Autor Wątek: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!  (Przeczytany 33869 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 24, 2013, 10:37:06 pm »
No, chlupnąłem po raz pierwszy.
Coby się Sebastianowi język nie plątał wewradiu, jak temu mistrzu:
Sekuła mistrz recytacji
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 24, 2013, 11:10:11 pm »
No w zasadzie to ja nic nie wiem jak Wy to chcecie. Ja zrozumiałem, że naskładamy w świnkę (znaczy we mnie), a potem się to w kupie wpłaci jako forum.lem.pl ? Czy jak?
Też tak myślałam, ale jak widzę (a raczej nie widzę) co to transferuj robi z wpłatą ob.REMa, to pomyślałam żeby wpłacić to co jest - jak mówi liv min 500zł - niechby ta kwota tam trochę urosła na tym polaku:) A jak ktoś - coś - jeszcze to się dopłaci. Tylko trzeba się upewnić czy możesz jako to lemforumsolaris dokonywać więcej niż jedną wpłatę na ten sam projekt. Bo jeśli nie to nie ma o czym gadać i cza się wstrzymać do lutego z wpłatą, bo może ktoś jeszcze coś dorzuci:)

Coby się Sebastianowi język nie plątał wewradiu, jak temu mistrzu:
Dyć on na temat mówi i zrozumiale  ::) Każdy daje ile może... nie słyszycie tego: 16 tysięcy? Reszta to komentarz dla transferuj.pl;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 24, 2013, 11:35:54 pm »
Cytuj
ale jak widzę (a raczej nie widzę) co to transferuj robi z wpłatą ob.REMa,
Też dziwięsię.
Kwota ogólna podana i sumowana z wspierających poniżej, mocno się rozmijają. Tak jakby nie wszystkich ujęto. Liczba wspierających też niezgodna 6/9.
Za to powyżej,  w zielonych zakładkach "wspierają", Męber jest. Ujęty.
Za to nie ma kwot.
Wygląda, że dolny licznik wadliwy. Albo...
Cytuj
nie słyszycie tego: 16 tysięcy? Reszta to komentarz dla transferuj.pl;)
Tak, to pięknie wyszło.
 I czysto, w przeciwieństwie do rzucanych obok milionów.
Ja jeszcze słyszę dumne - "to właśnie ja wprowadziłem zasadę kolektywnego kierowania w.c.(WC?)".
Choć babcie dowartościował.
Dobra, już nie offtapiam.

Ostatnie chlup zatem.
PSsss...
Chciałem im komentarz wstawić, ale trza się rejestrować lub zezbuka, co nie mam. I przeszłomi.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2013, 11:44:48 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 27, 2013, 09:20:54 am »
O czym mówicie? Bo ja wchodze na stronę co ja w pierwszym poście zalinkował slukas czyli http://polakpotrafi.pl/projekt/realizacja-kosmicznych-wizualizacji-do-solaris-wg-lema i z niej wynika obecne wsparcie 482 złote i 10 wspierających... Jest jakaś inna strona? Proszę centralę o szczegółowe instrukcje.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 27, 2013, 12:03:33 pm »
Cytuj
Jest jakaś inna strona? Proszę centralę o szczegółowe instrukcje.
Ta strona.
Nad pomarańczową ramką z kwotą, jest zielona zakładka "wspierają".
Poniżej lista wspierających z uwzględnieniem kwot.
Np. 200 i więcej - 0 wspierających.
A Męber sypnął 200, na co ma twarde dowody.  :)
Po lince Hoka - czy aby nazwa "Polak potrafi" nie jest ironiczna? Zastanawiam się, co Polak najlepiej potrafi... ::)
i
Zaczynam powoli myśleć nad wariantem "B".
Czy teatr Latarnia ma jakieś swoje konto?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 27, 2013, 01:19:58 pm »
Rzeczywiście ten kontakt z polakiem jest jak błędne koło - żadnych realnych adresów, nazwisk jeno polakpotrafi blog, twitter, buk - na tym ostatnim info o spotkaniach real...hm.
Zdaje się, że wszystko rozbija się tam o magiczne słowa: 7 dni - najwidoczniej kreują tę wpłatę;)
Co do niezgodności liczby wspierających i wyszczególnionych w nagrodach - jeśli wpłacający zaznaczy opcję - nie chcę nagrody (ona jest zresztą domyślnie zaznaczona) - to nie będzie wyszczególniony. Natomiast licznik wpłat powinien się kręcić.
Remęmber - ma twarde potwierdzenie, bo widziałam. Wpłata została poprawnie zaksięgowana 2013-01-21 21:57:24 - jak wynika z info transferuj.pl. Stąd sądzę, że reszta zależy od polaka. Jeśli jest na liście wspierających, to jego wpłata powinna zakręcić licznikiem - niestety. I tutaj wracam do tych "7 dni". Mają te pieniądze, ale albo zwyczajnie je przetrzymują albo mają taką kulawą księgowość.
Jedno pewne - to podważa ich wiarygodność i psuje projekty - nie widać wpłat, a te zrobione na końcu są niejako w ciemno - przy takim tempie zapisywania środków na koncie projektu nie da się docisnąć licznika jak w licytacji. Tymczasem polakpotrafi może obracać tymi wpłatami przez cały okres trwania projektu - świetny pomysł - może zrobimy im konkurencję?;)
Myślę, że Męber mógłby poprosić polaka o wyjaśnienia. Zwłaszcza, że stwórczy okres 7 dni dobiega końca...
Poza tym - ciekawe czy slukas ma dostęp do info o realnym stanie konta? W sensie czy wie ile dany osobnik wpłacił i może sobie to sam zsumować? Czy widzi tylko to, co my.
Bez paniki, ale nie wygląda to na rzetelną robotę:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 29, 2013, 09:48:53 am »
Zwróciliście uwagę, że z 12 wspierających 7 wpłaciło pieniądze 21 stycznia? Żadna z tych wpłat nie została zaksięgowana? Czy te drobne od nich tak, a od Mebera wcale? Tym tropem te 400zł z hakiem, które widzieliśmy na początku, musiało zostać wpłacone przed uruchomieniem projektu ::) Nic się tutaj nie zgadza. Chociaż sądzę, że pieniądze Mębera znajdą się, to kompletnie nie podoba mi się  polakpotrafi, bo księgowanie wpłat to żadna filozofia -  zwłaszcza jeśli to jest jedyna i główna forma działalności jakiejś firmy....Wg mnie nie ma usprawiedliwienia na takie niezgodności, bo finansowa uczciwość i jasność to podstawa działania takiego przedsięwzięcia. W sumie im też powinno zależeć na kończeniu projektów, bo podobno tylko wtedy biorą te swoje 8%...polak nie potrafi...hm.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

