Autor Wątek: Wyznanie wiary  (Przeczytany 8618 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Wyznanie wiary
« dnia: Grudnia 24, 2014, 11:15:07 pm »
No ja pierdzielę! Bezbożnicy altruizyny się nałykali. I jak tu nie wierzyć !
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 25, 2014, 01:28:56 am »
@ Globalny i Administrator. Czemu przepuszczacie takie zwroty "ja pierdzielę"? Czym to się rózni od "ja pierdolę" albo "jestem wkurwiony"? Dotychczas tego na tym forum nie było.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 25, 2014, 09:34:07 am »
@ Globalny i Administrator. Czemu przepuszczacie takie zwroty "ja pierdzielę"? Czym to się rózni od "ja pierdolę" albo "jestem wkurwiony"? Dotychczas tego na tym forum nie było.
vosbm
Musiałeś, prawda? Szczegół ważniejszy od ogółu? Panie, chroń mnie przed przyjaciółmi...

P.S. Różni się. To nie są te same słowa. Jak nie wiesz, czym się różni to mów "pierdzielisz" zamiennie z "pier...sz". Poznasz różnicę po reakcji.

P.S. 2 - czasem żal mi nawet siebie, kiedy NADZIEJA jak zawsze przegrywa, kiedy chciałem dobrze a wyszło jak zwykle, nawet w taki dzień.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2014, 09:47:24 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 25, 2014, 02:27:25 pm »
Cytuj
Czemu przepuszczacie takie zwroty "ja pierdzielę"
Niewątpliwie wulgaryzm małoodświętny.
Uznałem to jednak za rodzaj samokrytyki, wręcz samobiczowania...takie przyznanie się.
Ewentualnie, "ę" przypadkiem zaplątane - wtedy deklaracja wieku.
Choć najpewniej, jest to wyraz zdziwienia haczącego o szok.
Stąd, a także z powodów tempotechnicznych, zostało wybaczone.
W drodze jednorazowego wyjątku!
Z czego P.T. Protestujący też korzysta.

Cytuj
czasem żal mi nawet siebie, kiedy NADZIEJA jak zawsze przegrywa, kiedy chciałem dobrze a wyszło jak zwykle, nawet w taki dzień.
Poluzuj śrubki  ;)  - Najlepszego - Wszystkim.  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 25, 2014, 02:38:36 pm »
A o co wlasciwie chodzi? Jakie wyznanie wiary?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 25, 2014, 04:08:10 pm »
Oj nie chce mi się gadać. Liv, poluzowałem. I tak skasowałem, co napisałem i napisałem jeszcze raz, po głębokim oddechu.

W skrócie: wiesiol napisał to co napisał w "życzeniach". Może i szczyt elegancji to nie był ani w zasadzie i życzenia żadne formalnie to nie były - ale potraktowałem jako szczere wyznanie wiary w duchu jak mi się zdawało zgody (stąd ten tytuł, nic lepszego nie przyszło mi do głowy). Na to Remuszko się obruszył. I oczywiście, mógł do wiesiola napisać, może sam by poprawił, mógł do mnie na priva napisać, może bym poprawił (niekoniecznie bo nie lubię, a "pierdzielić" uważam za poziom "pieprzyć" czyli przedszkolny). Ale może wówczas napisałbym prośbę do wiesiola, żeby poprawił. Mógł też zrobić to co ja i być może inni - przejść do porządku dziennego.

Ale Remuszko postanowił w świętym oburzeniu dohaftować w wątku życzeń wigilijnych kwiatka o mocy 20 kilopierdzieli ("jakby powiedział Mistrz") i tym samym obrócić ten wątek w jego własne przeciwieństwo. W tym jednym miejscu nawet nie może być zgody i to nie z powodu tak istotnych rzeczy jak fundamentalne różnice światopoglądowe czy religijne a nawet nie z powodu popierania PiS vs PO lub odwrotnie - tylko bo się jedno słówko wypsło.

Wyciąłem te dwa posty i umieściłem tutaj, choć może powinienem był wbrew sobie oba skasować.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 25, 2014, 05:40:55 pm »
Jeśli uznają Państwo, że przesadziłem, to szczerze przepraszam.
Przez telefon, albo w czteroocznej gadce z dobrym druhem, a nawet druhną, to ja nie takie słowa rzec potrafię. Ale w salonie? Przy anonimowych ludziach? W życiu!
Proszę pana Liva i pana Maźka, aby życzliwie wskazali jeden jedyny post w całej historii Forum, w którym to poście to słowo było w użyciu i uszło cało (jak pieśń) !!!
A jeśli takiego razu dotychczas nie było, to może i nie będzie więcej?
U Maźka granica tolerancji dla chamstwa jest wyżej, u mnie niżej (albo na odwrót). Wbrew Maźkowi uważam, że wiadome słowo NIE JEST na poziomie "pieprzyć", no, ale to właśnie kwestia kulturalnego słuchu-gustu. Można ją rozstrzygnąć przez demokratyczne referendum, albo przez dyktat Globalnego/Admina. Ja byłbym za tym drugim i się podporządkuję.
Całe tabuny ludzi używają w różnych okolicznościach wiadomych pięciu słów z fleksja i przedrostkami, ALE jednak wiedzą/czują, że to są przekleństwa, albo że tak w kościele i do kamery "nie wypada".  Ale też całe tabuny, wprost RZESZE ludzi używają słowa "zajebisty" uważając, że to nie jest żaden "brzydki wyraz".
Jestem przeciw używaniu takich wyrazów na naszym Forum.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 25, 2014, 06:09:06 pm »
 ;D  Zdecydowanie "pierdzielic" jest lata swietlne od "p###dolic". Mi sie raczej wydawalo, ze to jest odslow od pierdzenia bardziej niz tego drugiego. Ludzie to maja problemy...

