Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1183981 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1560 dnia: Października 24, 2011, 04:44:54 am »
@ OlkaPolka
Obudziłem się, i widzę, że trafia MI się niebywała okazja, aby być inspiratorem Pani tysięcznego postu!
Chce Pani rzec, iż to:
Cytuj
Senior Hidalgo Caballero Don Pecadillo y Palabras y Paternoster de la Malora de la Malaria
zerżnęła Pani z Joyce'a??? Nie wierzę. Mistrz byłby zachwycony
Zainspirowany Pani zręcznością, zapraszam P.T. Forumowiczów pod:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=823.msg41944#msg41944
VOSM
P.S. To wyślę te wariacje na adres czekoladowy.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1561 dnia: Października 24, 2011, 11:48:59 am »
Hm...wg mnie nie sęk w tym, że kremacja to nie biznes taki - i w przypadku kremacji i "normalnego" pochówku wszystko w kościele odbywa się identycznie - wystawienie trumny/urny, msza i pogrzeb. Pieniądze dla parafii te same. Właściwie jeno zyskuje spalarnia, a na urnie miast trumny traci zakład pogrzebowy (chociaż nie wierzę tutaj by zaczęli biedować..).
Natomiast zastanawiam się czy kościół nie chce podwoić zysków z pogrzebu. Czy taki pogrzeb najpierw w trumnie, później w urnie - nie angażuje aby księdza dwukrotnie? Czyż nie powinien dostać większego wynagrodzenia za włożony wysiłek? ::) I fajne pytanie z tego art. czy Ci którzy zostali skremowani bez uprzedniej mszy zostaną wyklęci po wsze czasy? Cała nadzieja w klonowaniu z prochu w któren się obrócili ::)

Oczywiście Seniorze, że to z JJ;) Myślę, że Lem byłby zachwycony (mógłby nawet nieco pozazdrościć;) ) całym fragmentem, z którego pochodzą te nazwiska oraz wcześniej użyte Siostry Mniejsze od Biedaków:) Jeśli zostaniemy przy nazwiskach i tytułach (chociaż to nie sedno tego fragmentu) to mamy jeszcze takiego cosia:
Nationalgymnasiummuseumsanatoriumundsuspendsoriumsordinaryprivatdocentgeneralhistorischspecialprofessordoctor Kriegfried Ueberallgemeina ;)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1562 dnia: Października 24, 2011, 11:57:48 am »
To jest z JJ? W takim razie nie pojmuję, com widział w tym zgrabnego...
vosm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1564 dnia: Października 27, 2011, 10:00:05 am »
Aleś wysmażył porównanie. Pamiętam, jak pierwszy raz w Paryżu zobaczyłem, jak wygląda 'przeciętny' kościół (nie Notredamme), to od razu widać było, że Egipt to to nie jest :) Ani Polska, jak już o to chodzi... A wyglądają owe przybytki tam, że się tak wyrażę, niezbyt okazale.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1565 dnia: Października 28, 2011, 02:13:25 am »
Tymczasem we Francji:
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/560173,francuski_sad_uniewinnil_internaute_ktory_spalil_koran.html
Podczas gdy w Egipcie:
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/559279,egipt_trzy_lata_ciezkich_robot_za_obraze_islamu_na_facebooku.html
Bardzo mnie ciekawi jaki wyrok wydal by francuski sad w sprawach, gdyby podobna rzecz gosc zrobil z:
1. Tora
2. Flaga francuska
3. Flaga unijna
4. Portretem Sarkozego
5. Flaga teczowa
Osobiscie jestem za brakiem ochrony prawnej wobec symboli, ale za szanowaniem ich, a wlasciwie nie szanowaniem tylko nieszarganiem, ze wzgl. na  nieobiektywne rzecz jasna uczucia innych. Taki dobrowolny gest i kwestia tolerancji.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1566 dnia: Października 28, 2011, 03:24:59 am »
Bardzo mnie ciekawi jaki wyrok wydal by francuski sad w sprawach, gdyby podobna rzecz gosc zrobil z:
1. Tora

Przypomniałeś mi tym stary dowcip:

"Torah, Torah, Torah!" - Warcry of the Kamikaze Rabbis.

Osobiscie jestem za brakiem ochrony prawnej wobec symboli, ale za szanowaniem ich, a wlasciwie nie szanowaniem tylko nieszarganiem, ze wzgl. na  nieobiektywne rzecz jasna uczucia innych. Taki dobrowolny gest i kwestia tolerancji.

Jesteśmy w taj sprawie całkowicie zgodni.

(Z tym, że z tym nieszarganiem uczuć to ciężka sprawa, bo jak kogo dziewczyna zostawi, albo jak mu rzekną że jego dziecko prochu raczej nie wymyśli, to często jest to podeptanie uczuć znacznie intensywniejszych niż te religijne. A już jak komu powiedzą, że głupi i niepotrzebnie się nadyma, to wogle jazda po całości... A za to nikt nawet nie wymyślił, by karać. Przynajmniej jak dotyczy osób prywatnych... ::))
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1567 dnia: Października 28, 2011, 05:39:00 pm »
No bo takie rzeczy w ogole nie powinny byc brane pod rozwage, czy scigac je prawnie/policyjnie. Te nowe szalenstwo ze sciganiem sadownym za "urazanie uczuc" to szalenstwo wlasnie i nic wiecej. Podobnie "mowa nienawisci" i pare innych absurdow prawnych.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1568 dnia: Października 29, 2011, 12:13:45 pm »
Podobnie "mowa nienawisci" i pare innych absurdow prawnych.

