20 pm »
Ja chciałem schabowego, to kolega zamawiał kluski na parze.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #682 dnia: Marca 26, 2023, 09:15:55 pm »
Rozwinę:

U nas to ponizej stanowi swoiste kuriozum umów cywilnoprawnych.
(Ale jest - od 1964 roku)
https://lexlege.pl/kc/art-58/#:~:text=Bezwzgl%C4%99dna%20niewa%C5%BCno%C5%9B%C4%87%20czynno%C5%9Bci%20prawnej&text=Czynno%C5%9B%C4%87%20prawna%20sprzeczna%20z%20ustaw%C4%85,prawnej%20wchodz%C4%85%20odpowiednie%20przepisy%20ustawy.
https://mikroporady.pl/slownik-pojec/klauzula-salwatoryjna

Uzależnienie podmiotów umawiających od urzędu aż bije w oczy - tego nie da się odzobaczyć. Wykładnia "zasad współżycia społecznego" chyba nie jest zdefiniowana, czyli to urząd rozstrzyga spory stron.


Paragraf 3 art. 58 KC o nieważności czynności prawnej w umowach cywilnoprawnych poddany logice wykazuje brak wartości logicznej (czyli ani prawdą ani fałszem nie jest), ale pasuje administratorom i tyle, od 1964 roku.

Nieważna jest czynność prawna sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. § 3. Jeżeli nieważnością jest dotknięta tylko część czynności prawnej, czynność pozostaje w mocy co do pozostałych części, chyba że z okoliczności wynika, iż bez postanowień dotkniętych nieważnością czynność nie zostałaby dokonana.
Partia rządzi.
W komentarzach do KC jest co najmniej kilkadziesiąt wykładni szczegółowych tego paragrafu.
Bo - to nie jest definicja i nie określa zakresu nieważności za to wnosi dodatkowe nierozstrzygalne elementy.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #683 dnia: Marca 26, 2023, 10:14:11 pm »
Ja chciałem schabowego, to kolega zamawiał kluski na parze.
To niestotne co z życia wzięte.
Oszust nie umie uczyć - taka ma być (moja) konkluzja wpisu (o etyce i podręczniku i cytowanych wypowiedziach pewnej pani, której sodówa uderzyła do główki).
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2023, 12:10:17 pm wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #684 dnia: Marca 27, 2023, 05:41:49 am »
Pamiętacie jak jechano po reżimie Putina, że aresztuje ludzi stojących z pustymi banerami i kartkami papieru? On tymczasem po prostu chciał być europejski i zachodni w ściganiu myslozbrodni :)

Ale nie czujesz, że te przykłady są nierównorzędne czyli nie nadające się do porównań? Jeno do forsowania różnych tez?
Czuje, ze doskonale nadaja sie do porownania. W obu przypadkach trudno im przypiac protestowanie. Dlaczego uwazasz ze nie nadaja sie do porownania? Po prawdzie w UK sytuacja jest w tym aspekcie gorsza niz w Rosji, bo tutaj opcja myslozbrodni zostala wprowadzona konkretnie do prawa, o czym za chwile. Obie sytuacje sa jak ponury, bo prawdziwy zart:
Baca pisze na murze: "Rzad jest glupi!" Podchodzi milicjant:
- I co? Bedzie mandacik!
- Ale panie wladzo, mi chodzilo o rzad francuski.
- Dobra, dobra! Wszyscy wiemy ktory rzad jest glupi!

Maziek, nie wiem na ile serio napisales, co pisales...
Cytuj
I dobrze. Wlazła nie tam gdzie trzeba, z tym co nie trzeba.

To znaczy? Gdzie i z czym?

Cytuj
Modlitwa przenika mury, więc pani mogłaby modlić się zamiast w myślach pod kliniką u siebie w łóżku - więc nie chodziło o modlitwę tylko o manifestację. Ciekawe swoją drogą, czy babka nie łgała tylko dla samoobrony "że modliła się w myślach"? Czyli, czy nie grzeszyła, a faktycznie nie okazywała wzmożenia religijnego. Relacja jest wysoce jednostronna, ale nawet w tym birmingham mail wzięto w cudzysłów jej słowa, jako tylko jej słowa - domniemanie. W Do rzeczy ku memu kompletnemu niezdziwieniu brak już tego niuansiku, sprawa jest przedstawiona jako zupełnie oczywista. Natomiast jak się poszuka to ta kobieta została wg policji drugi raz już aresztowana za to samo w tym samym miejscu, czyli jest namolna (minimum) i pokroju naszej Kai
Na Tubie jest nagranie tego, jest jak opisali.
https://www.youtube.com/watch?v=wXURFRSUS9U
Wczesniejsze, pod koniec najlepsze:
https://www.youtube.com/watch?v=DJdb5brmXT0
Wypowiedz po aresztowaniu:
https://www.youtube.com/watch?v=HoBx39jRzrg
Gdyby powiedziala ze sie nie modli (w myslach) to byla by podstawa do aresztowania?
Tlumacze sytuacje prawna, w skrocie: Lokalne wladze ustalily, ze w obrebie 150m od kliniki aborcyjnej nie wolno w zaden sposob wchodzic w interakcje, albo protestowac, wyrazac opinie, oferowac pomoc, etc. tym ktorzy do kliniki zmierzaja. Jak dla mnie to juz jest zamach na wolnosc slowa i sumienia. Odwroc sytuacje i zastosuj ja do ludzi, ktorzy w Polsce robili manifestacje proaborcyjne, jakis czas temu.
Co do babki, to ona wg. mnie robi to umyslnie, wlasnie po to, zeby stanac przed sadem ktory bedzie musial albo ja uniewinnic, albo przyznac sie do istnienia i stosowania penalizacji myslozbrodni. I chwala jej za to. Malo kto wie, ze myslozbrodnia stala sie prawna opcja w UK.
Niedawno tutejszy parlament odrzucil poprawke do tego prawa, ktora wylaczala modlitwe w myslach spod penalizacji. Zwroc uwage: Nie chodzi o czynna, glosna modlitwe, ale o mysl
Tutaj prawnik wyjasnia sytuacje:
https://www.youtube.com/watch?v=-xqNiV2_rvk

