Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923180 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2415 dnia: Kwietnia 22, 2009, 11:08:37 pm »
To samo przed chilka przeczytalam i chcialam dac linke...ale dzi tak onet zmaserowal;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2416 dnia: Kwietnia 23, 2009, 03:04:18 am »
Prawda li to? ::)
http://www.sfora.pl/Narodzi-sie-czworo-sklonowanych-dzieci-WIDEO-a5593
Obawiam sie ze moze to byc prawda. Niepokojace zwlaszcza sa te doniesienia zrodlowe, przedstawiajace caly pomysl jako np. mozliwosc sklonowania zmarlych dzieci, by "mogly zyc znowu", bo ich rodzice tak strasznie cierpia po ich stracie. Wyglada mi to na urabianie powoli opinii publicznej. A ignoranci moga to faktyczie postrzegac jako wskrzeszenie zmarlych, a kochanych.
Najgorsze jest to, ze przy klonowaniu ilosc bledow genetycznych jest o wiele wieksza niz przy normalnym zaplodnieniu, wiec i prawdopodobienstwo urodzenia dziecka powaznie chorego, czy niedorozwinietego jest b. duze.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2417 dnia: Kwietnia 23, 2009, 04:54:28 am »
Klonowanie to będzie miało sens, jak rozwiążą problem z telomerami. I parę pomniejszych.

A tymczasem kolejny news, trochę a'propos wspominanej przez Was w innym wątku powieści Comptona:
http://wiadomosci.onet.pl/1949535,441,naukowy_przelom_-_narodziny_czlowieka-cyborga,item.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2418 dnia: Kwietnia 23, 2009, 01:23:40 pm »
Hm...nie potrafie tego jednoznacznie ocenic...z jednej strony gdybym miala wybor nie widziec(mialam odwarstwiona siatkowke wiec wiem o czym pisze) a widziec przez kamerke...zdecydowanie wolalabym widziec obojetnie czym.Boje sie natomiast zrobienia z czlowieka Przekladanca.Tutaj wlasnie powinno pojawic sie twoje pytanie Q: o granice czlowieka.I nawiazujac do Golema:czy powinnismy wyjsc poza cialo ktore mamy zeby sie rozwijac?
Compton i kamerki w oczach + umieranie w tv...jeszcze troche i niektore ksiazki SF beda porzadnie zdezaktualizowane;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2419 dnia: Kwietnia 23, 2009, 04:19:00 pm »
To chyba dobra tendencja, ze technologia pomaga coraz bardziej w zwalczaniu fizycznych przypadlosci. Nie budzi to chyba zadnych kontrowersji, w przeciwienstwie do np. klonowania.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2420 dnia: Kwietnia 24, 2009, 03:00:44 pm »
I nawiazujac do Golema:czy powinnismy wyjsc poza cialo ktore mamy zeby sie rozwijac?

A czemu nie, jeśli będzie to wykonalne...

Compton i kamerki w oczach + umieranie w tv...jeszcze troche i niektore ksiazki SF beda porzadnie zdezaktualizowane;)

Swoją drogą może stąd moja słabość do SF - lubię porównywać jej prognozy do świata-za-oknem, i wychodzi mi, że żyję w naprawdę fantastycznych czasach ;) (choć w Kosmos jakby trochę za mało się lata :().
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2421 dnia: Kwietnia 24, 2009, 10:14:49 pm »
To chyba dobra tendencja, ze technologia pomaga coraz bardziej w zwalczaniu fizycznych przypadlosci. Nie budzi to chyba zadnych kontrowersji, w przeciwienstwie do np. klonowania.

Jasne ze tak postawione zagadnienie nie budzi kontrowersji.Mnie sie pomyslalo o np sporcie.Zwiekszanie mozliwosci ludzkiego organizmu.Doping bylby to?Jak porownywac np  wyniki olimpijskie?Np strzelectwo a kamerki?;) Oczywiscie ze to daleka...zreszta kto wie?...przyszlosc.Ale ja mam obawy przed takimi czesciami zamiennymi.Widac jak mowil Golem jestem przywiazana do swojej cielesnej postaci;)Po prostu nie chodzi mi o zastosowanie tych technologii do zwalczania fizycznych przypadlosci...tylko wrecz przeciwnie do stosowania ich wzgledem ludzi uznawanych za zdrowych dla zwiekszenia ich mozliwosci.

Q chcialbys zeby Cie niczem Tichego przeniesli (zakladajac ze Ty to twoj mozg) w cialo obcego faceta?;)To mi przypomina tez krotka ksiazeczke Rotha bodajze...pt Piers.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2009, 10:46:01 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2422 dnia: Kwietnia 24, 2009, 11:19:32 pm »
Jasne ze tak postawione zagadnienie nie budzi kontrowersji.Mnie sie pomyslalo o np sporcie.Zwiekszanie mozliwosci ludzkiego organizmu.Doping bylby to?Jak porownywac np  wyniki olimpijskie?Np strzelectwo a kamerki?;) Oczywiscie ze to daleka...zreszta kto wie?...przyszlosc.Ale ja mam obawy przed takimi czesciami zamiennymi.Widac jak mowil Golem jestem przywiazana do swojej cielesnej postaci;)Po prostu nie chodzi mi o zastosowanie tych technologii do zwalczania fizycznych przypadlosci...tylko wrecz przeciwnie do stosowania ich wzgledem ludzi uznawanych za zdrowych dla zwiekszenia ich mozliwosci.