slukas

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 29, 2013, 04:14:24 pm »
...ojoj. Chwila nieobecności i widzę, że delikatny chaos przedostał się do naszego topicu.

Już prostuję - wszystkie wpłaty w moim odczuciu są księgowane bardzo szybko - te czterysta sześćdziesiąt i pięć złotych to autentyczne wpłaty z dnia 21.01.2013 czyli ostatniego poniedziałku, który to był pierwszym dniem oficjalnej publikacji projektu. Wszystkie inne daty też się zgadzają.

Ja osobiście nie mam wglądu do informacji na temat wysokości datków ale jako dowód księgowania mam tu screena od Mateusza Tymury z dotychczasowymi wpłatami:


Czy czyjejś wpłaty brakuje? Szczerze mówiąc troszeczkę się gubić zaczynam w ostatnich odpowiedziach do tematu.

Już niebawem kolejne odsłony wideo z przygotowań spektaklu - odwiedziliśmy ciekawe miejsca i znaleźliśmy bardzo interesujące gadżety.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 29, 2013, 04:49:55 pm »
Z mojej strony było to nieporozumienie co do wpłaty Sz.P. St. REM:)
Po prostu sugerowałam się panelem po prawej stronie, kwotą i liczbą wspierających - to się nie zgadza. W panelu po prawe stronie, w rubryce - wpłać 200zł lub więcej - widnieje zero wspierających taką kwotą. Stąd czekałam aż licznik zmieni się nie o kilkadziesiąt zł, a o te 200zł i w panelu pojawi się ten jeden wspierający na tę kwotę. My nie widzimy tych poszczególnych wpłat. Tylko nazwiska/nazwy wspierających. Prawy panel wobec tego działa źle (chyba, że to opcja o której wspominałam - bez nagrody), bo nie pokazuje liczby wspierających na daną kwotę.
Twój screen wszystko wytłumaczył - nie mam więcej zastrzeżeń - wpłata o którą chodziło jest już dawno ujęta w ogólnej kwocie.
Wg mnie maziek może spokojnie przelewać:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 29, 2013, 07:02:36 pm »
Ja sałyszas pszelefam pani kierofniszko...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 29, 2013, 10:28:38 pm »
Panie derektorze ja wiem, że cza grzać, bo jest zima, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani derektorze, takie jest odwieczne prawo natury! Niech Pan odda chociaż butelki do skupu...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 30, 2013, 12:13:44 am »
Poczekajmy może jeszcze do końca tygodnia, ja miałem kilka zaskakujących wydatków w tym miesiącu i czekam z utęsknieniem do 1szego ;). Tym bardziej wstrzymałem się dotychczas z finansowym wsparciem projektu choć duchowo popieram od samego początku :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2013, 12:48:31 am wysłana przez tzok »

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 30, 2013, 11:17:43 pm »
pobieŻnie :(
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Spektakl na podstawie SOLARIS potrzebuje wsparcia!
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 31, 2013, 03:49:31 pm »
Draco, nie czepiaj się. Wszyscy zauwarzyli pewnie ;) ...

Dobra, uprzejmie donoszę, że suma nielegalnie zgromadzonych przeze mnie środków wyniosła 800 złotych i osoby które się zdeklarowały już wpłaciły (przynajmniej wg tego, co pisał mi liv). W każdym razie, łącznie ze mną, są 4 wpłaty. Co mam robić? Wpłacać, czy czekać? Czy jeszcze ktoś zamierza zasilić moje skromne konto? Bo jeśli nie - to wydaje mi się, że trza wpłacać i już. Jeśli tak - to proszę o jednoznaczne określenie zasad (jako kto wpłacamy, czy mam w jakiś sposób wyróżnić wpłacających z nazwiska czy nicka, czy mamy być wymienieni na spektaklu jako darczyńcy i tak dalej w ten deseń - chciałbym wiedzieć jasno co i jak).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).