Kiedy z tą mową to ja naprawdę rozumiem intencje pomysłodawców penalizacji tego. Zakładają, że mówienie negatywne o kimś sprzyja umacnianiu negatywnych postaw i emocji wobec niego. I, że z postaw i emocji może być niedługa droga do przejawiania tej negacji w bardziej czynny sposób...

Oczywiście założenia za tym stojące są dość utopijne...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1569 dnia: Października 29, 2011, 02:09:11 pm »
Dzięki, Szanowny Kju.  Nareszcie rozumiem, dlaczego zapadł wyrok, którego fragment przytoczę:
...Negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego... - warszawski Sąd Okręgowy (sędzia przewodnicząca Agnieszka Matlak) w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie o sygnaturze III C 1225, cytat za „Wariacje obywatelskie”,  ISBN 978-83-913056-6-9, str. 279-281
Wychodzi na to, że - pisząc krytycznie o Gazecie Wyborczej, a następnie rozpowszechniając te swoje opinie w książce - mogłem w konksekwencjach spowodować ciężki uraz człowieka i obywatela, a może nawet i jego lincz, dokonany przez rozwścieczoną tłuszczę/motłoch znarkotyzowany i pijany tą straszną sprawczą lekturą.
Bogu dzięki, są jeszcze sądy nad Wisłą...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1570 dnia: Października 29, 2011, 02:55:03 pm »
Zaraz, powiedziałem, że rozumiem o co chodzi ideologom antymowonienawiściowym, a nie, że pochwalam. Zwł. bezkrytycznie.

(Motywy takiego p. "Słowika" - z całym zachowaniem proporcji miedzy nim, a w/w ideologami - też rozumiem.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1571 dnia: Października 29, 2011, 03:15:58 pm »
Ja nie mówię, że Pan pochwala. Ja mówię, że dzięki Panu też zrozumiałem...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1572 dnia: Października 29, 2011, 03:32:19 pm »
Ale co ma piernik (Wariacje Obywatelskie) do wiatraka (mowy nienawiści)? Zrozumiałeś na zasadzie takiej, na jakiej ktoś wyrżnąwszy się głową w ciemnym pokoju w kant szafy dozna przebłysku dlaczego Jolka B. go rzuciła w czwartej klasie dla Marcina T.? Bo innego związku nie widzę :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1573 dnia: Października 29, 2011, 04:51:37 pm »
Bo innego związku nie widzę :) .

Ja tu widzę pomięszanie teorii z praktyką (nie wiem kto w sprawie sądził, ale wątpię, by był ideologiem), zasady ogólnej z przypadkiem szczególnym (o którym wypowiadać się nie chcę, bom ani "Wariacji..." nie dostał ;)... znaczy nie czytał, ani meandry procesu znam, ani prawdy materialnej tu nie ustalę), wreszcie ścigania z urzędu, z procesem z powództwa prywatnego...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1574 dnia: Listopada 04, 2011, 03:07:35 pm »
Pozwalam sobie wkleić kawałek tekstu naszego Remęberyta (mam nadzieję, że mogę sobie pozwolić?): "Dla mnie jest to największa ze znanych mi zagadek (tajemnic) człowieka. Jak ktoś, kto dysponuje taką racjonalną wiedzą i racjonalnymi umiejętnościami, jak ś.p. ksiądz arcybiskup Życński czy właśnie ksiądz profesor Heller, pogodnie godzi w swym umyśle te wyjątkowe intelektualne skarby ze szczerze i głęboko wyznawaną religijną wiarą?
Stanisław Remuszko"

Też jestem ciekaw, zwł. po lekturze tego tekstu:
http://fakty.interia.pl/nauka/news/nie-za-bardzo-inteligentny-inteligentny-projekt,1714984,14

Tekst taki se zresztą, w sumie historia stosunku amerykańskiego szkolnictwa do Ewolucji, za to wyestrahowany z książki, która nosi fajny tytuł: "Filozofia przypadku. Kosmiczna fuga z preludium i codą". Zwrócę jednak uwagę na jedno zdanie z niego:

"W Stanach Zjednoczonych może bardziej niż w innych krajach sytuacja w nauce zależy od polityki."

Przyda się bardzo, gdy dojdziemy do "Podróży dwudziestej szóstej..." ;)

ps. a podany przez maźka cytat jest akurat jednym z tych powodów, dla których w sumie się cieszę z obecności S.R.

Edit (innobeczkowy): a tu coś dla Ciebie, Cetarianie, czyli pryncypializm miły "sercu" Twemu ;):
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2011, 04:06:57 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki