Autor Wątek: Splątane koty  (Przeczytany 56321 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 27, 2006, 11:18:31 am »


No, Schrodinger, zaraz się okaże, czy zamiast interpretacji kopenhaskiej nie będziesz wolał teorii wielu światów...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 27, 2006, 01:33:53 pm »
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2006, 01:34:43 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 30, 2006, 09:24:38 am »
A nic subtelniejszego nie było?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 30, 2006, 10:48:10 am »
Cytuj
A nic subtelniejszego nie było?
Cóż może być subtelniejszego od 7 luf 30mm wypluwających 3000 pocisków zapalających i przeciwpancernych na minutę? No, może to:


http://www.capitolarms.com/IAR1866_K4.jpg
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 18, 2006, 02:24:47 pm »
Cytuj
Z tego co wiem, to mechanika kwantowa to dziedzina dość... dziwna
Odwołuję. Napisałem to dlatego, że było mi dane zapoznać się głównie z jej paradoksami (np. wymieniona wyżej teoria wielu światów).


Jeśli ktoś twierdzi, że wie, o czym jest teoria kwantów, to znaczy, że nic z niej nie rozumie.
Richard Feynman
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2006, 06:09:17 pm wysłana przez Terminus »

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 26, 2006, 09:53:29 am »
Cytuj
Odwołuję. Napisałem to dlatego, że było mi dane zapoznać się głównie z jej paradoksami (np. wymieniona wyżej teoria wielu światów).


Jeśli ktoś twierdzi, że wie, o czym jest teoria kwantów, to znaczy, że nic z niej nie rozumie.
Richard Feynman



Hm, mnie to się zdaje, ze jeszcze wcześniej powiedział to Bohr... a może Born...

jacekmw

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 28, 2006, 12:17:12 pm »
Nie zaglądałem na forum od jakiegoś czasu i teraz widzę, jak wiele straciłem. Nauka rosyjska robi postępy z pijanymi kotami (niewielu docenia znaczenie tego eksperymentu), Terminus świętuje ...

Feynmanowi przypisywane jest chyba stwierdzenie że nikt nie rozumie mechiniki kwantowej, wyrażone w kontekście wcześniejszego zdania ile osób rozumie terię względności. Znaczenie tego zdania wynika z faktu że wypowiedział je w okresie, kiedy sam okrył prawo sumowania wszystkich możliwych dróg do otrzymania funkcji prawdopodobieństwa.

Kostki do gry są w ciągłym użyciu.  

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 28, 2006, 12:42:10 pm »
No proszę, a ja już zrobiłem zakład (ze swoją druga głową), że do dwunastej nikt się już nie odezwie. Tak czy siak, wygrałem i przegrałem. Cześć Jacku!

A co do rozumienia rozmaitych teorii to wydaje mi się, że dzisiaj rozumiemy więcej głównie dzięki ewolucji samego pojęcia rozumienie. Gdy teorie kwantowa i względności powstawały rozumienie odnoszone było do klasycznego pojecia sensu i klasycznej dwuwartosciowej logiki. A dzisiaj przebywanie elektronu w dwóch miejscach na raz dziwi już co najwyżej tylko ministra edukacji...


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 28, 2006, 01:09:23 pm »
moim zdaniem trafiles Hokopoko kulą w płot albowiem wlasnie wsród posłów obecnej kadencji jest wielu, którzy przebywaja na raz w dwóch miejscach (np na Seszelach i w sali sejmowej) a takze występują powszechnie superpozycje (np. oblałeś maturę, i zdałeś maturę). Tak, ze minister na pewno wie o co biega
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 28, 2006, 04:21:05 pm »
I've never heard words 'rozumieć" and 'minister edukacji' in one sentence before !

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 28, 2006, 04:48:16 pm »
Cytuj
I've never heard words 'rozumieć" and 'minister edukacji' in one sentence before !

To jest własnie Terminusie superpozycja dwóch stanów w najczystszej postaci w skali makro. W dodatku podejrzewam, że jakikolwiek pomiar czy działanie na ministrze tego zupełnie nieprawdopodobnego stanu nie zmieni ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 31, 2006, 09:11:24 am »
Cytuj
moim zdaniem trafiles Hokopoko kulą w płot albowiem wlasnie wsród posłów obecnej kadencji jest wielu, którzy przebywaja na raz w dwóch miejscach (np na Seszelach i w sali sejmowej) a takze występują powszechnie superpozycje (np. oblałeś maturę, i zdałeś maturę). Tak, ze minister na pewno wie o co biega


A gdzie tam! To nie jest fizyka, tylko metafizyka, nie superpozycja, lecz wola boża...

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 31, 2006, 02:16:59 pm »
Macie coś do mojego ministra ?

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 03, 2006, 09:09:59 am »
Hi hi, współczucie...

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Splątane koty
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 03, 2006, 10:39:28 am »
W tym tempie rozwojowym ministra, jak Miesław będzie pisał maturę, to ją zda tylko za to, że będzie się umiał podpisać w 30% bezbłędnie... ;D