Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1183956 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1380 dnia: Sierpnia 18, 2011, 11:52:27 pm »
...W naszej propinacyji coś pono tak spadnie,
Kto Cygan, a kto baba, łatwo każdy zgadnie...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1381 dnia: Sierpnia 19, 2011, 11:01:18 am »
Jest mięso, są kartofle i pory, ale nie ma zupy.
Woda. Dodaj trochę wody ::)
Ale pory trzeba zdjąć, czy założyć?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1382 dnia: Sierpnia 19, 2011, 02:04:38 pm »
Jest mięso, są kartofle i pory, ale nie ma zupy.
Woda. Dodaj trochę wody ::)
Ale pory trzeba zdjąć, czy założyć?

Zależy czy użyte kartofle są stare czy młode. Poza tym - tako rzecze Wielki Dietetyk:  kategoria restauracji nie jest bez znaczenia...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1383 dnia: Sierpnia 19, 2011, 03:52:35 pm »
Jest mięso, są kartofle i pory, ale nie ma zupy.
Woda. Dodaj trochę wody ::)
Ale pory trzeba zdjąć, czy założyć?

Zależy czy użyte kartofle są stare czy młode. Poza tym - tako rzecze Wielki Dietetyk:  kategoria restauracji nie jest bez znaczenia...
Znaczy że co, że młode mogłyby się zgorszyć? Czy może, hm... na odwrót właściwie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1384 dnia: Sierpnia 19, 2011, 08:05:46 pm »
Jest mięso, są kartofle i pory, ale nie ma zupy.
Woda. Dodaj trochę wody ::)
Ale pory trzeba zdjąć, czy założyć?
Zalezy o jakiej porze.

Wy, Olek to jednak jestescie oblatani w literaturze. Wiadomo, co magister to magister.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2011, 08:10:41 pm wysłana przez NEXUS6 »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1385 dnia: Sierpnia 19, 2011, 08:25:11 pm »
Wiadomo, co magister to magister.

Co mag-i-ster to nie czarodziej w łodzi bez steru...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1386 dnia: Sierpnia 20, 2011, 12:33:09 am »
Jest mięso, są kartofle i pory, ale nie ma zupy.
Woda. Dodaj trochę wody ::)
Ale pory trzeba zdjąć, czy założyć?

Zależy czy użyte kartofle są stare czy młode. Poza tym - tako rzecze Wielki Dietetyk:  kategoria restauracji nie jest bez znaczenia...
Znaczy że co, że młode mogłyby się zgorszyć? Czy może, hm... na odwrót właściwie?
Utrafił Waćpan w sedno - Problem Gorszenia Kartofla (prowadzący w skrajnych przypadkach do deprywacji) jest tematem wielu prac. Powstało wiele szkół filozoficznych spierających się od stuleci o właściwy (do Porowania) wiek, profil Kartofla. Ostatecznie w naszym Kotle doszło do rozłamu na tym tle na Prawo-  i Lewousznych - tak powstały dogmaty: Najjaśniejszego Staro-  i Młodokartofla.
Jak słusznie zauważył Wierszokleta Nexus - wynikła tutaj kwestia pory por (w niektórych kręgach nazywają ją Parą Portek- oponenci zaś twierdzą, iż Par jest więcej tzw. Wielopor - kwestia nierozstrzygalna i omalże metafizyczna). Tutaj pojawia się ponownie postać Wielkiego Dietetyka i jego wielce trudnej pracy pt. Menu główne - problem przystawek: kiedy je podać i dlaczego?
Doprawdy - Kuchcik Q - niech nie miesza do tego magii...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1387 dnia: Sierpnia 21, 2011, 09:08:52 am »
Ale mnie szło o ogórkową  ::)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1388 dnia: Sierpnia 21, 2011, 09:51:32 am »
Ale ogóry...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1389 dnia: Sierpnia 21, 2011, 09:04:13 pm »
Ale jest pszePana kwadracik "nie wiem" w tej ankiecie, prawda?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1390 dnia: Sierpnia 22, 2011, 02:15:45 pm »
Zdaje się, że przewinęła się przez ten wątek krótka dyskusja o Józefie Życińskim i jego intelekcie. Zastanawia mnie, czy pan Turnau coś przekręcił, czy jednak Życiński nie był aż tak światły, lub też nie stać go było na uczciwość intelektualną, gdy poruszał temat bezpośrednio związany ze swoimi wierzeniami:
http://wyborcza.pl/1,75476,10147600,Pan_Bog_nie_jest_brakorobem.html?t=1314010016328#opinions

(mój komentarz pod artykułem podpisany nickiem "dillu")

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1391 dnia: Sierpnia 22, 2011, 06:43:26 pm »
Tylko proszę bez brania pod włos. Nie mam zdania, jak wygląda Jahwe. Nie leży to w orbicie moich zainteresowań. Rozumiem, że pod "Jahwe" masz na myśli Boga tak jak ja go definiuję (że fizyce się nie kłania) więc Jego wygląd nie ma w istocie żadnego znaczenia, ponieważ oczywistym jest, że ktoś będący ponad fizyką z zasady wygląda jak chce (a jak mi się zdaje, jeśli w tym kierunku niczego nie uczyni, to będąc PONAD fizyką zapewne w ogóle jest niewidoczny). Gdyby więc zechciał się objawić, to jak przypuszczam przybrałby postać ZROZUMIAŁĄ i adekwatną. Jaka byłaby dla mnie - nie wiem, jak można zwalczyć mój sceptycyzm.

Jak pamiętasz w tym wątku dyskutowaliśmy, jaka forma objawienia byłaby niezbitym dowodem na istnienie Boga i nic kompletnie z tego nie wyszło. Nie ma takiego zdarzenia fizycznego, które by Go potwierdzało.

@DillingerEscPlan - w którym miejscu jest nieuczciwy? Dyskusja z kreacjonistami jest całkowicie pozbawiona sensu ;) . Z tym wyrostkiem to esencja, jak zresztą z każdym zanikającym narządem. Póki jeszcze choć trochę go jest, to przecież niewątpliwie do czegoś służy, choćby to były resztki szkieletu nóg u węża. A jak już w ogóle go nie ma, to tak Bóg stworzył :) .
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2011, 10:43:27 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1392 dnia: Sierpnia 22, 2011, 09:26:44 pm »
A ja chcialbym sie od Mazieka dowiedziec, co zainicjowalo Wielki Wybuch i co bylo przed. Tylko bez wykretow! >:(

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1393 dnia: Sierpnia 22, 2011, 09:31:00 pm »
Czerwony Kapturek ;) ! Przedtem była inna bajka :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #1394 dnia: Sierpnia 22, 2011, 09:33:23 pm »
Czekaj, no! Nasle na Ciebie maszyne ktora likwiduje wszystko na "M".