Problematyka cyborgizacji zdrowych ludzi, w celu zwiększenia ich możliwości jest dyskutowana w "Summie...", zaś jej nalepszą (przynajmniej ze znanych mi) literacką ilustracją jest powieść "Człowiek plus" F. Pohla (zwanego czasem - cokolwiek na wyrost - "amerykańskim Lemem").

Natomiast sprawę sportowych zastosowań takowych modyfikacji doprowadza do tragicznej groteski "Król Antylop" Oramusa (o czym kiedyś zresztą pisałem już maźkowi).

(Zresztą kłopot doping-nie doping nie jest pieśnią przyszłości. Padło już to pytanie, w kontekście protez słynnego Oscara Pistoriusa.)

Q chcialbys zeby Cie niczem Tichego przeniesli (zakladajac ze Ty to twoj mozg) w cialo obcego faceta?;)

Jasne, że ja to mój mózg. A czy chciałbym? Gdyby było to ciało znacząco silniejsze, i bardziej urodziwe od mojego obecnego, bardzo chętnie :).

"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2423 dnia: Kwietnia 25, 2009, 01:55:15 am »
Prawdopodobnie napisalam o sporcie bo mialam przed oczami wlasnie O.P. Poniewaz nie mial szans na wygrana wiec to nie jest dokladnie to o co mi chodzilo.
Dyskusja rozwinelaby sie dopiero gdyby mial szanse na final.I watpie czy dopusciliby go wtedy do startu.Albo zaczalby sie wyscig zbrojen sportowcow.
Pohla przeczytalam na razie jeno Gatewaya...siegne po Czlowieka...
Takiej odpowiedzi sie spodziewalam;)...tzn ze silniejszy i bardziej urodziwy...to Q sie na to pisze...ale ciagle bylbys w pelni czlowiekiem.Idac tym tropem: sprawniejsze od Twoich protezy nog?Rąk?Nie cielesne?Wymienilbys?Koncza sie oczywistosci.
Poczytam...doczytam...ale nie sadze zeby moje obawy zniknely.A biora sie chyba z niewiary...albo wiary w niegodziwosc ludzi dazacych do zdobycia jakiegos rodzaju wladzy.
Nex ma racje ze...jesli mozna tu wartosciowac to klonowanie gorsze.
Bez wzgledu na to co tu piszemy... pewnie czasy w ktorych bedziemy sie doszukiwac czlowieka w czlowieku i tak nadejda.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2424 dnia: Kwietnia 25, 2009, 02:40:15 am »
Mówiąc o ciele silniejszym i bardziej urodziwym, miałem oczywiście na myśli piękne ciało z chromu i niklu ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2425 dnia: Kwietnia 25, 2009, 12:11:35 pm »
RoboCop...Miller i Verhoeven...no tak...kto nie chcial zeby ten gliniarz zrobil porzadek w jego dzielnicy?;)
Ale co z jego zyciem prywatnym?Mialzeby czlowiek z niego zrezygnowac?Poza tym on dobrowolnie nie poddal sie cyborgizacji.Poniekad rozprawia sie ze zdarzeniami z  przeszlosci...korzystajac z okazji.To ciagle nie to Q;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2426 dnia: Kwietnia 25, 2009, 04:38:52 pm »
Ależ podałem tego RoboCopa jako symbol, poza tym taka fotka cyborga najszybciej mi się wygooglała.

Tak naprawdę nie chodziło mi tu ani o jego rolę dzielnicowego ;), ani o to, że nie miał życia osobistego stając się "własnością" Wrednej Cyberpunkowej Korporacji, ani o niedobrowolność przemiany, ani o rozprawę. Chodziło mi tylko i wyłącznie o fakt, że jego ciało (poza dziedziną życia erotycznego, której został pozbawiony - co zresztą w wypadku realnego cyborga nie musiałoby wcale mieć miejsca, ze względu na rozwój technik fantomatycznych) było znacznie potężniejsze od ludzkiego. I, że chętnie bym z takiej przemiany (dobrowolnie, i nie po to by się za rzezimieszkami uganiać) skorzystał, właśnie dla spotęgowania swoich możliwości i pewnego przedłużenia życia (sztuczne ciało wolniej się zużywa).

I tyle.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2427 dnia: Kwietnia 25, 2009, 08:26:05 pm »
Mówiąc o ciele silniejszym i bardziej urodziwym, miałem oczywiście na myśli piękne ciało z chromu i niklu ;).
Wprawdzie Cie nie widzialem jeszcze, ale bardzo watpie, zebys mogl wygladac gorzej od tego linkowanego  ::)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2428 dnia: Kwietnia 25, 2009, 11:00:18 pm »
Rzecz gustu. Ja na ten przykład jestem technofetyszysta ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2429 dnia: Kwietnia 30, 2009, 02:56:23 pm »
Wlaciwie to zobaczylam to wczoraj :

http://wiadomosci.onet.pl/1962068,441,item.html

Pada tam stwierdzenie ze dzieki temu mozemy poznac odpowiedzi na wiele nurtujacych ludzkosc pytan.Rozumiem ze na pytania o wiek gwiazd i galaktyk...jak wspomniano.Ale co jeszcze daje takie odkrycie?Bo nie dostrzegam a chetnie sie doksztalce:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)