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #685 dnia: Marca 27, 2023, 07:59:44 am »
Zatem dlaczego policja w ogóle po nią podjechała? Po raz drugi?

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #686 dnia: Marca 27, 2023, 12:15:08 pm »
Policja - na rozkaz i zgłoszenie sygnalisty/donosiciela albo prewencyjnie, po to żeby potem represyjnie/ depresyjnie.

Przecież policja zwłaszcza prewencję ma na uwadze. Czasem dla złamania woli prowokowanego. A depresja zbiorowa woli ludu jest osiągalna.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #687 dnia: Marca 27, 2023, 12:57:04 pm »
Pamiętacie jak jechano po reżimie Putina, że aresztuje ludzi stojących z pustymi banerami i kartkami papieru? On tymczasem po prostu chciał być europejski i zachodni w ściganiu myslozbrodni :)

Ale nie czujesz, że te przykłady są nierównorzędne czyli nie nadające się do porównań? Jeno do forsowania różnych tez?
Czuje, ze doskonale nadaja sie do porownania. W obu przypadkach trudno im przypiac protestowanie. Dlaczego uwazasz ze nie nadaja sie do porownania?
W obu przypadkach to był protest i na tym kończy się podobieństwo.
Chyba oczywistym jest, że protest to nie tylko tłum z transparentami i megafonami?
Cichy protest jednostki to też protest.
Stąd jest tu podobieństwo (na bardzo ogólnej płaszczyźnie): prawo uniemożliwia protestowanie i jednostki stoją w cichym proteście.
Teraz różnice:
1) w UK ta pani i inne osoby mogą sobie protestować ile wlezie - w dowolnym temacie.
Spod tej wolności został wyłączony tylko niewielki skrawek wokół kliniki.
W Rosji nie ma wydzielonej strefy wokół np. Kremla w której nie można protestować w sprawie wojny, a w innych miejscach jak najbardziej.
Z Twojego artu:
The city council order makes it illegal to engage in act of approval or disapproval, including prayer and protest, in an area around the clinic.
i
The officer responds: "Why here of all places? I know you don't live nearby." She replies: "But this is an abortion centre." The PC then says: "Ok, that's why you're stood here. Are you here as part of a protest? Are you praying?"

Wstrząsające...modląca się kobitka aresztowana!
Margines - argument modlitewny jest argumentem w obliczu braku argumentów.

2) Wstrząsające gdyby ową zupełnie przypadkową kobieta nie była:
Isabel Vaughan-Spruce, 45, a director of anti-abortion group March for Life UK.

W Rosji z pustą kartką pod Kremlem nie stał (gdyby mógł) np. Nawalny.
Stąd uważam, że naginasz fakty pisząc, że w UK karana jest myślozbrodnia - czy ktoś wpada do domu i pałuje, po czym wywleka delikwenta, bo wzywał w myślach boga do ukarania bezbożnych kobiet?
Została ukarana aktywistka za uporczywe stanie w wydzielonej strefie. Mogła stać tuż za nią i nawet głośno klepać pacierze, ale po co?
W Rosji - w kwestii wojny z Ukrainą - nikt nie ma takiej możliwości. Nigdzie w Rosji.

Nie widzisz tych podstawowych różnic?

Akurat tydzień temu byłam w Londynie i m.in. w  Cambridge i wyobraź sobie, że np. na Trafalgar Sq gość z megafonem głosił swoje prawdy, a pod NG gość z mikrofonem wyśpiewywał je...w parku w Cambridge również odbywały  się takie myśloekscesy...i to na głos!;)
Nie mówiąc o londyńskim tłumie, w którym aż się roi od ludzi manifestujących przez swój ubiór, zachowanie różne wartości. Jakoś nie widziałam żeby ich masowo pakowano do autobusów i wieziono na przesłuchania. Ale to pewnie była jakaś ustawka;)
Cytuj
Po prawdzie w UK sytuacja jest w tym aspekcie gorsza niz w Rosji,
Kiedy zmieniasz miejsce pobytu? ;D
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #688 dnia: Marca 27, 2023, 02:35:13 pm »
Po prawdzie w UK sytuacja jest w tym aspekcie gorsza niz w Rosji,
Kiedy zmieniasz miejsce pobytu? ;D
Good idea. NEX ma doświadczenie w noszeniu trumien znakomitości. Mógłby być tam z niego pożytek 8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #689 dnia: Marca 27, 2023, 09:31:44 pm »
Kiedyś podejście w stylu kupuj, gdy leje się krew, było uważane za kontrarianizm, teraz powtarza to każdy. I

Czyli - poleje się krew.
https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/jest-grozba-pekniecia-banki-spekulacyjnej-na-wszystkim-lepiej-uwazac/vsq1gcv
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.