Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 294987 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1035 dnia: Grudnia 31, 2020, 02:14:22 am »
Owszem. Tak jak i to, że ilość zgonów 2-3 razy przekracza oficjalną. Dlatego spory pewnie ciągnąć się będą dłużej, niż sama pandemia (o ile nie przejdzie w endemię).
(Przy czym odnotujmy, że odeszliśmy właśnie od konkretu w stronę, owszem - uzasadnionych, domysłów.)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2020, 02:24:33 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1036 dnia: Grudnia 31, 2020, 04:01:52 am »
Albo dopisują

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1037 dnia: Grudnia 31, 2020, 04:33:56 am »
Cóż, nie da się zaprzeczyć, że tam, gdzie rzecz się polityzuje, tam natychmiast od faktów i ich pieczołowitego ustalenia, przechodzi się do obaw, podejrzeń, wiar solennych, a nawet nieprawd w interesie kolportowanych. Stare dobre czasy, do których zapewne - jako konserwatysta - tęsknisz, miały na taką niepewność b. proste "leki" - wolę króla (uznawanego za nadprzyrodzonego pomazańca) jako świętość i stos dla wyłamujących się z chóru. Dziś by trzeba raczej odbudowania zaufania dla instytucji (choćby instytucji lekarza czy uczonego) i wyjęcia pewnych spraw z bieżącego, przepychankowego, dyskursu. Inaczej będziemy wikłać się w nonsensy typu prób ustalenia stałej grawitacji w głosowaniu powszechnym.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2020, 04:41:39 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1038 dnia: Grudnia 31, 2020, 05:07:54 am »
Sprawa jest prosta: za zmarłego na COVID szpital ma dodatkową.kaske. Mam nadzieję, że.to się jakoś statystycznie uśrednia.
Jest jeszcze kwestia leków antywirusowych

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1039 dnia: Grudnia 31, 2020, 09:31:37 am »
Sprawa jest prosta: za zmarłego na COVID szpital ma dodatkową.kaske.
Źródło informacji?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1040 dnia: Grudnia 31, 2020, 01:54:49 pm »
Znajdą się źródła na coś zgoła przeciwnego...
https://fakenews.pl/zdrowie/pieniadze-za-zgony-na-covid-19-sprawdzamy-oplaty-za-leczenie/
https://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Dyrektor-szpitala-o-powielanej-plotce-nie-ma-dodatku-za-COVID-19-w-akcie-zgonu,214796,10.html

Ale, oczywiście, można opowiadać, że jacyś agenci Gatesa czy Sorosa latają od lekarza do lekarza (ew. od dyrektora do dyrektora) z łapówkami. Z tym, że przejście na myślenie spiskowe wcale sprawy nie ułatwi, bo jak już założyć, iż wszyscy kręcą, a pod stołem gotówka krąży, to podejrzanych znajdzie się więcej, niż S.E. dogmaty politycznej wiary podpowiadają. Bo wszak niedogodności kwarantannowo-dezynfekcyjne mogą budzić chęć zaniżania i statystyk zachorowań, i zgonów - przez zatajenie, czy to u personelu medycznego, czy to w samych chorych i ich bliskich. A poza Big Pharmą, która ma niewątpliwy interes w sprzedaży szczepionek, są i inne - wcale liczne - branże, inne lobbies (również milionami obracające) mające znów interes w tym, by do spowalniania gospodarki nie dochodziło (więc zainteresowane umniejszaniem skutków COVID-u, by maluczcy harowali zdrowie swoje i cudze narażając, podczas gdy ich czołowych przedstawicieli stać na fundnięcie sobie całkiem nieoficjalnych, a b. skutecznych, prywatnych kwarantann). Rządy zaś mają najlepiej: zaniżą - wyjdzie, że sobie świetnie radzą i warto zapewnić im reelekcję, zawyżą - będą mieć lepszy pretekst do ograniczenia tzw. swobód, i - co ślicznie film "Fałszywy senator" pokazuje - zawsze od którejś grupy dotacja na kampanię (łapówki są dla amatorów) wpadnie. No i pamiętać jeszcze należy o tym, że wymarcie (sporej liczby) emerytów i rencistów - w wyniku bagatelizacji - oznacza więcej gotówki w ZUS-ie. Że jednak nie wszystko, co da się pomyśleć, ma zaraz odpowiednik w materialnej rzeczywistości, a podejrzewanie wszystkich o wszystko może nas tylko poprowadzić w kierunku - cytując znany dowcip o docencie Frońdzie i arcyksiężnej -  klasycznie pięknej paranoi, wypadałoby skupić się raczej na twardych danych, nie na podejrzeniach i plotkach.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2020, 02:38:33 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1042 dnia: Grudnia 31, 2020, 03:15:15 pm »
A co będzie na temat? I czy znajdzie się źródło, o które pytał maziek?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1043 dnia: Grudnia 31, 2020, 09:29:56 pm »
A co będzie na temat? I czy znajdzie się źródło, o które pytał maziek?
Zestawienie stawek za COVID  i za inne choroby.
2. Przecieki od tajnos agentos.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1044 dnia: Grudnia 31, 2020, 09:37:08 pm »
Konkret proszę. Z którego wynika, że państwo płaci szpitalom za wypisanie aktu zgonu z powodu covida.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1045 dnia: Stycznia 02, 2021, 01:18:14 am »
Załącznik nr jeden informuje, że Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19
pacjenta wymagającego wentylacji mechanicznej poza OAiIT  jest ryczałt 1 154 zł.
Za osobodzień leżącego nie na COVID na wszelki wypadek nie podają. Nie wiem czemu tego ratunkowego się czepili.
Znalazłem cennik i na kardiologii to może być np 555 zł. https://www.szpital.ostroleka.pl/dla-pacjenta/cennik-uslug-medycznych-dla-osob-nieubezpieczonych/

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1046 dnia: Stycznia 02, 2021, 07:19:46 am »
Tlen z respiratora to trochę niefortunna i typowo objawowa terapia.
Może powodować o ile trwa długo - zwłóknienie płuc po wysuszeniu.

Ciekawe czy leczą na zapalenie płuc, czyli antybiotykami ?
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1047 dnia: Stycznia 02, 2021, 09:39:58 am »
Załącznik nr jeden informuje...
Jeszcze więcej na potwierdzenie Twojej tezy niż w tym co linkujesz jest tutaj.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1048 dnia: Stycznia 03, 2021, 02:30:20 am »
To się po prostu odejmuje i paczy, ile zostało.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1049 dnia: Stycznia 03, 2021, 09:42:16 am »
Kręcisz. Napisałeś, że PŁACĄ za zmarłego na covid. Proszę o dowody.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).