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 25, 2014, 08:39:27 pm »
Proszę pana Liva i pana Maźka, aby życzliwie wskazali jeden jedyny post w całej historii Forum, w którym to poście to słowo było w użyciu i uszło cało (jak pieśń) !!!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 25, 2014, 09:05:56 pm »
Weź już przestań, szczególnie że nie o to chodzi, jakie słowo padło. Czasami ktoś (nomen omen) pierdnie przypadkiem, ale czy wówczas wciągasz teatralnie powietrze nosem, robisz minę jakby Ci kto na talerz nasrał i pytasz głośno kto puścił bąka? Stawiam, że nie.

Masz pełne prawo uważać to słowo za brzydkie (choć moim zdaniem nie jest ono zdecydowanie "z pięciu"), ale chodzi o to, że gasiłeś niedopałek wiadrem benzyny.

A od gugla nie jesteś odcięty - to sobie znajdź te posty (bo są), skoro dla Ciebie to takie ważne. Ja bym chciał zamknąć tę sprawę, przez którą poczułem niemiłe łupanie z tyłu czaszki w I dzień świąt. Przebaczam i proszę o przebaczenie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 25, 2014, 09:32:26 pm »
Może dla Ciebie nie chodzi, ale dla mnie właśnie chodzi o to, jakie słowo padło.
Skorzystałem z wyszukiwarki forumowej i, wbrew Tobie, ona pokazuje, że NIGDY w całej historii tego Forum takie słowo nie ostało się.
Chętnie zakończę natychmiast, tylko odnieś się do przyszłości. Przypomnę moją propozycję:
Cytuj
to właśnie kwestia kulturalnego słuchu-gustu. Można ją rozstrzygnąć przez demokratyczne referendum, albo przez dyktat Globalnego/Admina. Ja byłbym za tym drugim i się podporządkuję.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 25, 2014, 10:19:58 pm »
Znalezienie postów ze słowem o które Ci chodzi to sprawa wpisania kilkunastu liter w gugla. Ale nie zamierzam ich tu cytować BO NIE O TO CHODZI, a kwestię ich rzekomego nieistnienia nie wiem dlaczego sprowadziłeś do roli probierza - ale ja nie myślę wchodzić w tę sztucznie wytyczoną przez Ciebie koleinę bo uważam ją za fałszywą i nie mającą najmniejszego związku ze sprawą.

A tu ciekawa dyskusja, z której albo wynika, że słuch masz coraz bardziej fundamentalistyczny, albo że coraz mniej żartujesz.

Podobnie jak onegdaj odpowiedziałem Cetarianowi odpowiem i Tobie: jestem sobą i nie zamierzam się naginać do cudzych wyobrażeń o mnie. Moja ocena sytuacji jest taka jak wyżej to znaczy uważam że nie dość, że zrobiłeś z igły widły to jeszcze w najmniej stosownym miejscu i momencie, niezależnie od powodu. Nie złożę w związku z zadanym przez Ciebie pytaniem żadnych ślubów.

Pan Bóg mnie pokarał. Zachciało się idiocie życzeń świątecznych, wiary, miłości i nadziei.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 25, 2014, 11:52:44 pm »
Maźku,
Nie zgadzam się z Twą opinią, podtrzymuję swoją, lecz przecież przeprosiłem tych, których mój post być może uraził co do miejsca i czasu. Jeszcze raz na wszelki wypadek przepraszam. Co mogę zrobić więcej?
Zwracam też Twą uwagę na fakt, że w naszym Wszechświecie (tu: na Forum) późniejsze nie może być przyczyną wcześniejszego.  Mój post był reakcją, nie akcją. Ale jakoś nie słyszę potępień pod adresem akcjonariusza. To zaś dowodzi, że w tej sprawie jesteś stronny tak samo jak ja, to zaś z kolei świadczy o tym, że nasz spór główny nie dotyczy didaskaliów, lecz imponderabiliów.
Staszek   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 26, 2014, 12:22:31 am »
Tak, jestem stronny, a raczej subiektywny, to dość istotna różnica. Nie musisz przepraszać, nie o to chodziło. Szkoda było walki, jeśli efekt to "przepraszam, choć w gruncie rzeczy ja mam 100% racji a ty wcale" ;) . Szanuje Twoją opinię ale nie zgadzam się z formą i miejscem. Zamknijmy ten temat bardzo proszę. Nie mam ani nie miałem zamiaru nikogo piętnować. Nie jestem widać człowiekiem z żelaza i czasem nie wytrzymuję.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Wyznanie wiary
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 26, 2014, 05:38:16 am »
Expressis verbis składam niniejszym publiczną samokrytykę.
Poruszając sprawę wiadomego słowa w takich okolicznościach, wykazałem się grubiaństwem, gdyż można to było załatwić bez zakłocania tradycyjnie uroczystej atmosfery składania życzeń.  (Inne miejsce, czas i sposób). Tym samym naruszyłem normę kulturową i sprawiłem przykrość przynajmniej Maźkowi - o jednej osobie za dużo. Za to przepraszam wszystkich ewentualnie urażonych, uznaję niestosowność swego postępowania, demonstruję skruchę i obiecuję poprawę.
Stanisław Remuszko
pjes: Informuję zarazem, że, po jaskiejś przerwie na uspokojenie wzburzonych emocji, wrócę do termatu po to, by ustalić wspólne rguły postępowania na przyszłość. Przypomnę, że wstępną ogólną propozycję w tej kwestii złożyłedm parę postów temu
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )