Autor Wątek: Religijna Rzeźba  (Przeczytany 1162002 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2745 dnia: Lutego 08, 2016, 08:15:45 pm »
Kochany Panie Nexie, chętnie dałbym link do omówienia papieskich słów GDZIE INDZIEJ. Gdzie?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2747 dnia: Lutego 08, 2016, 08:48:21 pm »
Archidiecezja - bardzo pięknie i ciekawie, chętnie bym zacytował zamiast "GW" - ale skąd miałem o tym wiedzieć? Na co dzień nie czytuję Archidiecezji, tylko serwisy ogólnoinformacyjne. Przypuszczam, że tak postępuje większość Polaków. Ale może źle przypuszczam? Czy ta przeklęta "Wybiórcza" znów coś zełgała/przekręciła?
A do wpolityce nie mam informacyjnego zaufania. Chętnie bym je miał, lecz doświadczenie mówi mi coś przeciwnego, niestety...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2748 dnia: Lutego 08, 2016, 09:03:14 pm »
Kiepsko się bronisz albo nie przeczytałeś treści z linków liva.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2749 dnia: Lutego 08, 2016, 09:33:31 pm »
Nie bronię się. Broni się człowiek wtedy, gdy ktoś zarzuca mu winę (grzech, brzydki uczynek etc.). Ja WYJAŚNIAM. Uważam, że nie mam obowiązku sięgania do źródeł religinych jako źródeł ogólnoinformacyjnych. A Ty jak uważasz we tej sprawie?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2750 dnia: Lutego 08, 2016, 09:39:59 pm »
Uważam, że liv zalinkował zupełnie inne artykuły ;D .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2751 dnia: Lutego 08, 2016, 10:02:13 pm »
O Jezu, mos rycht! Ale czemu Liv zalinkował inne, po zalinkowaniu moich, gdy pytałem, GDZIE te moje znależć GDZIE INDZIEJ?
Początek nieporozumienia jest u Liva zatem.
Ale masz rację, że tylko napocząłem wywiad z papieżem, ten archidiecezjalny. Zbłądziłem połebkowatością (zaniechaniem, zaniedbaniem). Przepraszam. Obiecuję poprawę rzetelnościowo-erystyczną!
R.
pjes: jutro idę na 14:00 na Tarantino. Był ktoś na tych ośmiu nienawistnikach? ? czy to może jest jakaś podła parafraza ośmiu błogosławieństw?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2752 dnia: Lutego 08, 2016, 10:17:07 pm »
Szukalem czegos na forum i przegladalem tematy, a tam linki: Wyborcza, wyborcza, wyborcza... Pan Rejmuszko zwlaszcza, glownie. Zmien Pan medium, czy cus...

A, Nienawistni podobne do Reservoir Dogs, ale osadzone w klimacie western. Mi sie podobalo, ale te Psy lepsiejsze.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2016, 10:21:30 pm wysłana przez NEXUS6 »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2753 dnia: Lutego 08, 2016, 11:14:49 pm »
"Gazeta Wyborcza" oraz "Polityka" są w Polsce najwiarygodniejszymi źródłami informacji powszechnie i łatwo dostępnej. Nie mówię, broń Boże, że doskonałymi, lecz wszystkie inne są pod tym wzgledem gorsze (patrz: STW). Osobiście wolałbym PAP (nadal), lecz nie mam dostępu.
Tak czy inaczej, mediom ufać generalnie nie można, bo przejaskrawiają, przesadzają, przemilczają i wykoślawiają. Trzeba ich doniesienia przepuszczać przez filtr sceptycyzmu, ratio, logiki oraz osobistego doświadczenia. Tak uważam.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2754 dnia: Lutego 08, 2016, 11:19:36 pm »
Uważam, że liv zalinkował zupełnie inne artykuły ;D .
A czemu inne?
Tornielli przeprowadził wywiad-rzekę z papieżem, pewnie wyszła gruba księga i każde medium wybrało z niej co tam komu pasowało.
Cytuj
Początek nieporozumienia jest u Liva zatem.
Dobra, niech będzie. U mnie ten początek.  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2755 dnia: Lutego 09, 2016, 12:09:59 am »
Cytuj
"Gazeta Wyborcza" oraz "Polityka" są w Polsce najwiarygodniejszymi źródłami informacji powszechnie i łatwo dostępnej.
Obsmarkalem monitor  ;D

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2756 dnia: Lutego 09, 2016, 12:29:24 am »
Fuj :-(
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2757 dnia: Lutego 09, 2016, 02:05:44 am »
Cytuj
"Gazeta Wyborcza" oraz "Polityka" są w Polsce najwiarygodniejszymi źródłami informacji powszechnie i łatwo dostępnej.
Obsmarkalem monitor  ;D

NEX, ale teraz poważnie (czyli serioserio, jak mawia olka ;)): mówimy o warstwie politycznej "Wyborczej" czy o całokształcie? Bo politycznie - mam wrażenie - "GW" manipuluje jak wszelkie inne media, tylko może w sposób mniej oczywisty, co jest przedmiotem zazdrości (i zrodzonej stąd dubeltowej niechęci) przedstawicieli gazet bardziej, w tym zakresie, łopatologicznych (więc mniej skutecznych). A w innych dziedzinach (więc i całościowo w sumie) - choć zdarzało nam się demaskować i obśmiewać błędy/absurdy w jej tekstach - konkurencję jednak merytorycznie przebija...

(I w sumie nawet nieźle się z tym do tego wątku wpasowaliśmy, bo zwolennicy paru czołowych tytułów krajowych toczą ze sobą spory iście religijne w swej żarliwości, zaciekłości i bezsensowności... ;))
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2016, 07:07:35 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2758 dnia: Lutego 09, 2016, 12:42:08 pm »
A czemu inne?
Cytujące inne fragmenty książki. Ob Remuszko zgadzał się najpewniej z tym, co sam przeczytał (choć nie możemy być pewni!), więc nie to czytał, co zalinkowałeś  :) . Swoją drogą wybór fragmentów sam w sobie może być przedmiotem analizy - i tak: wPolityce mamy homosksualizm (pozytywnie ujęty!), w Wyborczej dużo fragmentów piętnujących bezduszność Kościoła, a w Archidiecezji samą miłość :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Religijna Rzeźba
« Odpowiedź #2759 dnia: Lutego 10, 2016, 01:53:58 pm »
Czy (jeśli tak, to co i gdzie) Święta Eklezja mówi o przyczynach, dla których wszechmocny  Bóg Ojciec - jako  Najwyższa Dobroć, Miłość i Miłosierdzie - skazał swego jedynego Syna na straszliwą fizyczną długą mękę biologiczną? Po co to zrobił? Dlaczego? W jakim celu?
Chyba że o tym Kościół milczy...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )